כיצד ומתי להכפיל גבעולי ברבי?

במשך זמן רב חלמתי לשתול שיחים של ברבריים. השכן הבטיח לתת גזרי מהשיחים שלה בקיץ. תגיד לי איך להכפיל גבעולי ברברי וכאשר עדיף לעשות את זה – בקיץ או בסתיו?

לאחרונה, גידול ברביריס הופכת פעילות יותר ויותר פופולרי בקרב גננים. זה בוש יפה לא רק beautifies האתר בצורה של גידור, אבל זה יהיה שימושי לעקרות הבית במטבח עבור compotes ו ריבה. לאחר שיח אחד בלבד באתר, אתה יכול בקרוב צמח רחוב שלם עם ברבירי.

חיתוך הוא אחת הדרכים היעילות ביותר להפקת ברביריס. אין דבר מסובך בתהליך זה, עם זאת, מי לעשות ייחורים בפעם הראשונה, אתה צריך לדעת כמה ניואנסים, איך להכפיל גבעולי ברבי.

ייחורי ברבירי

בהתאם לעונה ואת הגיל של יורה לחתוך, שיחים יכול להיות מופץ בשתי דרכים:

  • בסיוע של גזרי lignified – בסתיו;
  • זרדים צעירים – באביב (קיץ).

ייחורים סתומים

גזרי lignified

חיתוך גזרי צריך להתחיל בסתיו. כדי לעשות זאת, בחר יריות ברנברי lignified יריות ללא סימנים של המחלה לחתוך אותם עם סכין חדה. אורך החתך צריך להיות לפחות 20 ס”מ.

גזרי יש לחתוך לפני הכפור.

לאחר מכן, יש צורך לחפור תעלה רדודה בגינה ואת זרעים לחתוך שורש בו, לא שוכח את המקלט מן הכפור. עם כניסתו של ייחורי האביב צריך להיות מושתל.

כמה גננים לאחר חיתוך לחתוך ייחורים לחורף במרתף, שקוע בחול לח, ובאביב הם מושתלים למקום קבוע.

ייחורי אביב

חתכים ירוקים

בסוף האביב, או טוב יותר בתחילת הקיץ, כאשר זרדים צעירים, ירוקים הופכים אלסטיים, אך עדיין לא lignified, הם יכולים לשמש לייצור צמחים חדשים.

גריסים ירוקים להכות שורש טוב יותר מאשר יורה שנתיים.

את זרדים קצוץ צריך להיות מוכן כראוי:

  • חותכים את החלק האמצעי של לירות עבור ייחורים;
  • החתך העליון נעשה ישר, התחתון – באלכסון;
  • לעזוב לפחות 2-3 ניצנים על גזרי;
  • לחתוך את העלים הנמוכים, ואת העליונים – לחתוך במחצית.

לקבלת השתרשות נוספת, גזרי מוכן צריך להיות נטוע במיכלים מלאים בתערובת של שלושה חלקים חול כבול חלק אחד. הנחיתה מתבצעת בזווית, ומשאירה רק כליה אחת מעל הקרקע.

תוכנית שתילה עבור ייחורים

סוגים מסוימים של ברבירי, כגון מטבע או קנדי, שורש קשה מאוד, ולכן גזרי שלהם צריך להיות טבול מראש בפתרון של הרגולטורים הצמיחה (rootstocks, auxins).

מיכלים עם גזרי שתילים צריך להישמר בחדר עם לחות גבוהה טמפרטורת האוויר של לפחות 20 מעלות. המקום המתאים ביותר הוא חממה.

במקום קבוע, יורה מושרש צריך להיות מושתלים באביב או בסתיו שנה מאוחר יותר (או יותר – שני) מרגע חיתוך. צמחים גדולים כאלה יהיו חזקים וקלים יותר להעביר את ההשתלה.

ברבריס – נטיעה, טיפול ורבייה – וידאו

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 5 =