Foto terapeutického Kalanchoe a doporučení pro jeho použití

Kalanchoe léčebnéVýhoda Kalanchoe je nepopiratelná: léčí rinitidu a sinusitidu, je považována za vynikající kosmetiku. Rostlina pomáhá bojovat proti chladu a je z ní dobrá prevence.

Soudě podle fotografie, léčba Kalanchoe je sotva všelékem nachlazení a jiných respiračních onemocnění. Častěji v boji proti katarálním chorobám používají česnek, cibuli, shromáždění léčivých tráv. Avšak listy této rostliny skrývají v sobě léčivou sílu – šťávu bohatou na různé mikro a makro prvky, vitamíny a minerály.

Užitečné vlastnosti Kalanchoe

Kalanchoe z DergemonKalanchoe byla přivezena z Madagaskaru, kde stále roste jako zástupce divoké flóry. Také tato květina se nachází v mnoha asijských zemích. V našem klimatu se rostlina cítí nejlépe na okenních parapetách a nelíbí se v rozmarné péči. Krása a užitečnost Kalanchoe je ideálně kombinována, takže tato dekorace oken je nejvyhledávanější.

Kalanchoe zpeřenáRostlina je různých typů, z nichž každá je užitečná svým vlastním způsobem. Nejběžnější jsou Degremona a Periste Kalanchoe – tito jsou držitelé záznamů o obsahu živin. Šťáva rostliny se používá v těchto případech:

 • zastavit krev;
 • k odstranění zánětu;
 • urychlit proces hojení ran;
 • se používá jako antiseptikum.

Majitelé této rostliny vědí, co pomáhá Kalanchoe a aktivně ji využívají v lidové medicíně. Šťáva rostliny podporuje rychlé hojení vředů a purulentních ran. Obnovuje tkáně, odstraňuje účinky varu, používá se k léčbě eroze.

Taková domácí rostlina je užitečná. Stačí, abyste věděli, jak vypadá lék Kalanchoe, protože mnoho lidových metod boje proti vyrážkám a akné zahrnuje přesně svou šťávu ve vzorci. Rostlina se používá v dermatologii a kosmetologii, aktivně se používá jako oční lék a terapie pro orgány ENT. Kalanchoe je nepostradatelná při domácí léčbě mnoha onemocnění: herpes, křečové žíly, periodontitida, stomatitida a zánět dásní. Pomáhá zmírnit bolesti zubů jiné povahy.

Léčivé vlastnosti Kalanchoe jsou poskytovány organickými kyselinami, minerály (měď, vápník, železo) a vitamínem C.

Léčba nachlazení a sinusitidy

Pro lékařské účely se používají velké listyNezapomeňte zvážit, jak vypadá Kalanchoe z chladu na fotografii. Pro tyto účely je typ Peristy nejvhodnější. Během onemocnění je užitečné odkapat šťávu z rostliny v nosu a získáte ji následujícím způsobem:

 1. Umyjte listy a jemně je nakrájejte.
 2. Talíř s listy několik dní v ledničce, teprve pak je možné projít skrz mlýn na maso a získat šťávu.
 3. Aktualizujte léčivo každé dva dny.

Šťavnaté KalanchoeS menším runny nosem stačí otřít nozdry bavlněným tampónem namočeným v léčivé tekutině. Děti do dvou let by měly snížit koncentraci šťávy a ředit ji vařenou vodou.

Dávkování za sinusitidu a časté nachlazení: třikrát denně za pár kapek v každé nosní dírce.

Stlačení šťávy z listu KalanchoeV případě komplikací je povoleno užívat džus z rostliny uvnitř, lékař by však měl tuto léčbu předepisovat. Jeden velký list nebo několik malých listů opouští až 100 gramů šťávy. Toto množství je nejčastěji denní dávkou. Ale dříve, než začnete s terapií, nezapomeňte požádat lékaře o fotografii lékařské kalanche, aby nedošlo k omylům s nějakou přísadou. Není nutné zneužívat nápoj, protože jeho nadměrná akumulace v těle může být toxická. Optimální dávka není vyšší než 5 gramů na kilogram tělesné hmotnosti.

Aplikace v kosmetologii

Dospělých a mladých rostlin KalanchoeNaše babičky věděly hlavní výhodu Kalanchoe, protože sestávaly z nádherného kosmetologického působení. Listy a jejich šťávy, ne horší než drahé krémy, se vyrovnávají s řadou problémů.

Z bradavic – komprese z nakrájených listů Kalanchoe. Z akné – otřete kůži šťávou. Z kruhů pod očima – aby se pleťové vody z listů bez kůže.

Šťávy z Kalanchoe se doporučuje přidávat do krémů a šamponů. S jeho pomocí se budou příznivé vlastnosti produktů péče o pokožku a vlasy intenzivnější.

Kontraindikace

Zařízení pro dospěléPokud už víte, jak vypadá léčebný Kalanchoe, je čas se seznámit s jeho kontraindikacemi:

 • diabetes;
 • revmatismus;
 • onemocnění jater;
 • onkologické onemocnění;
 • nízký krevní tlak;
 • alergie;
 • těhotenství.

S obezřetností by se mělo zacházet s lidmi trpícími srdečními chorobami. Terapie může vyvolat vedlejší efekt – puchýře.

Není možné vyčíslit přesně to, co pomáhá Kalanchoe, protože jeho léčebné vlastnosti jsou poměrně rozmanité. Tato květina může dezinfikovat vzduch, zlepšit funkci mozku a fyzickou aktivitu. Kalanchoe je užitečné používat brzy na jaře, jako preventivní opatření proti beriberi. Zvyšuje imunitu těla, takže je nezbytná při epidemii chřipky a ARVI. Ale stále ještě dlouho, co se má zacházet, Kalanchoe to nestojí za to, protože jeho silné vlastnosti potlačují práci těla. Kalanchoe může být nazýváno léčebným prostředkem, který pomáhá zůstat zdravý.

Jak léčit výtok z nosu – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =