Zajímavý příběh o jedinečné rostlině vlhkých tropů Alokasie

Alokasie ve volné příroděZájemci o pokojové rostliny s alokasií mohou čelit neočekávanému problému. Faktem je, že bude velmi obtížné vybrat vhodný vzorek, protože alokasie není jediná rostlina, ale obrovský rod, který spojuje téměř osmdesát samostatných druhů.

Vlastnosti a vlastnosti alokacie

Alocasia na spiknutíI když je vzhled a velikost Alokaziya různé druhy mohou podstatně lišit, všechny rostliny mají společné rysy. Tyto charakteristiky zahrnují Alokaziya struktury rostlin, který se skládá z ne-dlouhých Hlízy, šťavnaté stonky a přítomnost velkých dekorativních listů, připojený k dříku s dlouhými řapíky.

Že opustí přes který Alokaziya ve srovnání s africkými maskami, oštěpy, zubaté meči, sloní uši a dokonce i kůži draka, a je hlavním zájmem fanoušků o pokojové rostliny.

Jak alokasie kvetou?

Kvetoucí alokasiePokud je znalcem rostlin rodiny aroids, zeptejte se, jak kvetou alokacia, ukáže se, že většina druhů kvetenství je zcela neatraktivní.

V teplé sezóně, kdy se příděly dostávají v období aktivního růstu, se z listových oříšků objevují květní pupeny, které mohou být nejprve snadno zaměňovány s novým listem. Jenomže začne se rozvíjet a prodlužovat pouze květinová pupenka, je zřejmé, že na jejím konci je květenství ve tvaru ucha, zabalené do hustého periantu.

Na jednom uchu jsou obě samčí a samice květy. V závislosti na typu a odrůdě a květenství, a přehozy se mění v barvě a velikosti.

Nejčastěji rostliny alokacie tvoří bílé nebo nažloutlé klasy, a perianth jsou zbarveny v různých odstínech zeleně. Alokasie květy téměř necítí, kromě Odoka alocasia nebo vůně, jejichž vůně připomíná vůni lilie.

K obecným charakteristikám přidělení různých druhů je vzhled a struktura ovoce. Oranžové nebo červené bobule jsou poměrně malé a dokonce ani u největších vzorků v průměru nepřesahují 1 centimetr. Pod tenkou kůží v šťavnaté buničině je řada lehkých zaoblených semen.

Plody alokacíTo je pouze pro reprodukci rostlin alocacie, takové semena nejsou vždy vhodné.

Skutečnost, že se pěstuje v oknech a skleníků Alokaziya rostliny jsou často složité a mezidruhového hybridy, a jejich semena jsou zcela sterilní nebo nemusí zachovat vlastnosti mateřské rostliny. Proto při reprodukci lidí ze vzdálených tropů je snadnější použít vegetativní metody, například kořenové vrstvy, části stopky a dceřinné hlízy.

Hlízy alokacieHlíznaté kořeny této úžasné rostliny lze vidět nejen v květinářství, ale také na pultech supermarketů v jižní části Číny, Japonska, Singapuru a dalších zemích, kde se vzrůstající Alokaziya.

Hlízy alokasie – léčba pro gurmány

Pečení z mouky z alokatických hlízAčkoli všechny části rostlin alokasie obsahují oxalát vápenatý, toxický pro člověka, hlízy a husté stonky jednotlivých druhů jsou široce používány pro výživu. Takové odrůdy zahrnují hrubou kořenovou nebo indickou alokázi, rozšířenou v subtropických a tropických regionech Asie, zejména v Indii, na Filipínách a ve Vietnamu.

Pokud se buničina hlízy nebo byliny rostliny alokazie dostane na sliznice a lidskou pokožku ve své syrové podobě, vzniká silný pocit pálení, spleť. Dýchání se stává obtížným, kvůli bolesti a křečemi se proces polykání stává složitějším.

Ale ani tato rizika nezastaví místní obyvatelstvo před přípravou z kořenů obrovského tara, jak se nazývají velkými typy alokací, výživnými pokrmy. Hlízy alokasie, někdy dosahující váhy 400-600 gramů, jsou bohaté na cukry, škrobové látky a vitamíny. Je dobrým zdrojem sacharidů, vlákniny a minerálů. Pouze vyzkoušet sladkou, ořechovou chuť taro může být po dlouhém tepelném ošetření.

K dnešnímu dni jsou alokasové hlízy cenným dietním produktem, z něhož se vyrábí mouka, přidávají se k tradičním pečivům, cukrárnám, nápojům a dokonce ik zmrzlině.

Dušené alokasské hlízyV domě alokacie můžete ochutnat dušené a pražené hlízy, z nichž jsou vyráběny polévky a dezerty.

Čipy z hlízy AlocasiaDoma můžete vařit exotické žetony. K tomu, nakrájené tenké plátky loupaných hlíz s rostlinným olejem, trochu podsalivayut a poslal do trouby po dobu 20 minut. Při teplotě 180-200 ° C jsou plátky dobře pečené a křehké.

Při ošetřování a čištění hlíz Alocasia byste neměli zapomenout na možné poškození kůže, takže vaše ruce jsou předem namazané rostlinným olejem nebo pracovními rukavicemi.

Alokasia PlantationPopularita hlíz mezi gurmánky vedla k tomu, že rostliny v rostlinné přírodě jsou pěstovány jako zemědělská plodina.

Hybridní alokázní rostliny pro nadšené květináče

Mezidruhová hybridní alokasieAlocasia je nejen zdrojem hodnotných potravinářských surovin, ale také populárními rostlinami v interiéru. A tady důležitou roli hraje aktivně prováděná selekční práce, která umožňuje pěstitelům růst odrůd a hybridů, které jsou v divočině neviditelné.

O úspěších vypráví zajímavý fakt o Alokaziya jako přiřazení zvláštní cenu Royal Horticultural Society Velké Británii tvůrců slavného Alokaziya Amazonica, což je mezidruhové hybrid.

Během posledních desetiletí, které uplynulo od poloviny minulého století, chovatelé zaznamenali významný pokrok a rostliny alokasie se k dispozici pěstitelům květin, které kombinují znaky navenek odlišné od odrůd a druhů.

Alocasia cupredoraPouze díky úsilí vědců, pěstitelé získal hybridní druhy Alocasia cupredora odvozené křížením rostlin Alokaziya odora a Alocasia cuprea. Hybrid, přezdívaná „tmavě fialová štít» nebo «Maroon štít», zachovalé zeleň zbarvení vlastní Alokaziya měď, ale velikost a struktura rostliny jsou více připomíná tvaru odora.

Rostliny alocasia portora jsou dobře známé pěstitelům květin pod obchodním názvem portodora. Hybridní druh pochází z přechodu Alocasia odora a Alocasia portei.

Alocasia rostliny portoraKromě překvapivě krásných zelených rostlin se chovatelům podařilo zvětšit exempláře s kaštanovými žíly a řapíky listů.

Alokasie odrůdy Giant ZebraDostatečně elegantní rostliny alocacie odrůdy Giant Zebra jsou získány z mateřského páru Alocasia macrorrhizos a Alocasia zebrine. V tomto případě chovatelé vzali pro chov největší ze stávajících indických odrůd alokacie. Tato alokacia Borneo Giant, jehož listy jsou delší než 120 cm.

V Borneu, kde se rozrůstá alokacia této obří odrůdy, jsou rostliny turistická atrakce a shromažďují kolem nich hodně turistů.

Z původních několika „Giant zebra“ nových odrůd rostlin Alokaziya dostal Motley stonky s mírně rozmazané tmavého vzoru a ukázal jako Alokaziya Zebrina listy. Celková známka je poměrně velká a vypadá skvěle ve velkých místnostech a skleníků.

Miniaturní alokasieZatímco výše uvedené jsou poměrně velké druhy a odrůdy, na straně pěstitelů je velký zájem o miniaturní alokace, vhodné pro pěstování doma.

Jedinečnost rostlin alocacia microdora spočívá v tom, že je to nejmenší exemplář na světě. Hybrid, hodný vstupu do Guinnessovy knihy rekordů, ještě není k dispozici v květináčích, ale vědci doufají, že brzy se druh stabilizuje a stane se komerční.

Alocasia sanderidoraAlocasia sanderidora je výsledkem přechodu alokací Sanderiana “Nobilis” a alokacie vonných. Potomci známých druhů si zachovali tvar listů ve tvaru šipky, ale její barva se změnila na měkčí. Žíly získaly hnědý odstín a velikost ve srovnání s alokázií vůně výrazně poklesla.

Alocasia moroccoFotografie, které se prezentují na fotografii, jsou k dispozici pěstitelům květin a zaujímají slušná místa v domácích sbírkách. Nejlépe, tato alokasie roste v teplém, vlhkém vzduchu. Pro plodinu je zapotřebí malého zimního odpočinku, kdy se rostlina téměř nedopíruje a udržuje se ve tmě. Léto to nemůže udělat bez častého zalévání, světla a jídla.

Alocasia Purple PlášťOkázalé rostliny Alokaziya princeps grade „Purple plášť“ nebo „fialový plášť“ vyniknout tmavě fialová trojúhelníkové listy hřbetem a mírně zvlněným okrajem.

Výška rostliny je 50-80 cm. Proto v místnosti, kde rostou alokasie tohoto druhu, se hledá rostlina, která je osvětlená, ale chráněná před horkými paprsky, hodným místem.

Rostliny Alokaziya, pojmenovaný po slavném nadšence této kultury a tvůrce mnoha hybridních druhů Brian Ulyamsa získané křížením Alocasia macrorrhiza a Alocasia Amazonica. Hybridní Alokaziya Williams Hybrid poměrně odolné vůči chladu, vytrvalý a silný. Najde své místo v prostorných pokojích, ve skleníku a zimní zahrady.

Hybridní alokasie Williams HybridListy v podobě africké masky mají tmavě zelené barvy, zvlněné hrany a jasné, prominentní žíly. Zadní strana nového hybridu si zachovala odstín lila, ale velikost rostliny je větší než velikost alokacie Amazonky.

Tyto odrůdy alokazia infernalis “Kapit”, které jsou uznávány jako nejtmavší odrůdy mezi domácími rostlinami tohoto druhu. Listoví rostliny štítné tvar a kovový lesk připomínající druhy cuprea a clypeolata, ale liší hustou fialový-černý odstín, a pokračující část řapíku.

Mnoho malých druhů alokacie, jako je tato rostlina odrůdy “Kapit”, dává přednost volné strukturované půdě, ve které lze přidávat perlit nebo drcenou kůru.

Alocasia maharani VariegataAlocasia maharani Variegata je perlou každé sbírky tropických rostlin! Kromě toho jsou listy tohoto druhu velmi husté, strukturované a mají neobvyklou kožovitou strukturu, chovatelům se podařilo stanovit mutaci, která vedla k jasným skvrnám na rostlinách alocacie.

Listy této rostliny alokacie připomínají nejvíce mořské stingrays, takže odrůda byla nazvána “Stingray”. Přirozená mutace, která se objevila v přírodě, byla pozorována a opravena chovateli. Jako výsledek, květinářům obdržel jedinečnou odrůdu s “ocasem” zelené listy, efektivně shromážděné podél centrální žíly.

Alocasia «Stingray»Tam, kde rostou alokacia, ve volné přírodě nebo v městském bytě, potřebují tyto rostliny velkou vlhkost, teplo a tlumené, ale delší osvětlení. Domácí rostliny Alocasia se často usazují podél břehů vodních útvarů, ve vlhkých nížinách a na křídových svazích, kde po dešťových tocích vody proudí dolů.

V tomto případě nezapomeňte, že stagnující vlhkost je pro kořeny destruktivní a jen udržením rovnováhy a kompetentním pronásledováním tropického obyvatelstva se můžete dlouho těšit zdraví a kráse alokačního závodu.

Video o tropické kráse Alokasie

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 5