מדוע אין פרי הדובדבן?

פרי דובדבניםשרי הוא עץ שיכול לשאת פירות במשך מאה שנה. אבל כדי שהדובדבן יניב תשואות גדולות, יש צורך לטפל בו כהלכה.

בחירה של דובדבן מתוק

כאשר נטיעת גן, חשוב לבחור את הזנים דובדבן המיועדים. באקלים קר, זנים הבשלה מוקדם יותר מתאים. ניצני פרחים של דובדבן מתוק רגישים יותר לקור מאשר נשירים אלה. כאשר האביב קופא, ענפי העץ לא יסבלו, אבל ניצני הפרחים יקפאו. לכן, עדיף לבחור זנים עם התנגדות קר מוגברת.

נחיתה נכונה

לעתים קרובות הדובדבן אינו נושא פרי בגלל נטיעה לא נכונה. שורש שורש עץ הפרי אינו יכול להיקבר באדמה. זה צריך להישמר על פני הקרקע, ואת החיסון צריך להיות הרים 10 ס”מ מעל פני הקרקע. אם צוואר השורש מוטבע באדמה, התפתחותו של העץ מתעכבת. דובדבן מתוק יהיה מאוחר יותר להזין את תקופת הפרי, ואת פירות יער יהיה קטן יותר.

מקום לשתילת דובדבנים צריך להיות בצד הדרומי או הדרום מערבי של האתר. רוב יום האור על הדובדבן חייב ליפול באור שמש ישיר.

תקופת הפרי של דובדבן מתוק

שרי מתחיל לשאת פרי 4 שנים לאחר השתילה. העץ פורה בכל שנה. במלוא כוחו, דובדבן מתוק מתחיל לשאת פירות רק לאחר שהגיע 10 עד 12 שנים, בהתאם למגוון. דובדבן צהוב נכנס הפרי לפני מגוון הוא אדום או ורוד. העץ יתחיל לשאת פרי מוקדם יותר, אם שתיל גדל במיכל. כדי להאיץ את ההקדמה של דובדבנים לתוך הפרי, אחד יכול לספק תזונה טובה לעץ וליישם דשנים מינרליים לקרקע בכל עונה.

דישון והשקייה

שרי לא אוהבת מים עומדים. זוהי תרבות עמידים לבצורת, כך שזה מספיק רק כדי להשקות אותה שלוש פעמים בשנה. תחת דובדבן בן 4, שפך 10 ליטר מים להשקיה. בפעם הראשונה להשקות במהלך הפריחה של ניצני פרחים, השני – לאחר הפריחה, השלישי – לאחר הקציר.

בתחילת האביב, כאשר השלג נמס, העץ מוזן עם nitroammophos להגדיל את השחלה. דובדבנים מתוקים קשה במיוחד לסבול מחסור באשלגן, כך בתחילת מאי, לפני הפריחה, אשלג ומגנזיום המכילים דשנים מוכנסים לתוך האדמה. לאחר הפריחה, שוב אשלג דשנים, אבל כבר עם עירוי צמחים או פתרון של דשנים אורגניים.

בקיץ, אתה יכול לשתול שעועית, חרדל, או fazelia בגזעים. ואז לכסח אותו לאטום אותו באדמה.

דשן חנקן בתקופה בסתיו עדיף לא לעשות, שכן דובדבן מתוק יגדל באופן אינטנסיבי, יורה שלה לא יהיה זמן להבשיל תקפא בחורף.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 + = 91