Pravidla pro roubování a péči o Vriesii Splenet

Vriesie se rozdělí do interiéruVegetariánský svět Jižní Ameriky je neuvěřitelně bohatý. Vriesia Splenet nebo “ohnivý meč” v přírodě se vyskytuje v tropických lesích tohoto kontinentu. Rostlinný epifyt s prodlouženými lineárními listy, shromážděnými ve svěží růžici, se usadí na větvích nejvyšších stromů, jejich kmene a oddenky. Kvůli připomínkovému nálevu antény a krátkých oddenků nevyplývají všechny potřebné látky a vlhkost z Vriesie z půdy, ale z atmosféry.

Kvetoucí špička s jasnými zákusky v kombinaci s různorodými listy a neobvyklým způsobem života nemohla pomoci přilákat pozornost pěstitelů květin. Dnes je obraz Splisriet jedním z nejoblíbenějších květináčů na celém světě.

Popis Vriesia Splenet

květy vriesia splendersVrieses jsou rozmanité. Botanici čísla desítky druhů těchto tropických rostlin, ale pouze ty nejvíce velkolepé vstoupit do místností. Druh, nazvaný “ohnivý meč”, plně ospravedlňuje toto živé srovnání. Husté lineární listy rostliny jsou shromažďovány v hustém lávovém tvaru. Zelené listové desky o délce až 40 cm jsou zdobeny světlemi nebo fialovými příčnými pásy. Špičaté květenství mohou růst na výšku metru. Stoupají nad zeleň jako jasná svíčka. Žluté, rychle vybledlé květy jsou orámované červenými brackety, které zůstávají čerstvé asi dva měsíce.

Díky popularitě květu Vriessia se Splenriet také zajímal o chovatele, kteří dali květinářům odrůdy a kříženky s květem různých odstínů a velmi dlouhým květem.

Od obchodu do nového domu Vriesia se pohybuje. Pokud se květinář seznámí s kulturou, musí vědět, že po zničení mateřské zásuvky zemře. Život květu pokračuje s dceřinými rostlinami, které se tvoří u základny. Proto je po koupi transplantace Vriesia Splenriet nepovinná. Stačí, abyste se ujistili, že květina je zdravá, že se o ni stará a že po rozkvětu má rostlina silné potomstvo.

Podmínky pro pěstování Vriesia Splenriet

Vriesia se rozděluje v komfortních podmínkáchVriesie pochází z tropické džungle. Rostlina je považována za exotickou, ale péče o ni nezpůsobí potíže ani nezkušeným milovníkům květin.

Květina nevyžaduje speciální teplotní podmínky. Vriesia Splenet se dobře vyvíjí při pokojové teplotě, ale nemá rád průvan a bojí se ochlazení vzduchu pod + 15 stupňů. V chladné místnosti má květina sníženou schopnost přijímat vlhkost a její přebytek může způsobit úpadek.

péče o Vriesie spliceKvětu byla krásná a čerstvá, potřebuje vysokou vlhkost. V městských bytech, zejména při vytápění, je tato podmínka nejtěžší. A zde bude květinář používat všechny dostupné metody od přesného postřiku až po použití domácích spotřebičů. Pokud se zavlažování používá v péči o Vriesias Splenrite, nedovolte, aby se voda dostala do kontaktu s květenství.

Nejlepší místo pro hrnce s Vriesii je východní nebo západní okna.

Na severní straně bude rostlina vypadat utlačovaná, růžice se stane řídkou a zastaralou. Pokud epifyt spadá pod přímé sluneční světlo, listy zblednou, doba květu se zkrátí.

Péče o Vriesii rozdělte doma

zavlažování spojů VriesiaV přírodě se Vrijové, kteří rostou na větvích nebo kmenech, “naučili” hromadit vlhkost. Drop by se hromadí v hloubce zásuvky a spotřebuje se v suchu. Při zalévání kultury hrnců se do drážky nalévá voda a poté se pravidelně mění a zajistí, aby se vlhkost nedostala do vyvíjející se květy květu. Proto je v zimě, kdy je riziko hniloby obzvlášť velké, vlhkost se po několika hodinách odstraní.

Chcete-li odstranit vodu ze zásuvky, můžete použít bavlněný tampon nebo disk.

Teplejší v místnosti, tím častěji Vriesie potřebuje zalévání. Je vhodné kombinovat je s třením listů vlhkou houbou nebo látkou. Pro zalévání používejte měkkou stojatou vodu při pokojové teplotě.

Doma Vriesian Splenriet nepotřebuje pravidelné krmení. Komplexní hnojení pro epifyty a orchideje může být provedeno pouze jednou, když rostlina tvoří a zvyšuje kmen květu. Tím bude kvetení jasnější a delší, a také pomůže květina zanechat zdravé silné přidružené zásuvky. Tekutá směs se nalije do středu listového kužele.

Vriesie se rozdělí na zimní zahraduKdyž hrot kytky umírá, samotná rozeta zemře. Pokud je péče o Vriesii Splenrite doma pozorná a úplná, rostlina opouští mladé výhonky, které jsou vysazeny a pěstovány, podobně jako u dospělých jedinců.

Pro Vriesian drobnou půdní směs je vhodné na základě:

  • 2 ks zahradní plochy;
  • 1 část drcené borové kůry, dříve ošetřené párou;
  • 1 díl zemité půdy;
  • 1 část vypraného říčního písku.

Jako dezintegrační přísada do země můžete vstoupit do nasekané sphagnum, přidat jemný drenážní štěrk a dřevěné uhlí, které pomohou odstranit přebytečnou vlhkost a zabránit vzniku škodlivé mikroflóry.

Po výsadbě nemohou být mladé vrijské rozety transplantovány po dobu dvou let. Během této doby budou rostliny dokonale kořenit a kvetou i po 1-2 letech.

Nejprve po výsadbě by měly být výhonky pokryty filmem nebo balíčkem. Pomáhá vytvářet a udržovat konstantní vlhkost. Optimální teplota pro zakořenění je 22-25 stupňů.

Video o transplantaci Splenrietu

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 23