אנו מזמינים פרחים לגלקסיה כדי להכיר את איבריס

פריחה מפוארת של איבריס בגינהאיזו ארץ תהיה אם לא יהיו בה צמחים שונים? למרבה המזל, אנחנו מוקפים בגלקסיה שלמה של פרחים, ובכניסה אליה דרך האייבריס, שתצלומה ראוי להערצה.

רק קרני האביב החמות חיממו את האדמה, עלים ירוקים של איבריס מופיעים. כמה מאושרים חובבים של פרחים לשיחים ירוקי עד, מציצים מתחת לשלג. הם כמו השליחים הראשונים של תחיית כדור הארץ מזכירים את הגישה של הקיץ. אוורגרין איבריס, תמונה שלה מוצג למטה, כמו כרטיס ביקור בעולם של פרחים באביב.

היכרות ראשונה עם פרח מלכותי

אורח מדרום אירופהלראשונה התגלה איבריס במרחבי דרום אירופה ובמורדות הרי הים התיכון. במיוחד הרבה זה גדל בספרד, בצורה של עבותות עבות של רוחב מטר. בתמונה של פרחים Iberis אתה יכול לראות את המבנה של ניצנים המקורי שלו.

צמחים קטנים calyx, 1.5 ס”מ בגודל, נאספים בסלים אלגנטיים. בתפרחת אחת יש עד 40 חתיכות. במהלך הפריחה, אשר מתחיל בסוף אפריל, הם לגמרי לכסות את העלים הירוקים, ההלבשה את הסבך בצעיף עדין. יופי כזה נמשך חודש שלם. פרחים איבריס הם לבן, ורוד, ארגמן לילך. לפעמים יש ניצנים של צבע סגול.

איבריס בסביבה הטבעיתבסביבה הטבעית, איבריס מתרחשת כצמח שנתי, רב שנתי. ענף הווריאנטים השנתי מתנהל היטב בעונה החמה. כמה אוהבי פרחים בגינה קוראים לזה קיר. כדי לגדל אותו, זה מספיק כדי לשתול זרעים באדמה מחוממת באביב. לאחר 10 ימים, יורה צעיר יופיע, אשר יש לנכש. כאשר בוש מתעמעם, ניצנים צריכים להיות מנותקים כדי להפוך חדשים מופיעים, והצמח גדל. בתצלום זה ניתן לראות את איבריס במלוא תפארתו.

כדי ליהנות זרי פרחים של איבריס השנתי בחודש אוגוסט, זה צריך להיות נטוע באמצע מאי. על פי תצפיות של בוטנאים, זנים שנתיים של צמחים פורחים הרבה יותר מאשר רב שנתיים.

איבריס יש מבנה רב שנתי של התפרחת. עלי כותרת עדינים של ניצן אחד יש אורכים שונים. בזכות זה, זרי פרחים נראה מפואר יותר מלכותי.

בדרך כלל איברים רב שנתיים פורחים בשנה השנייה לאחר השתילה. הם עמידים כפור, ולכן הם נוחים עם חורפים קרים.

על מנת בהצלחה לגדל אלה ירוקי רב שנתי, מספר גורמים צריך להיחשב. איבריאנים אוהבים:

 • מקומות אבן;
 • אדמה חולית;
 • כפרי פתוח;
 • הרבה אור.

במיוחד לעתים קרובות, צמחים משמשים לקישוט גבעות דקורטיביים או בשילוב ערוגות פרחים עם אבנים. התנאי העיקרי הוא לשמור על צורת הבוש.

בטבע, ישנם סוגים שונים של איבריס גרסה של שנה אחת של גידול רב שנתי. שיקול מפורט של כמה אפשרויות, יעזור לצלול לתוך גלקסיה פרח של יופי.

זנים פופולריים של יפהפיות גן השנתי

כדי ליצור נווה מדבר של יופי, גננים להשתמש סוגים שונים של שנה איבריס. הפריחה השופעת של בוש זה מושך את הנוף של האורחים והעוברים ושבים. זה קורה:

 • לבן;
 • ורוד;
 • אדום;
 • לילך;
 • סגול.

הזנים המפורסמים ביותר של איבריס בן השנה הם מריר מטריה.

איבריס מריר

איבריס מרירהשיח של צמח זה גדל ל 30 ס”מ.גבעול ענפים מכוסים עם קצף לבן עדין. עלים של השנתי הם בחזרה אחורה. הקצוות משוננים.

פריחה איבריס מריר בסוף האביב או בתחילת הקיץ. תפרחת הוא לבן. לפעמים יש גם סגול סגסוגות. הצורה של זר פרחים כמו יקינתון, אשר נותן את הצמח קסם מסוים.

כדי לקשט את החדר הפנימי הוא אידיאלי מתאים איבריס מריר. ב לחתוך טופס זה שומר על מראה וטהור במשך כ -10 ימים.

גננים לציין סוגים אחרים של איבריס מריר.

המלכותי “אייסברג”

איבריס אייסברגהצמח של מין זה גדל ל 40 ס”מ.שיחים כאלה יש עלים גדולים משוננים וזרים ארוכים מפוארים של ניצנים. בתקופה של פריחה אלימה, כ -70 ימים, איבריס לבן דומה ענן האוויר התיישב בגינה. Inflorescences שלה דומים מאוד יקינתונים גדולים, מה שגורם הערצה.

כיתה יקינתית “קיסרית”

איבריס הקיסרית /השיח האיבריאני של מגוון יקינתון כזה דומה למנורה. משאיר אזמלי גדול. הקצוות משוננים. ניצנים דומים לתפרים של היקינתון. צבע – לבן.

Iberis מטריה

שיחי המטרייה השנתית יכולים להיות נמוכים – עד 15 ס”מ וגבוהים – כ -40 ס”מ – תפרחות נאספות במטריות המקוריות של צבעים אלה:

 • סגול;
 • לבן;
 • סגול;
 • ורוד;
 • אדום;
 • שמנת.

מברשות בוטון צפופות למדי, ולכן במהלך הפריחה פורחת לחלוטין לכסות את כל הירוקים.

זה מכה עם הקסם שלה איבריס ורוד חלום ורוד. איבריס

שיח נמוך עם עלים ירוקים כהים, במהלך הפריחה, מכוסה במספר עצום של ניצנים ורודים בהירים. הצמח יכול לעמוד בכפור קטן, כך שהוא מעטר את מגרש הארץ במשך זמן רב.

מגוון יפה להפליא, מסוגל לקשט כל אתר – איבריס ממתק מתוק.

ממתק מתוקענף קשה, מכוסה זרעים ריחניים של תפרחת של גוונים שונים.

זנים יוקרתיים של עיטור גן רב שנתי

מגדלים רבים מעדיפים זנים ארוכי טווח של איבריס. היתרון שלהם הוא שהם לא צריכים להיות נטועים מדי שנה. בושס נסבל בדרך נס חורפים הרוסים ופריחה בשנה באזורים פרבריים.

בין הזנים הפופולריים ביותר של רב שנתי זה שווה לציין את האפשרויות הבאות:

 • גיברלטר;
 • קרים;
 • פתית שלג.

לכל אחד מהם יש קמעות משלו.

Iberian גיברלטר

Iberian גיברלטרזה שיח מפואר, את מקום הולדתם של ספרד וצפון אפריקה, גדל ל 25 ס”מ.איבריס גיברלטר פורח באביב עם ורוד או סגול inflorescences. יש עלים מלבנים על יורה, מסתעף יורה.

אוהב מקומות שטופים ואדמה סחוטה. צמחים משמשים לקשט את המדשאות הסלעיים של אדמת הבית.

איבריס גיברלטר זיקיתלעתים קרובות באזורים הכפריים אתה יכול לפגוש זיקית Gibraltar האיברי. זה בוש יש עלים ירוקים כהים ופרחים ריחניים.

צבע של תפרחת חלקה שינויים סגול ללבן. מתאים לקישוט נופי האבן באזורים פרבריים. מראה נהדר סירים או מכולות.

קרים איבריס

קרים איבריסשמו של הצמח מדבר על ארץ מולדתו. Iberis קרים גדל עד 10 ס”מ גובה. עלים בצבע חום-ירוק. ניצנים הם לילך עם עלי כותרת לבנים.

הוא משמש לקישוט מדרכות שבילי הגן. אתה יכול גם לגדול על המרפסת.

איבריס סנובורד

פתית שלגהצמח גדל בצורה של שיחים מסודרים. Iberis פריחת שלג עם פרחים inflorescences עדין לבן, אשר דומים כמוסות שלג על צמחים ירוקי עד.

שיחים צפופים נמוכים לגדול עד 30 ס”מ. צמחים יישומיים לגינון שבילי הגן. מצוין לגדול ליד המדרכות וסמטאות אבן נוקשה. מגוון דומה של איבריס של שלג יורד בנוחות לסבול החורף קר ללא מקלט נוסף. שלג

לאחר בחן את סוגים שונים של איבריס, אתה יכול לראות כי באופן כללי הצמח הוא יומרני לבית הגידול. לכן, גננים boldly bred אותו dachas פרברי שלהם או חלקות הבית. חלקם מצליחים לגדל איברים במרפסת. מוקף בשיחים קטנים ויפים שכאלה, זה כיף לחיות.

וידאו על סוגי Iberis

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

67 − = 64