טיפוח אגס עפר (ארטישוק ירושלמי)

השכן שלי הביא לי תריסר “תפוחי אדמה” ארטישוק ירושלמי. מאוד משבח את טעמו ואת התכונות הרפואיות. החלטתי לנסות ולגדול את הצמח הזה בארץ. תגיד לי, מהו אגס עפר (ארטישוק ירושלמי) וכיצד לגדל אותו?

אגס האדמה (ארטישוק ירושלמי) הוא מפורסם מאוד בקרב מעריצי הרפואה העממית. הוא משמש לטיפול ולמנוע מגוון רחב של מחלות.

אגס האדמה

בנוסף, ארטישוק ירושלמי יכול לשמש גם לאוכל. זה טעים קצת כמו תפוחי אדמה, וכמה מקורות קוראים לזה bulba, barabola. במראית עין, ארטישוק ירושלמי דומה חמניות, מלבד קשורה אליו, בגלל זה, זה נקרא גם חמניות שטות.

מאפייני המפעל

ארטישוק ירושלמי

אגס כדור הארץ שייך למשפחה של Compositae, הוא שחושני רב שנתי. יש לה מערכת שורש מפותחת המסוגלת לחדור לקרקע עד לעומק של 30 ס”מ בתחילת הסתיו, פקעות עם עור דק להבשיל על יורה מתחת לאדמה. הודות לעומק הגון שלהם, הם סובלים כפור קשה בחורף ולא להתייבש בקיץ יבש. הגודל והצבע של פקעות הוא לא אותו דבר, באביב החדש יורה מופיעים עליהם.

עפר אגס

עם שיח ארטישוק ירושלמי מבוגר, אתה יכול לקבל עד 1 דלי פקעות, ובגובה ארטישוק ירושלמי לפעמים מגיע 5 מטר. הגבעולים של הצמח מכוסים בשערות גסות למגע, הוא פורח בסלים בודדים עם פרחים צינורי של צבע כהה, שבו לשונות צהובות גלויים, תוך מתן זרעים מעטים.

ארטישוק ירושלמי יכול לגדול במקום אחד עד 30 שנה ללא תוספת האכלה. שלא כמו תפוחי אדמה, החיפושית קולורדו לא אוהב לאכול אותם.

גידול ארטישוק ירושלמי

ארטישוק צעיר

כדי לגדל אגס עפר, להשתמש פקעות או עיניים. מן העיניים, אתה הראשון צריך לקבל שתילים על ידי הטלת אותם לתוך הסירים. באדמה הפתוחה ארטישוק ירושלמי נטוע ביותר בסתיו מאוחר, כך המפעל עלה מוקדם. עם זאת, פקעות שנחפרו בסתיו (לאחר תפוחי אדמה) קצת מריר. עדיף להשאיר אותם בחורף באדמה, ובאביב הם יקבלו מתיקות ולהיות מוכנים לצריכה.

קציר

כאשר הקציר, הגבעולים והעלים אינם נזרקים – הם יכולים לשמש כתרופה או משמש מחומש.

כמה חקלאים משאירים נורה באביב אחרי תפוחי האדמה. כדי לעשות זאת, לעשות חורים עם מרחק בין 50 ס”מ, בכל אחד מהם לעשות אפר (1 כף), חול (רבע דלי) וקומפוסט (חצי דלי). רוחב השורות הוא לפחות 70 ס”מ לשתילת השימוש פקעות שלמות, אבל אתה יכול לחתוך אותם לחתיכות. ב 10 מ”ר. זה ייקח כ 15 ק”ג של פקעות.

יבש את פקעות לפני השתילה במים ולהשאיר למשך 2 ימים.

כאשר התהליכים לרוחב מופיעים, כאשר הצמח מגיע לגובה 50 ס”מ, הם חייבים להסיר. אחד הגבעולים החזקים ביותר נשאר על השיח. כאשר הוא גדל פעמיים, אתה צריך להשקות אותו היטב, אתה יכול גם להפרות אותו עם חומוס.

בהתחשב לא “גידול” קטן של ארטישוק ירושלמי, זה טוב לשתול אותו לאורך המערכת של הגן. אז הוא יהיה להגן על תרבויות אחרות מן הרוח, כמו גם ליצור גידור ייחודי.

ארטישוק ירושלמי בגינה

כדי להגדיל את התשואות 2 שבועות לפני החפירה פקעות, מומלץ לגזוע את הגבעולים.

טיפול נטיעות צעירים של אגסים עפר הוא כמעט זהה בתפוחי אדמה. בעתיד, זה מספיק כדי להסיר עשבים שוטים, לשחרר את האדמה סביב להאכיל קצת:

  • בקיץ – פתרון המבוסס על גללי ציפורים או mullein;
  • בסתיו – מלח אשלגן, סופר פוספט, אמוניום סולפט.

תכונות שימושיות של ארטישוק ירושלמי והמלצות לגידול – וידאו

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 58