מוזרויות של שימוש בשמן דלעת

שמן זרעי דלעתדלעת יומרות, עד כפור הסתיו לקשט מיטות גן, מפורסם צדדיות שלה תכונות שימושיות של עיסת. אוהדים של חטיפים טעימים, לבבי לא להתעלם זרעים של צמח זה. אבל את האוצר העיקרי – זה שמן דלעת, המתקבל זרעים בשלים נחשב לאחד השומנים הצמחיים ביותר שימושי.

אם עיסת דלעת במשך מאות שנים היה שם של מזון עבור העניים, אז השמן, קיבל לראשונה באוסטריה מימי הביניים, הוערך כמעט שווה זהב. אין זה מפתיע שחושך, עם גוון ירקרק, נוזל סמיך באותם ימים מותר להשתמש בו רק כתרופה, ומי היה מחליט להוסיף מוצר יקר כזה לדייסה או לבצק.

זרעים נבחרים מתוך דלעת בשלהבינתיים, גם היום המחיר של שמן דלעת בבית המרקחת יכול לנוע בין כמה עשרות רובלים עד כמה מאות. עלות המוצר תלויה לא רק בנפח הבועה, אלא גם באיכות חומרי הגלם, בשמן המתקבל ובטכנולוגיית הייצור. בממוצע, זרעים מכילים עד 40% של חומר בעל ערך, ולכן קל לחשב כי כדי למלא בועה 200 גרם קטן ידרוש חצי קילו של זרעים יבשים, מטוהרים משש דלעות מלאות גוף.

אז מה הערך של מוצר זה טבעי? מהי תועלת ופגיעה של שמן דלעת, וכיצד לקחת תרופה ריפוי?

מרכיבים של שמן דלעת

כדי לייצר שמן דלעת, פירות רבים נדרשיםאם אתה מחשיב את הרכב שמן זרעי דלעת, מתברר למה החומר היה כל כך מוערך על ידי אבותינו. כל טיפה של נוזל כהה מכילה אלמנטים חשובים כאלה לגוף האדם, ותרכובות כמו ויטמינים A וחומצה אסקורבית, E ו- F, וקבוצת ויטמינים B.

שמן עשיר חומצות חיוניות, כולל לינולאית, stearic, palmitic ו linolenic.

תרכובות אלו נאבקות באופן פעיל עם הפקדות עודפות כולסטרול, והם זמינים בשמן פיטוסטרולים לא fosfolepidy לתת כולסטרול נספג לתוך הרקמה של המעי, מונע ההיווצרות של גידולים ומעוררי מטבוליזם של פחמימות ושומן, יש השפעה חיובית על איכות העור וההתחדשות שלהם.

פלבנואידים בהרכב של שמן דלעת הם נוגדי חמצון טבעיים, אשר יש גם השפעה מיקרוביאלית.

תרומתו לבריאות האדם נעשית על ידי טוקופרולים וקרוטנואידים, כמו גם מספר רב של מיקרו-מאקרו. בין המינרלים החשובים ביותר הם מגנזיום, ברזל, סלניום, סידן וזרחן, וכן אבץ, התומך בחילוף החומרים ומצב המערכת החיסונית, התורם לייצור אינסולין.

עם זאת, בעת שימוש בשמן דלעת, אל תשכח כי זהו מוצר מזין מאוד, שערכו הקלורי מגיע 899 קלוריות לכל 100 גרם.

באיזה מחלות היא תרופה טבעית שימושי ביותר, ואיך לקחת שמן דלעת?

שימוש בשמן דלעת בטיפול במחלות מערכת העיכול

שמן דלעת מפורסם הרכב מרפא עשיר שלהלפני כמה מאות שנים הרופאים המליצו חולים עם תלונות על עבודתם של איברים פנימיים מסוימים לשתות שמן זרעי דלעת. המחקר של הרכב תרופה זו הפיק תוצאות מפתיעות. מתברר כי חובשים של ימי הביניים לא רק לא להגזים את היתרונות של המוצר, אבל גם, באמצעות בורות, ירד למטה זה. שמן דלעת, עשירים phospholipids, חומצות שומן יקר וויטמינים, ביניהם נדיר למדי ויטמין K, היא תרופה עממית מעולה למחלות הלבלב והכבד.

להיכנס לגוף, שמן מסייע לשחזר את תאי הכבד מנרמל הפרשת מרה. זוהי הגנה טבעית יעילה נגד התפתחות של תהליכים דלקתיים בכבד ואת דרכי המרה, היווצרות רקמת שומן בתוכו.

שמן דלעת משמש כסוכן hepatoprotective אם אדם סובל נזק כבד שנגרם על ידי:

 • מחלות אונקולוגיות;
 • חשיפה לכימיקלים;
 • אלכוהול.

לא פחות בפעולה אקטיבית של שמן זרעי דלעת יש על הקיבה והמעיים. ישנן לעתים קרובות דלקתי ביקוש תכונות ריפוי פצע של המוצר, אשר מספקות לינולאית וחומצה לינולנית otelnye ויטמינים, כלורופיל, שמן מקנה גוון ירקרק יוצא דופן פייטוסטרולים פלבנואידים. שמן דלעת עזרה חשוב הופך לטיפול במחלות נפוצות כגון כיב פפטי גסטריטיס חומרה, אנטרוקוליטיס וקוליטיס משתנה, בגסטרודואודניטיס גזים.

שמן דלעת חל על עצירות, והוא טען גם כהכנה של אופי אנטיפרזיטי.

יישום של שמן דלעת לב בריאות הלב וכלי הדם

שמן זרעי דלעת הוא עוזר מצוין בטיפול של הלבהמחקר של ההרכב הביוכימי של שמן דלעת אישר כי המוצר רווי בחומרים המסוגלים:

 • יש השפעה חיובית על הגמישות של קירות כלי הדם;
 • לחזק את הרקמה של מערכת הדם;
 • להגן על הלב וכלי הדם מן ההשפעות השליליות של הטבע השונים דלקת.

הרכיבים של שמן מזרעי דלעת – זה עוזר טוב במאבק נגד עודף כולסטרול, דבר הבא לידי ביטוי אצל אנשים בגיל העמידה ומעלה קרובות יוצרת פלאק טרשתי, ובכך תורם לעלייה בלחץ והתקדמות של טרשת עורקים.

יישום מניעתי של שמן דלעת הוא ערובה לעבודה פרודוקטיבית ארוכה של מערכת כלי הדם ואת הלב.

למטרות רפואיות, התרופה משמשת יתר לחץ דם ו טרשת עורקים, הפרעות קצב ואיסכמיה, כמו גם עבור אנמיה.

שמן זרעי דלעת לבריאות הגבר ודרכי השתן

שמן דלעת כבר זמן רב בשימוש על ידי רפואה עממית ככלי מוכח ויעיל מאוד לבריאות גברים ואריכות ימים.

שמן דלעת טוב לבריאות גבריםואכן, מוצר עם הרכב ייחודי מציג את כל הסימנים:

 • משתן;
 • קוטלי חרקים;
 • אנטי דלקתיות;
 • סוכן אנטי.

בשל נוכחותם של קרוטן, ויטמין E, אבץ, חומצה אסקורבית, מגנזיום, שמן זרעי דלעת יכול לשמש באותה מידה עם טיפול תרופתי כדי לשמור על הבריאות של עוצמה הערמונית, נורמליזציה יצירת הזרעונים. השימוש במנות קטנות של שמן עוזר להפחית באופן משמעותי את הסיכון של דלקת במערכת המין והשתן ומקדם התחדשות של רקמה רירית פגועה.

שמן זרעי דלעת לבריאות האישה

שמן דלעת הוכיח את עצמו במניעה וטיפול במחלות של השדות הרבייה המינית הנשית שהן דלקתיות או חיידקים בטבע.

זרעים ושמן מהם שימושיים בהריוןהשימוש בשמן דלעת יכול להשפיע באופן חיובי על הרקע ההורמונלי של האשה, מצב מערכת העצבים, וכן להקל על התסמונת הכואבת. לפעמים הרופאים מייעצים לשמן כדי להפחית את עוצמת הביטויים האקלקטריים. למכלול זה של ויטמינים ועקבות יסודות, חומצות נוגדי חמצון טבעיים יש השפעה חיובית על התפתחות העובר, אשר חשוב מאוד בעת שימוש בשמן דלעת מאישה בהריון.

שימוש בשמן דלעת לטיפול במחלות שונות

שמן דלעת משמש לפתרון בעיות דרמטולוגיותהיום נלמד באופן פעיל ומשמש את תכונות הרגעה של שמן זרעי דלעת, דרש עבור נדודי שינה, חרדה ללא סיבה, כאבי ראש תכופים והפרעות אחרות. מבוא לתזונה היומית של מנות קטנות של שמן דלעת או להשתמש בו למילוי מנות קולינריות ולעזור לאנשים צעירים בני הדור הישן להרגיש יותר עליז, לחזק את ההגנה החיסונית של הגוף, להפחית את הסיכון לחלות בסרטן, דלקות, זיהומיות ומחלות אלרגיות.

אנטי-דלקתי, אנטי בקטריאלי ואנטי אלרגית של שמן דלעת מוערך מאוד על ידי רופאים כלליים, כך המוצר נמצא בשימוש נרחב מחלות דלקתיות של מערכת הנשימה והפה, נגעים בעור ומחלות דרמטולוגיים מסוימים.

אלה האחרונים כוללים בעיות כאלה של דרמטולוגיה ותכנית קוסמטולוגיה כמו:

 • אקנה;
 • פריחות אלרגיות, דיאתזה ואורטיקריה;
 • כוויות ופגיעות טראומטיות אחרות של העור;
 • סבוראה ודרמטומיזיס;
 • פסוריאזיס ואקזמה;
 • הרפס;
 • כיבים טרופיים ופצעים.

יישום חיצוני וחיצוני של שמן דלעת נותן תוצאות טובות אם נעשה שימוש כדי לשפר את איכות הציפורניים, העור והשיער.

כיצד להחיל שמן דלעת?

שמן דלעת נוסף סלטיםלפני השימוש בשמן דלעת בפנים, אתה בהחלט חייב לקבל המלצה ממומחה. בנוכחות מחלות של איברים פנימיים, כמו גם במקרה של אנמיה, הפרעות מטבוליות והורמונליות, שמן דלעת מומלץ לקחת שעה אחת לפני הארוחות, שלוש פעמים ביום על ידי כפית.

לא לשתות שמן עם מים, אם יש תחושות לא נעימות לאחר בליעה, עדיף לקחת לגימה של מיץ פירות או לאכול רסק חיטה קטנה.

הקבלה מתבצעת על ידי קורסים, משך ו תועלתיות אשר נכון יותר לציין על המומחה המטפל. וכדי לשמור על הטון והרווחה, שמן דלעת ניתן לצרוך יחד עם סלטים ירקות, דייסות ומנות אחרות, שם המוצר הוא הוסיף כמו תבלין שימושי פיקנטי. הגבלה היחידה – מוצר יקר לא יכול להיות מחומם, אחרת זה לא רק מאבד את חלק הארי של טוב, אלא גם משנה את תכונותיו.

שימוש חיצוני של קומפרסים, קרמים ושמן השקיה מזרעי דלעת.

התוויות נגד שימוש בשמן דלעת

שמן דלעת בבית מרקחתעם הרבה תועלת משימוש בשמן דלעת, פגיעה בשימוש לרעה של מוצר זה אפשרי גם. בכל מקרה, יש צורך לנטוש את השימוש בשמן עם אחסון פג או במשך זמן רב היה בתנאים לא מתאימים, למשל, באור או בחדר חם.

בנוסף, לפני נטילת שמן דלעת, אנשים עם סוכרת מאובחנת צריך לקבל אישור של הרופא המטפל. הדרישה זהה חל על אנשים נוטה אלרגיות למזון או סובלים החמרה של מחלות במערכת העיכול. כתוצר לוואי של נטילת שמן, יכול להיות צואה רופפת מהודקת, שאינה יעילה אם אתם נוטים לשלשולים. עם cholecystitis, מלווה היווצרות של אבנים, שמן דלעת דורש יישום זהיר מאוד, אחרת אתה לא יכול למנוע תנועה כואבת של אבנים החמרה של המחלה.

וידאו על שמן דלעת

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3