Fotografie kopru a pravidla pěstování na vašem webu

Pobočky kopruPři zmínce o kopřivovém stromu si představivost nechtěně přitahuje obraz obrovské umbelliferous rostliny s voňavými listnatými listy.

Tato kultura, která má kulinářskou, dekorativní a léčivou hodnotu, jemně mnohokrát střílí greeny, ale na obvyklý fenikel Artemisia abrotanum nebo pelyň nemají léčebné vztahy.

Popis způsobu pěstování kopru stromu a jeho fotografiích nejsou tak časté jako materiálů konvenční zemědělské postupy fenykl, ale vzhled a vlastnosti kultury je neméně zajímavá. Mezi více než sto druhů koprem nebo estragonem božského stromu jako rostliny zvané lidmi, vyniká nejen v podobě listů, ale také skutečnost, že téměř s celoročním provozem sub-keře. Výkonný lékařské pelyňku stonky dosahující výšky jednoho a půl, a v jižních oblastech a dva metry na druhém nebo třetím lignified a husté větvení oddenek vám umožní napájet širokou korunu, průměr až 1 metr.

Koprovník: fotografie a popis léčivých, kořeněných chutí a dekorativní kultury

KoprKopr je dobře známý v mnoha oblastech světa. Rod s největší pravděpodobností pochází z Malé Asie nebo ze Středozemního moře, ale dnes se nachází v zahradách evropských zemí, kde byla rostlina zavedena do kultury v roce 1598. Na březích severní Ameriky se o půl století později zavádělo pelyňkové léčivo, v Rusku se z Petrovského období vyráběl koprový strom jako léčivá rostlina.

Zajímavé je, že fenykl v divoké podobě se nachází v jižních oblastech země, například na pobřeží Černého moře na Kavkaze, stejně jako na jihozápadě Sibiře.

Světlé zelené listy kopruPřes jeho jižní původ a termofilní charakter, léčivý pelyň je poměrně nenáročný a je možné pěstovat koprové stromy prakticky na jakémkoli místě. Vegetace tohoto druhu pelynělého dřeva začíná v posledním dubnovém nebo začátkem května, a za měsíc rostlina vytváří krásnou korunu, je-li to nutné, snadno tvarovaná.

Stříbřité listí kopruDnes jsou k dispozici zahradníci odrůdy kopru, stejně jako na fotografii, s jasně zelenou zelení a tradičními listy stříbra. Kvetení tohoto druhu začíná 70-140 dní po vzhledu zeleně, a proto v podmínkách středního pásma není vždy možné pozorovat panikulární květenství tvořené kulatými bělicími nebo nažloutlými květy.

Semena léčivého pelyňku buď nemají čas na vázání, nebo nezrají.

Metody rozmnožování a výsadby kopru

Kopřiva v zahraděPokud další příbuzné druhy jsou snadno množí kořenovými řízky, oddenek kopr strom nedává takové výhonky, ale Bush snadno řízky, rostliny mohou být rozděleny a životaschopné řízky získané z nadzemních výhonků.

Když se v druhé polovině června začnou tvrdé mladé větve koprového dřeva:

  • Řezané odřezky délky od 10 do 15 cm, s 3-4 internodes;
  • za den 1,5-2 cm ponořte výsadbu do podnoží nebo heteroauxinu pro stimulaci tvorby a růstu kořenů;
  • řízky se omyjí a vysazují ve směsi jedné části humusu a dvou částí písku a prohloubí o 2-3 cm.

Kopr na zahraděMladé rostliny by měly být pod filmem po dobu až 6 týdnů. V tomto okamžiku je kontejner s kořeny řízků kopru pravidelně napojen a sledován tak, že výhony nemají hnilobu. Ve druhé polovině srpna jsou semenáčky s vytvořeným kořenovým systémem transplantovány do otevřené půdy. Obvykle, až do nástupu chladného počasí, kopr, na fotografii, plně aklimatizuje a podaří se zvýšit až o 40-50 cm na výšku.

Je-li rostlinný materiál sklizena v pozdním létě, rostliny je lepší neprovádět zahradu a nechte zimu v chladném terase nebo dokonce v místnosti. V chladných zimních rostlin napojena ne více než 1 krát za 7-10 dnů, s pelyňku obvykle vymaže téměř všechny listy, vegetace přestává, a v místě upevnění straně vznikají listové pupeny, které se dotkl růstem na jaře. Stejně tak můžeme množit Bush terapeutický pelyněk anténu pomocí řízků, který je nakloněn střílí k půdě, prishpilivayut do půdy a posypeme.

Pokud je na místě již koprový strom, z dospělého bush s lopatou je možné oddělit malé části s 3-4 větvemi a poměrně rozvinutou oddenku.

Sazenice sazenicPokud by zahradník mohl dostat malé semena této neobvyklé rostliny, pak je možné z nich rosnat kopr pouze přes sazenice. Když se kopr pěstuje jako pokojová kultura, rychle rostoucí keř je nutně odříznut a aktivně krmen, protože v sezóně mladá rostlina dokáže vytvořit až 20 výhonů o délce 75 cm.

Výběr místa pro pěstování kopru

Mladý koprOblast, na níž houževnatí, nebo jako zahradníci Evropy říkají, křovina, by měla být dobře osvětlená, ale chráněná před větrem. Půda pro výsadbu kopru by měla být volná, poměrně výživná a neutrální. Pokud půda:

  • má kyselou reakci, nutně vyrábí vápno nebo dolomitovou mouku;
  • chudí v živinách, provádět kopání se zavedením dobře-perepredshey organics;
  • příliš hustá, je nutné zavést rašelinu a písek.

Nejlepší je, aby na jižní straně plotu vyrostl koprový strom, vysoká trvalá vegetace nebo stavba tak, aby keř dostal dostatek světla a tepla, aniž by se dostal pod útok chladného větru.

V tomto případě může kultura, která odolá mrazům až -25 ° C, může zimovat bez dalšího přístřešku. A jestliže jsou mladé špičky výhonků poškozené, pak v letním období kopr stromu dosahuje dobrého růstu a rychle kompenzuje ztráty.

Jak oplodnit kopr a jak se starat o kulturu?

Heather plot z kopruRostlina dokonale reaguje na hnojení a pěstování na úrodné půdě, takže před výsadbou kopru každý čtvereční metr půdy je:

  • 6 kg organických hnojiv;
  • 15 gramů dusičnanu amonného a chloridu draselného;
  • asi 30 gramů superfosfátu.

Aby měl Bush místo pro růst, je mladý pelyň zasazen ve vzdálenosti nejméně jednoho metru od sousedních rostlin, s výjimkou případu, kdy se kopr, jak je na fotografii, používá k uspořádání živých zelených hranic. Zde se vzdálenost odřízne na polovinu a pečlivě sleduje tvorbu koruny a růst nových výhonků.

Během aklimatizačního období jsou rostliny aktivně napojeny. Dospělí stejné keře terapeutické Artemisia lze snadno přenášet období sucha, ale ne tolerovat nadměrné vlhkosti půdy. Dill zem pod stromem uvolnil, zbaví plevele a spadané listí a nezapomeňte oplodnit Kopr strom, který na jaře a koncem léta, v případě potřeby minerálních hnojiv a organické hmoty rostlinám a zavlečených na podzim.

Užitečné vlastnosti a uplatnění koprové zeleně

Zelné stromy se používají pro kuchařské a léčebné účelyObvykle se tato kultura téměř nezajímá o škůdce, takže rostoucí kopr nebude způsobovat problémy i pro začátečníky. Ale dosáhl věku 10 keřů bude dobrým zdrojem zeleně, a to nejen bohaté na esenciální oleje, které dávají listoví Fragrance čerstvým koprem, kafr poznámky, citrusů a dokonce jehel, ale také přírodní hořkost, kumariny, flavonoidy, třísloviny a minerální látky a vitamíny.

Pro kuchařské a lékařské účely používejte horní části výhonků a mladé listy kopru, na fotografii, nejvíce bohaté na účinné látky.

Zeleniny syrové fenykl strom v tradiční medicíně se používá jako lék na chudokrevnost, parazitární infekce a bolesti různého charakteru, zelená je používán jako lék na výrony a modřin, zánětů a poruch nervového systému. V Německu, kde je kopr strom pěstuje spolu s obvyklými byliny, listy čerstvé nebo sušené formě byl přidán do jídla z masa a zvěřiny, omáček a polévek. Dobré zelené pelyně a marinády, pečivo, zeleninové a houbové upečky. Na klíčky a listy léčivého paliva vyrábějte alkoholové tinktury a připravte si čaj.

Mladé listy s vůní kopruVůně, podobná vůni kopru, je zachována pouze v mladých listinách, pak se stává více nasyceným a v něm převládají pravé tóny pelyněk. Při aplikaci této rostliny na potraviny je důležité si uvědomit, že stejně jako všechny druhy pely obsahují alkaloidy a v nadměrném množství mohou způsobit zdravotní potíže.

Jak pěstovat vůně fenyklu – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 9 = 1