טיפוח של שתילי דליניום: מתי ואיך לזרוע זרעים

יש לי דלפניום ארוכת שנים בדאצ’ה שלי, פעם הייתי לוקח את זה מהשכן שלי בכל פעם. השנה, שמתי לב שהמיטה נעשתה נדירה מאוד, הרבה שיחים נעלמו. אני רוצה לעדכן את השתילה, כי פרחים אלה הם מאוד יפה, באותו זמן, ולמצוא זנים חדשים, בחנות שלנו ראיתי צבעים אחרים משלי. תגיד לי, כאשר אפשר לשתול דלפניום על שתילים מזרעים וכיצד לעשות את זה נכון?

דליניום של זרעיםשתילים משמשים לשתול delphiniums השנתי, אבל אפילו מינים רב שנתיים של צמח זה צריך להיות מעת לעת מעדכן, כי לאורך זמן, שיחים רבים למות, במיוחד אם הנפילה היתה גשום וממושך. אחת הדרכים של כפל צמחים, המאפשר בעת ובעונה אחת לרכוש סוגים חדשים של צמחים רב שנתיים, הוא טיפוח של שתילים.

מתי לשתול את זרעי הדליפיום על שתילים? זרעי דולפיניום

הזמן שבו אפשר להתחיל לגדול שתילי דולפיניום תלוי בתנאים אקלימיים. לפני הקמת מזג אוויר חם ויציב, כאשר הגיע הזמן לשתול שתילים באדמה הפתוחה, שתילים חייב להיות בזמן לגדול ולהתחזק. באזור שבו האביב מוקדם וחם, ניתן להתחיל את הזריעה בסוף פברואר. אם החורף הוא ממושך, עדיף לדחות את העבודה זריעה למרץ או אפילו אפריל.

כיצד להכין את הזרעים? הכנת זרעים

זרעים של דליניום, במיוחד אם הם נאספו באופן עצמאי או קיבל במתנה מחברים, חייב בהכרח להיות מנוטרלים. כדי לעשות זאת, הם חייבים להיות ממוקם בתוך שקית רקמות, והכניסו אותו לפתרון של permanganate אשלגן במשך 20 דקות. הליך זה יעזור להרוס חיידקים אפשריים ולהגן על חומרי נטיעה ממחלות.

זרעים מגורען, שנרכשו בחנות, לא צריך טיפול ראשוני – הם יכולים להיות נזרע מיד.

באיזה פריימר עלי להשתמש? זריעת זרעים

כדי שתילים יקבלו תזונה נאותה, מערכת השורש יכולה לנשום, וניתן להסיר את השיחים בקלות מן המשתלה מבלי לפגוע בשורשים, האדמה חייבת להיות פורייה ופחות מתונה.

לעיבוד שתילי דלפניום, המצע אוניברסלי המוכן ניתן לרכוש בחנות או עשה באופן עצמאי, ערבוב שווה פרופורציות מרכיבים כגון:

  • מגרש גן;
  • חומוס;
  • כבול;
  • פרלייט קטן.

קודם לכן, יש לערבב את ראש הגינה על אמבט אדים כדי להיפטר מפטריות אפשריות.

איך לזרוע זרעים וטיפוח שתילים? שתילי דולפיניום

במיכלים נמוכים לשפוך אדמה מוכן אחד אחד להניח את זרעי הדליפיום במרחק קצר אחד מהשני. ממלאים אותם בשכבה דקה של אדמה ומפזרים בשפע מאקדח הריסוס.

לפני הופעתה של סירים עם זרעים שנזרעו עדיף לשמור סרט כהה במקום מבודד עם טמפרטורה של 10-16 מעלות צלזיוס – בחושך וקריר, הפרחים לצאת טוב יותר. אבל ברגע שהנבטים מגיעים, הטנקים חייבים להיפתח ולשים מקום שטוף שמש.

טיפול שתילים הוא פשוט ומורכב בפעילויות כאלה:

  1. השקיה רגילה
  2. מבחר בסירים נפרדים, כאשר זוג עלים אמיתיים נוצרת על שתילים.
  3. Zakalyvanie במשך שבועיים לפני הנחיתה באדמה.

שתילים קשוחים מוכנים לשתול על המיטה.

וידאו על טיפוח שתילי דולפיניום

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − = 28