Vlastnosti péče o Kaladium a popis jeho odrůd

kaladium různých typůChcete-li doplňovat sbírku pokojových rostlin v domácnosti, měli byste Caladium. Jeho velkolepé listy ve tvaru srdce nebo šipky, rostoucí od kořenů, vypadají elegantně iv nejmenším interiéru. Luxusní barva tohoto člena rodiny Aroids přináší poznámky pompéznosti do jakékoliv místnosti nebo skleníku. Toto mistrovské dílo přírody bude obdivováno nejvíce vzdálenými lidmi ze zahradnictví. Přečtěte si o: dlouhodobou primula, její přistání a péči o otevřenou půdu.

Caladium odrůd Schomburg, Bicolor a HumboldtStojí za zmínku, že tento exotický exemplář je známý svou “tvrdohlavou náladou”, a proto je nutné zkoumat všechny jemnosti domácí péče o kaladium. Také nebude zbytečné zvažovat slavné odrůdy tohoto druhu.

S tímto tropickým bushem můžete snadno vyzdobit záhon nebo trávník. Ve stínu stromu s velmi hustou korunou vypadá slušně.

Obecné charakteristiky

První věc, která zachycuje oči žen v domácnosti, je vzhled vázy. Pečlivě zvažují jeho listy, stejně jako květenství.

Tvar listů

jakýsi ScarletV závislosti na odrůdě má tato trvalka jinou formu listů. Nejznámější jsou:

 1. Ve tvaru srdce. Je známý mnoha pod svým pod jménem – “Kristovo srdce”.
 2. Co nejtenčí, téměř trojúhelníkový.
 3. Jako šíp nebo oštěp.
 4. Velké a široké jako uši slona.

Nemají výraznou stonku. Listy rostou přímo z oddenky. V přírodním prostředí dosahují 5 metrů a dekorativní vzorky – až 30 cm.

Bojujte s barvivy

odrůda Caroline WhortonOcení tuto řadu Aroids pro úžasnou kombinaci jasných barev. Přestože zelená je velmi malá, je stále dominantní. V tomto případě jsou listy tmavě bažinaté a zelenožluté tóny. Často zobrazují “skladby” z:

 • vzory;
 • žíly;
 • mozaikové ozdoby;
 • mřížkový vzor;
 • abstraktní místa;
 • Rozdělení odstínů (hladký přechod z jednoho na druhý).

caladium na zahraděCharakteristickým rysem některých druhů je kontrastní vícebarevný okraj. Ve vzácných případech může být okraj listů mírně zvlněný. Kromě jiného Caladium přitahuje svou neobvyklou kombinací jasných barev, jako jsou:

 • fialová;
 • růžová;
 • stříbro;
 • karmínová;
 • žlutá.

Není to úplný seznam barevných variant. Jediná věc, která zanechává, nikdy nepřichází s modravým nádechem.

Rostlina je jedovatá. Požití šťávy na pokožce může způsobit alergickou reakci (vyrážka, zarudnutí). Proto by měla být váza mimo děti.

Květenství

dvoubarevné květenstvíMohou být popsány v kostce: miniaturní a prosté. Květenství připomíná jasný stín, zabalený v bledém palanquin. Zdá se, že je v kuklu. Pro příznivce exotických květenství budou spojeny divoké tropy. exotické kvetení

Sběr odrůd

výběr druhů kaladiaV domě je až 15 populárních odrůd kaládiových květů. Každá z nich má jiný vzhled, hlízy a podmínky zadržení. Zde jsou některé z nejslavnějších odrůd.

Půda by měla mít volnou a hrubě vláknitou strukturu, ale je dostatečně výživná. Kyselost půdy je neutrální.

Schomburg

Odrůdy SchomburgTvar listů připomíná srdce. Délka desky je 15 cm a šířka 12 cm. Jejich základna má oválný nebo eliptický tvar.

Spodní část desky listů je zbarvena světlem tóny: bílá nebo růžová. Na okrajích je zelený okraj. Mezi růžovými žilkami ozdobené tvary stříbřitého odstínu lesknou. V jiném provedení mohou být žíly krémově zbarvené. Okraj závodu má jasně zelenou barvu.

Bicolor

caladium bicolorLidé to vědí jako dvoubarevný arum. Bezkonkurenční kombinace dvou kontrastních odstínů červené a zelené dělá trojúhelníkové tvarované listy vrchol skleníku. Existují odrůdy s bílou pigmentací.

Růžové skvrny na tmavém pozadí vypadají rafinovaně a romanticky. U ložnice to bude výjimečná možnost dekorace.

Na tenkých stoncích vypadají elegantní plechy skvěle. Jejich šířka je 10-19 cm a jejich délka je větší než 30 cm. Tato dekorativní kalaidová květina dokonale zapadá do prázdného rohu obývacího pokoje. burgundy

Humboldt

listy se stříbrným odstínemJak název napovídá, další kovová barva na tmavě zelené je kovový odstín stříbra. Vzor je tvořen beztvarými skvrnami různých kalibrů. Centrální a boční žíly jsou vždy ze zelené.

Na vrcholu růstu je délka listů tohoto druhu 8 cm a šířka 5 cm. Ve tvaru ovojí mají zabudovaný okraj. Vzhledem k tomu, že listy jsou malé, v jednom hrnci se může nacházet 10 až 25 jednotek.

nepravidelné listy kaladiaJedná se o nejznámější a nejrozšířenější odrůdy. Kromě toho byly vzácné, ale současně mnohem luxusní druhy byly chovány. Mezi nimi je Kaladium, některé z nich jsou uvedeny níže:

 1. Florida “Sweetheart”, “Sunrise” a “Red Ruffles”.
 2. Carolyn Whartonová.
 3. “Růžová krása”.
 4. Fanny Mansonová.
 5. “Candy land”.
 6. Scarlet Pimpernel.
 7. Rosalia.

kaládium s růžovými listyOdrůda “Florida” se vyznačuje podlouhlým tvarem listů. Šarlatové pruhy jsou charakteristickým znakem skupiny. Unikátní pohled na rodinu Aroids – Rosalia. Díky lesklému povrchu hnědočervené barvy s tmavým okrajem vypadá tato květina elegantní. 

Fani MansonováJak již bylo řečeno, tyto exotické odrůdy jsou velmi náročné. Proto je důležité se naučit některé vlastnosti výsadby, stejně jako péče o kaladium.

Tajemství péče: od výsadby až po hibernaci

značka Candy LandDomácí péče o tento druh by měla být pečlivě promyšlena a plánována. Vždy je nutné pečlivě sledovat:

 • stav půdy;
 • teplota;
 • osvětlení;
 • vlhkosti.

složení různých druhů kaladiaDávejte pozor na to, je třeba vzít v úvahu, že rodnou zemí této rostliny jsou tropické lesy Amazonky. Toto porozumění mu pomůže vytvořit slušné podmínky.

Tajemství obsahu

příprava půdy na květinuHlavní věc, kterou je třeba udělat při péči o Kaladium doma (fotografie všech jemných odstínů jsou uvedeny níže), je chránit ji před chladným a přímým slunečním světlem.

Hrnce by měly být umístěny na okna v západní nebo východní části domu. Koneckonců, tato odrůda preferuje stinné stanoviště.

 

je nutné do půdy přidat písekAby rostlina rostla prudce, je důležité neustále udržovat následující parametry v normě:

 1. Teplota. V létě by teploměr neměl klesat pod 21-25 ° C a v zimě na 16 ° C.
 2. Vlhkost. Musíme ji udržet co nejvyšší.
 3. Půda. Pozemek by měl obsahovat následující prvky: rašelina, trvalý humus, opadavý odpad, písek.
 4. Rozstřikování atomizérem. Tento postup by měl být proveden tak, aby rosa hladce usazovala na listí. Proto musíte stříkat kolem nebo nad ním, pak listy nebudou mít hnědou pigmentaci.
 5. Zavlažování. K tomu musíte použít stojatou vodu a nejlépe by měla být měkká.
 6. Hnojivo. Minerální oblékání je potřeba na jaře a v létě dvakrát měsíčně. V období hibernace by měla být přerušena.

kaladiový sprejPočáteční období začíná v srpnu, takže se nebojte, jestliže listy začnou klesat. Nové snímky se objeví v březnu. Ale že začaly růst, musíte pravidelně (1-2 krát za měsíc) navlhčit hlízy tak, aby se nemrčily. V důsledku toho budou na jaře připraveni na transplantaci.

Ideální způsob, jak zachovat půdní vlhkost, je pánve. Může se naplnit štěrkem, mechem nebo expandovanou hlinkou.

Reprodukce

kaladiové násobeníTo lze provést dvěma způsoby: pomocí hlíz a semen. Samozřejmě, v druhém případě bude tento proces trvat déle. Chcete-li to provést, musíte si vzít kontejner s rašelinovým písčitým podkladem a zasít semena. Výsledná mini plantáž by měla být pokryta skleněným víkem. Pokud vodu 2-3 krát týdně a vítr, pak o měsíc později klíčky povstanou. Do září se tvoří hlízy samotné. kaladové hlízy

Při každoročním transplantaci by měla být přijata preventivní opatření proti pozdní pachuti. Za tímto účelem lze použít fungicidy nové generace.

Nejrychlejším způsobem reprodukce jsou hlízy. Jejich transplantace by se měla provádět na konci zimy nebo brzy na jaře. Současně je nutné dodržovat všechny jemnosti procedury:

 1. Opatrně oddělte hlízy. Velké vzorky by měly být rozřezány ve dvou nebo čtyřech kusech, v závislosti na počtu ledvin.
 2. Jako prášek pro řezy lze použít dřevěné uhlí.
 3. Půda musí obsahovat písek a rašelinu.
 4. Musí být transplantovány do většího hrnce.
 5. Umístění sazenic je důležité na teplém a dobře osvětleném místě.
 6. Zavlažování by se mělo provádět za sucha.

V zimě může květ začít hnijící. Poškozené plochy by měly být odříznuty a povrch ošetřen nějakým typem fungicidního prášku.

Klíčení hlíz kaladiemTo vše umožní exotické rostlině cítit se jako doma. Je však důležité si uvědomit, že jeho hlavním nepřítelem jsou vošky. Po objevení tohoto škůdce je důležité důkladně umýt listy pod tekoucí vodou. Po vyschnutí je třeba ošetřit insekticidy.  šedá hniloba

S takovou péčí bude tato květina svým majitelům potěšena mnoho let. Vytvoří útulnost v místnosti, stejně jako nádherný výhled do obývacího pokoje.

Video o vývoji kaladia

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =