Studujeme fotografie a popis chorob a škůdců zimolezu

Druh zdravé rostlinyA dekorativní odrůdy zimolezu a rostliny, které produkují jedlé ovoce, jsou stále častěji napadány škůdci a všemi druhy nemocí. Předchozí názor, že bush s modrými bobulemi nemá přirozené nepřátele, se ukázal být špatný. Rozšiřování kultury v různých oblastech země ukázalo, že nejen obyvatelé, ale také hmyz, viry a houby projevují zájem o Bush.

 

 

Pokud se nemusíte starat o ochranu kultury, vzhled rostlin se nejprve zhorší a poté, kvůli rozvíjejícím se chorobám zimolezů a škůdcům, je výnos vážně ovlivněn.

Proč je zimolez suchý s větrem?

Listová granulózaNěkdy vysychání prvních částí listů a pak celé listy je výsledkem aktivity hub patřících do rodiny Ramularia. Vizuálně se takové stopy na listy postižené rostliny objevují jako skvrny žlutohnědé nebo hnědé barvy s tmavým okrajem.

Tvar skvrn může být buď kulatý nebo nepravidelný. A časem se rozšiřují a oblast postižená chorobou zimolezu, jako je rozvětvení nebo skvrny, se rozšiřuje. Spáry zralé ve formě bílého prášku několikrát během vegetačního období klesají z míst houby a jsou rozříznuty na bazální podestýlce a zdravé listy.

Nebezpečí onemocnění není jen to, že koruna zimolezu vyschne a rostlina oslabuje, ale i hibernuje ve střední zóně a znovu se usadí na jaře. Jako bezpečnostní opatření proto:

 • jemně odstraňte postižené výhonky;
 • shromažďovat padlé staré listy;
 • všechny houbové části rostlin jsou spáleny.

K ochraně rostliny před onemocněním zimolezného jedlého houbového původu pomůže ošetření křovin fungicidy, stejně jako síran měďnatý, bordeauxská tekutina nebo jiné přípravky obsahující měď.

Cercosporóza – nebezpečné onemocnění zimolezu

Cercosporóza na listí zimolezuOdpověď na otázku: „Proč zimolez suchý“ je často detekce skvrn na listech, nejprve s špinavý zelený odstín a pak vzala na hnědé nebo světle šedé barvy a tmavé lemem kolem okraje. Jedná se o zřejmý příznak přítomnosti houby Cercospora libicola na rostlině, což způsobuje poživatelné onemocnění cerkosporózy, které je nebezpečné pro zimolez.

Na zdravých rostlinách spóry houby ve formě tmavého prášku spadají z postižených vrhů nebo již infikovaných křovin.

Opatření pro boj s cerkosporou jsou:

 • v sběru a spálení padlých a již nakažených houbových listů;
 • prořezávání keřů, aby se zabránilo jejich nadměrné hustotě a lepší větrání koruny;
 • pravidelné hnojení rostlin minerálními hnojivy;
 • postříkáním k otevření pupenů a po vychystávání berry přistání a meziřádky Bordeaux kapaliny, kuprozan a fungicides.

Tuberkulóza nebo smrštění větví

Útěk zimolezu postiženého tuberkulózouV červnu se ztmavnutí stává znatelným, a pak se znatelné zvlnění a sušení listů a jednotlivé výhonky. Proč zimolez uschnout v tomto případě? Houby, které se usadily na plodném keři, jsou příčinou tuberkulózy. Ovlivněné touto chorobou zimolezných výhonků mohou být rozpoznány charakteristickými červenohnědými tuberkulami, uvnitř kterých dozrávají spory, které se šíří do zdravých větví a zimují uvnitř výhonků a padlých mrtvých listů.

K prevenci onemocnění:

 • odříznout a nutně spálit stonky způsobené houbami;
 • brzy na jaře a po kvetení zpracovávají keře Bordeauxovou kapalinou.

Prášková plíseň zimolezu

Prášková plíseň na zimolezuHouby, které jsou příčinou tohoto onemocnění zimolezu jedlých, tvoří na výhonky, horní a spodní povrch listů bílá pavučiny-jako plak. Mladé větve jsou první, kdo trpí, ale časem se choroba rozšíří na celou rostlinu. Listy se stávají hnědé, rozpadají a spadají brzy, stejný proces se odehrává na výhoncích, kde kůra nejprve kohouta a pak se rozvětvují samotné větve, rostlina kohouta a viditelně oslabuje.

Zimování zvládnout silnější kůrkou a rostlinných zbytků možné, houba, pokud zničit spadané listí a větve pacientů, jakož i první známky chorobný proces zimolez keřů léků obsahujících síru.

Zbarvení listů a smršťování větví

Zbarvení listů zimolezuPokud se na výhoncích a listích zimolezu objevují skvrny z černé plakety, které se bez náležitého pozorování zahradníka rychle rozšiřují a sloučí, pak je v tomto případě také monotónní mluvit o činnosti hub. Výsledkem je, že listy nejprve vypadají “špinavě”, pak začínají vyschnout a spadnout, zatímco životní aktivita příčinného původu zimolezů může být ovlivněna plody.

Vyřešit problém, který můžete:

 • včasné prořezávání suchých a poškozených výhonků;
 • shromažďování a ničení postiženého listu;
 • na počátku jara, každoročně stříkat rostliny ročně s aga-vrchol nebo směs Bordeaux a opakování ošetření po květu.

Leaf mottling

Leaf mottling

Některé druhy půdních nematodů mohou šířit mrknutí listů zimolezu, což se odráží ve změně přirozeného zbarvení listů, vzhledu bělavých úderů a skvrn na listech listů.

Spravedlnost s chemikáliemi před touto chorobou zimolezu je bezmocná, takže postižené výhonky a jednotlivé rostliny jednoduše odstraní.

Robe Mosaic Virus

Robe Mosaic VirusNemoc je způsobena virem, a tudy hlístic, se projevuje v tom, že nově zakořeněné sazenice zimolez výrazně zkrácené internodes, a začne s nekontrolovatelným růstem straně střílí z axilárních pupenů. Listy se nevyvíjejí, rostliny vymyjí a umírají.

Kontrolní opatření proti této chorobě zimolezu zahrnují pečlivou selekci rostlinného materiálu, stejně jako povinné zničení keřů s příznaky onemocnění.

Pokud by byla zima zimolez výhonky poškozené mrazem, musí být okamžitě snížit, jinak povrch rány rychle usadit a rozvíjet všechny stejné houby, které se stávají sušení příčinou výhonky a listí na podzim.

Společný škůdce zimolezu: fotografie a popis

Rozannaya mučitel Caterpillar z rosánských listůRozannaya mučitel Je malý, silně pýřitý hnědý motýl, jehož housenky jedí mladé listy umístěné na aktivně rostoucích výhoncích. Někdy z škůdců zimolezu, na fotografii, trpí růstové body a poškozené části křoviny jsou spojeny do husté, pavoukovité kómy.

Zimní otisky zimolezuZimní otisky zimolezu, nebo spíše housenka tohoto hnědého nebo šedého motýla, pronikající hluboko do vaječníku, jí nejen maso, ale i semena. To vede k předčasnému zbarvení plodů v modrém a jejich pádu, což s hojným množstvím škůdců může vážně snížit výnos rostlin.

VůněZimní zimolez – nejčastější, ale vždy nežádoucí host v bush zimolezu. Během sezóny se může objevit méně než dvě generace tohoto škůdce zimolezu, jehož fotografie odráží masivnost léze.

Škody způsobené dospělými mšicemi a jejich larvy se projevují oslabením křovin tím, že se vysávají šťávy z listů a mladých výhonků.

Jedním z účinných způsobů boje proti mšicím je ošetření zimolezové infuze tabákového prachu s přidáním roztoku v množství 100 gramů na 10 litrů vody. Vrstva tekutin musí pokrýt všechny listy a výhonky postižené škůdci. K tomu je postřik prováděn za suchého počasí a keř je ošetřen ze všech stran.

Mouka z angreštů Mouka z angreštůMouka z angreštů – motýlí velký motýl, v polovině léta snášející vejce, ze kterých se brzy objeví krmení na listí a mladý růst housenek.

Willow scutumWillow a akácie skřípějí – tyto škůdce zimolezu, jako na fotografii připojené k výhonům a sání z nich šťávy. V důsledku toho je rostlina značně oslabena. Ovoce umírá a po chvíli zemře keř.

Stínění na větví zimolezuNěkdy na listí zimolezu vidíte navíjecí pruhy se suchým a bledým povrchem. Toto je výsledek aktivity larv, které se vyvíjejí z vajíček uložených v tloušťce listové desky různými druhy much.

Zimolez listy poškozené mušky-horníkyDělat kroucení průchodů v listí a jíst šťávu rostlin, jako na fotografii, zimolez škůdce zasahuje do procesu fotosyntézy a zpomaluje růst křoví.

Léčba zimolezu pomocí chemických přípravků – insekticidů by měla probíhat ve formě zavlažování malými kapkami a pouze v suchém počasí. Po jednom nebo dvou dnech po postřiku se kontroluje účinnost postupu a v případě potřeby se znovu zpracuje.

V tomto případě nesmíme zapomínat, že jarní použití chemikálií pro zimolezu jedlých je nepřijatelné, jinak se nemůžete vyhnout toxickým přípravkům na vaječníku. Na podzim je nutné odstranit a zničit všechny větve a listy poškozené škůdci a nemocemi, včetně těch, které již padly.

Proč zimolez uschne – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − = 8