Studujeme onemocnění listů gloxinia a způsoby léčby

gloxinia je ovlivněna listyVýhodou pěstitelů Gloxinie květinových oprávněně patří nejen velké květy, zvonky, ale sametově listy, které tvoří nádherný nadzemní části rostliny. Pokud je váš domov má sbírku Gloxinie, nemocenské lístky a léčení jejich následků můžete odnést spoustu času pěstitele. Houby a bakteriální infekce, chyby při péči a škůdci ohrožují květinu vážným poškozením a dokonce smrtí.

Část onemocnění gloxinie a jejích listů nelze porazit. Proto je mnohem užitečnější a jednodušší znát příznaky onemocnění, věnovat pozornost jejich prevenci.

Hubové choroby listů gloxinia a jejich léčba

houbové onemocnění listůNejnebezpečnější, rychle se rozvíjející a nerespektovatelné nemoci jsou způsobeny patogenními houbami. Jejich spory jsou neseny větrem, padnou na rostliny kapkami vody nebo částečkami půdy. Můžete přenést patogeny z přístroje, uvolnit půdu nebo přesunout hlízu.

Nejčastěji jsou pýcha phytophtorové houževnaté houby pokoušené. Nemoci listů na gloxinii se projevují jako hnědo-hnědé skvrny na zelení, řapíky a stonky. V suchém ovzduší postižené oblasti rychle vyschnou, listy a pak celá nadzemní část zemře. Při vysoké vlhkosti se tkáně pod houbovitým rozpadem změkčují a také zemřou.

Léčba pozdní kůry zřídka dává pozitivní výsledky a životaschopná houba může udržovat aktivitu již několik let. Proto je důležité nepřiznat výskyt onemocnění a zaměřit se na prevenci.

  1. Všechny zakoupené hlízy jsou ošetřeny fungicidy před výsadbou.
  2. Půda pro výsadbu je ohřívána v troubě.
  3. Rostliny gloxinia a půdy pod nimi několikrát ročně jsou postřikovány roztokem phinocytů nebo fytosporinem.

umírající gloxiniePokud Gloxinie list onemocnění, jako na fotce, ale projevilo se dotčené položky nejsou jen léčeni antimykotické a čistit z listy vadnou. Gloksinii se přemísťují do karantény, oddělují se od zdravých rostlin a pak za účelem zabránění fungicidu nástřikového systému. Léčba se opakuje po týdnu.

Stejná opatření jsou účinná při léčbě gloxinie s chorobami listů způsobenými jinými houbami. Mezi tyto nemoci patří:

  • skutečná a houževnatá plíseň;
  • antracnóza;
  • axochitóza;
  • septorióza a další infekce.

Největší riziko infekce vnitřních rostlin je vystaveno nesouladu s bezpečnostními opatřeními při výsadbě, letní venkovní údržbě a nedbalé péči.

redukované gloxiniumAlarmující příznaky připomínající fungálního Gloxinie onemocnění, jako na fotografii, je tvorba netypické bělavý plaku, hnědé, šedé nebo načervenalé skvrny, kapsy sušení a umírající tkáně.

Léčba takových onemocnění je vhodná s nízkým stupněm poškození, pokud infekce zachytila ​​většinu stonků a listů, budete muset rozdělit se na gloxinii.

Virové a bakteriální nemoci gloxinie

bakteriální léze listů gloxinieBakterie, které způsobují onemocnění gloxinia, se dostávají do rostlin z půdy, z nástrojů používaných během transplantace nebo z použitého hrnce. V důsledku bakteriální infekce a trpí anténní straně a hlíz, což je důvod, proč stonky, listy, pupeny jsou deformovány, dostanou za mokra, zemře.

Chcete-li zjistit typ infekce, musíte se obrátit na fotografie gloxinie, ale jejich léčba, dokonce i při správné diagnóze, přinese pozitivní výsledek. 

Nemoci bakteriální povahy, zvláště pokud jsou jejich patogeny usazovány na hlízách, nelze vymýtit. Dokonce i hluboké prořezávání neuchovává rostlinu. Proto pokud pěstitel oceňuje jeho sbírku, imunitní ochrana gloxinů je podporována Epinem nebo jiným podobným přípravkem, upravuje péči a udržuje bezpečnost při skladování a transplantaci hlíz.

Stejná pravidla by měla být vedena k ochraně květin před viry. Jejich vzhled je poznamenán skvrnami listů a květin, jejich deformací a postupným útlakem. Pokud má květina podobné příznaky, její části se nepoužívají pro reprodukci a při první příležitosti jsou nahrazeny novým, zdravým exemplářem.

Škůdci gloxinů a jejich kontrola

škůdci na listy gloxiniaČasto jsou stopy přítomnosti škůdců vnímány jako onemocnění gloxinie, ale ošetření listů v tomto případě je zcela odlišné povahy a s náležitou pozorností nutně vrátit zdraví rostlin.

Nejnebezpečnějšími nepřátelemi gloxinů jsou thripy a mikroskopické roztoče. V prvním případě se na listech objeví malé šedo-hnědé skvrny. Okraje listových desek jsou zkroucené a vysušené. Tvar pupenů, stonků a dalších částí rostliny je ošklivý. Kromě opakovaného ošetření insekticidy je gloxinium užitečné pro transplantaci promytím hlízy v roztoku manganistanu draselného.

Příčiny výskytu škůdců a chorob gloxinia spočívají v chybách při odchodu. V suchém vzduchu a při nevhodném zavlažování se na listech objevují pavouci a cyklámenové roztoče. Rychle se množí, tito paraziti zachycují a potlačují gloxinii a jiné vnitřní květiny. Kolonie klíšťat vypadají jako prašný nálet. A životní aktivita způsobuje útlak výhonků, rostlina odmítá kvést. Chcete-li porazit nebezpečné škůdce, používejte akaricidy a insekticidy, a vždy si připravte pravidelnou péči o zelené domácí zvířata.

Pravidla péče o gloxinii – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − = 71