נס בולט הוא פרח של אשפיסטרה

אספדיסטרה בחדר ציבוריבמשך כמאה שנים, כובעים ירוקים של אספדיסטרה נראים לא רק במולדת המפעל, במזרח ובדרום מזרח אסיה, אלא גם במבני מגורים ובבנייני ציבור ברחבי העולם. המפעל מפורסם במזג לא יומרני, הסתגלות קלה וחיוניות. זה מרגיש טוב בחדר מוצל, קריר וברוח. אפילו עם בעל שכח ששוכח למים או להיפך, מציף את הצמח בקביעות, האספידיסטרה תעמוד בכל הצרות ותגדל, כאילו לא קרה דבר.

הם אומרים כי aspidistra שייך צמחים מקורה – אריכות ימים, מסוגל לגדול במשך כמה עשורים.

במקרה זה, לא כל חובבי ולאניני קדרות יודעים איך הפרח נראה כמו aspidistra. עם זאת, קרוב משפחה הקרוב ביותר של שושן במאי של העמק, פרחים בכל שנה, ואת corollas הטופס על הצמח הם הרבה יותר גדול מאשר הצבעים של תרבות היער הרוסי. מדוע מגדלי פרחים אינם רואים פרחים, או בבית, האפדיסט מסיבה כלשהי מסרב לפרוח?

תכונות של aspidistra פורח

ייחודי אספיריסטרה פורחהייחוד של aspidistra הצמח הוא שבניגוד עציצים רבים אחרים, יש לו כמעט שום גזע, ו obovate עור או עלים אזמלי ויורה להרכיב להאריך מן השורש מסועף, אשר פועל ישירות תחת פני הקרקע, או אפילו לפעול על פיו.

פרחים, כמו עלים, נוצרים על השורש. ואם הפרח הוא ארוך מספיק בשביל שושן העמק, והפרחים יוצרים תפרחת העולה מעל העלווה, אז הפטיו של פרח האספיריסטרה אינו עולה על סנטימטר נוסף באורך. כתרים הם בודדים, עם ניצני פריחה המוניים נוצרים לאורך קנה השורש במרחק מה אחד מהשני.

ייחודה של האספידיסטרה הפורחת אינו רק בהיווצרות הפרח, אלא גם באופן שבו הוא נראה. במובנים רבים, פרחים צמחיים הם מחזיקי הרשומות המקוריים של משפחת אספרגוס.

זהו מספר perianth, אשר, בהתאם המין, יכול לנוע בין שניים עד שתים עשרה, ואת גודל, כמו גם את הצורה של corolla. וזה הצורה של פרח aspidistra המשמש כדי לקבוע את השייכות של הצמח החדש שנמצא זה או אחר מינים, וזה חשוב מאוד בגלל שפע בין aspidists אנדמיים עם אזור קטן מאוד של בית גידול.

פרחים aspidistra צבוע סגול כהה, חום, סגול או גוונים אחריםפרחים aspidistra צבועים לעתים קרובות סגול כהה, חום, סגול או גוונים קודרים אחרים. במקרה זה, צורת הקורולה יכולה להידמות, כמו שושן של העמק, פעמון קלאסי, להיות בצורת גביע או כמעט עגול.

פרח של הבדל גדול Aspidistraמספר עלי כותרת היוצרים את הפרח בחלק התחתון משתנה בין 6 ל 14, בעוד הצורה שלהם יכול להיות מעוגל, הצביע או מוארך hypertrophiedly, כמו פרח של aspidistra גרנדיפולי. כפי שניתן לראות בתמונה, פרח זה דומה מאוד לעכביש.

פרחים zpidbayi aspidistraסגול עם שישה עלי כותרת פרח כפוף בחן zongbayi aspidistra פרחים הם לעתים קרובות חסון מאוד, ו coronas נובל להחליף ניצנים פתיחת החדש.

פורחת את האספידיסטרההחלק הפנימי של הפרח, או פריגון, מן המינים למין גם משתנה באופן דרמטי. רוב המינים של הצמח הזה יוצרים פרחים דו-מיניים, בהם נוצר אבקה, וההפרייה עוברת מיד. עם זאת, מחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי במקרים מסוימים פריחה aspidistra מתרחשת באמצעות היווצרות של פרחים זכר ונקבה. דוגמה לכך היא fungilliformis aspidistra מווייטנאם.

המסתורין של פרח aspidistra

פרחים Aspidistra לא יוצרים צוףהיום, כשנראה כי אין כמעט חידות של טבע, צמח מהיערות האסיאתיים מציג ללא הרף בוטנאים עם הפתעות ושואל שאלות. עד כה, מנגנון ההאבקה של aspidistra כבר למד מעט. לעתים קרובות אתה יכול לשמוע כי אבקה נשאה שבלולים, אבל מדענים נוטים להאמין שזה רק אגדה.

אף על פי כן, גם במאה הקודמת, גילה הבוטיקאי פרדריקו דלפינו את עובדת האבקה הצולבת של צמחים וטבע. אבל מי יכול לעזור לצמח עם פרחים בקושי נראים מעל רצפת היער או אפילו מוסתר בו? יחד עם זאת, המוזרות של הפריחה aspidistra היא כי הצמחים כמעט לא יוצרים צוף, ואת הריח מתפשט רק בכמה מינים, למשל, aspidistra campanulata ו patiloba.

בשנים האחרונות הוקדשו מחקרים רבים ותצפיות בנושא זה. כתוצאה מכך, קבוצה בינלאומית של חוקרים הצליחה להוכיח כי הפרחים האספידיסטרה ממוקמים על פני הקרקע, כמו בתצלום, מאביקים יתושים פטריות וכמה מינים של זבובים, כולל midges.

אבל איך המצב באזורים אחרים עדיין לא ידוע, אשר בשל זמינות נמוכה של מקומות התרבות ואת הנראות נמוכה של הפרחים עצמם aspidistra. אבל המאביקים של הפרח xuansonensis Aspidistra לעשות לחיות ולהתפתח בתוך הקורולה.

אספיריסטרה פרח בקטעאלה זחלים של זבוב קטן, אשר אבקה הבשלה היא מזון. כאשר חרק מבוגר טפסים מן הזחל, זבוב עולה מן החלל בתוך corolla של aspidistra פרח, כמו בתמונה, מוציא גרגרי אבקה.

כאשר האבקה מתרחשת, היווצרותו של עובר צפוף המכיל מאחד עד כמה זרעים גדולים מתחיל באתר של הפרח.

צפוף פירות aspidistra, המכיל מאחד עד כמה זרעים גדוליםיש סיבה נוספת לחידה שלא נפתרה. פריחה aspidistra נופל בתחילת העונה הגשומה באסיה. תכונה זו מעכבת את המדענים, אבל זה יעזור המאהב של צמחים מקורה כדי להגביר את התהליכים של היווצרות ניצן כדי להעריץ את הפריחה נדיר של aspidistra בבית.

כדי לא לפספס את המראה של ניצנים, יש צורך להסיר את כל החלקים שנפלו או מיובשים של הצמח מהקרקע.

זה לא יהיה מיותר להסיר קצת אדמה מעל קנה השורש, אם הוא קבור מדי. לעתים קרובות מגדלי הפרחים מתגעגעים פריחה aspidistra. מאז ניצנים פשוט לא יכול לפרוץ את האדמה דחוס, או אורך של ייחורים לא מספיק כדי להתגבר על שכבת המצע.

לעורר את היווצרות של בלוטות פרחים יכול להיות, מעט הפחתת עוצמת השקיה, ולאחר מכן להחזיר את לוח הזמנים הקודם. במקרה זה aspidistra צריך להיות מבוגר היטב. אם הצמח נחלש, אין זה סביר לחכות פרחים.

פורח Aspidistra – וידאו

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 70 = 77