תכונות של מגוון, נטיעה וטיפול עבור actomidia colomicta

actomidium colomicta בארץActinidia מתייחס צמחים lianate, עם גבעול עץ חזק כמו מספר גדול של עלים גדולים. בין כל הזנים הוא actinide של colomictum, נטיעה ואכפתיות אשר רלוונטי לאזור מוסקבה ואת החלק הצפוני של רוסיה. צמח זה ידוע גם בשם ענבים הצפוני, אשר קיבלה כתוצאה הדמיון החיצוני של הפרי עם אשכולות של ענבים. הוא גדל לא רק עבור פירות יער, אלא גם כצמח נוי.

תכונות של colomicta actinidia

actinidia על סורגזני Actinidia לסבול חורפים קשים. זה סוג של Actinidia Kolomikta היא חברה מובילה הכפור. הוא מסוגל לעמוד בטמפרטורות של עד -35 מעלות. לכן, הידע של איך שתילה וטיפול Actinidia Kolomikta בהרי אורל וב סיביר, פשוט זקוקה קוטג’ים בעלי, המבקשים לגדל צמחים יוצאי דופן באתר. עם תבוסת צמחים על ידי כפור האביב, שהוא מתאושש במהירות, משחרר את העלים מן הניצנים רדומים.

המין של אקטנידייה אינו משתנה לאורך כל תקופת הצמיחה. כדי להשיג איכות ומסיק עשיר, מומלץ לשמור על 5 שורשים נקבה ו 2 גברים באתר אחד.

זכר ונקבה פרחים actinidiaActomidium colomicta, אשר פירות יש תוכן גבוה של חומצה אסקורבית, יהיה מאוד שימושי עבור בני אדם. 100 גרם של פירות יער החשבון עבור יותר מ 1000 מ”ג של ויטמין זה יקר. כדי לקבל מנה יומית של ויטמין C, זה מספיק כדי לאכול שני גרגרי actinidia. מכאן נובע כי במשך שנה אדם צריך רק 1.5 ק”ג של פירות יער.

בשנת ההערות של הגננים ציין כי צמח זה אינו מושפע מזיקים, הם לעקוף אותו בצד, ולכן אין צורך להוציא כספים נוספים כדי להילחם.

Actinidia colomicta, תיאור של מגוון:

 1. צמח רב שנתי עם גזע מתולתל שיכול להקיף תמיכה עד 8 מ ‘גבוה.
 2. תוחלת החיים מגיעה ל -30 שנה.
 3. תקופת הפריחה היא בסוף חודש יוני. הטמפרטורה לפריחה רגילה לא צריכה להיות מתחת ל 0 מעלות. הפרחים הראשונים מופיעים רק במשך 4-5 שנים של חיי הצמח. דגימות זכר יש פרחים staminate, וגם פרחים נקבה יש עלי גדול.
 4. פרי ההבשלה מתרחשת בספטמבר – תחילת אוקטובר. פירות עלים יש צבע ירוק כהה, עם מרקם רך ועדין. התשואה של שיח אחד הוא על 1-2 ק”ג.
 5. הטעם מתוק וחמוץ או מתוק, עם טעם אננס.

בחר מיקום

actinide ליד הבנייןלפני בחירת מקום לשתילת actomidium colomict, יש צורך ללמוד המאפיינים העיקריים שלה:

 • ליאנה נמשכת כל הזמן כלפי מעלה, כמה דגימות להגיע לגובה של עד 8 מטרים;
 • מערכת השורש של הצמח קרוב לפני השטח.

בהתבסס על תכונות אלה, אתה צריך לבחור מקום לגדול. למטרות אלה, באזורים מוצלים קצת, שבו יהיה הרבה מקום לצמיחה חופשית של הצמח למעלה, הם אידיאליים. בתנאים נוחים, יורה צדדי מרובים ייווצר על זה. אקטינידיה לא אוהב קרקעות יבשים יתר, אז השקיית צריך להיות במעקב צמוד.

האפשרות הטובה ביותר היא לשתול actinidia לאורך גדרות או ליד כל מבנים. במקרה זה, אתה לא רק לקבל פירות יער שימושי, אלא גם לרכוש צמח נוי לקשט את הגדר. הדבר היחיד שצריך להיחשב הוא המיקום של ניקוז, שכן הצמח אינו סובל overmistening, בדיוק כמו קרקעות יבשים יתר.

נטיעת actinidia ליד עצי הגן אינו רצוי, כפי שהוא פשוט יהרוג אותם. המרחק המינימלי בין ליאנה לעצים צריך להיות על 6-7 מ ‘.

דרישות לקרקע

Actinidia דורש אדמה חומצית או חומצית חלשהActinidia גדל היטב על הקרקע עם תוכן קטן של רכיבים כגון חנקן וזרחן. עם זאת, עדיף לסרב לטיפוח lianas על קרקעות אלקליין, סוג זה הוא בהחלט לא הולם את זה. האופציה האופטימלית היא קרקעות חומציות או מעט חומציות, אולי ניטרליות. על פי המבנה, האדמה צריכה להיות רופפת, אבל לא חולית. קרקעי חימר הם גם לא מתאים לגידול היבול הזה.

במקומות בהם קיימת תופעה קרובה של מי תהום, לא מומלץ לשתול אקטנידיה, שכן לחות מופרזת עלולה לפגוע בה.

שתילת אקטינידיום Colomycetes

שתילה של מושבות actinideמבחר מושבות actinide בסיביר הוא מאוד פופולרי. הצמח יכול להיות נטוע הן באביב בסתיו, לאחר הכפור או לפני תחילתם.

בור (50 * 50 * 50) מוכן להנחת האקטינידיה, עם הנחת ראשוני של שכבת הניקוז. נהוג להשתמש בחצץ, אבן כתוש או לבנים שבורות. שכבה כזו צריכה להיות לפחות 10 ס”מ, ואחרי זה, אדמת הגן, עם interlayers של חומוס מיובש, מלא.

אם יש עדיין אדמה כבדה באתר, חול נוסף לשכבת הניקוז. באדמת הגן ניתן גם להוסיף אפר (1 ק”ג), superphosphate (0.2 ק”ג) ו אשלגן גופרתי (0.1 ק”ג).

מכיוון שמילא את הבור בעפר, היא התגבשה אגורה תלולית קטנה, אשר מושם שתיל Actinidia. כדי שורשים צעירים לא יבשים ואינם להיות מזיקים תקפו לפני השתילה אותם טבול בבלילה של חימר.

בסוף עבודות הנטיעה, שתיל מושקה (בקצב של 2 דליים לכל 1 בוש.), ואת הקרקע סביבו הוא מהודק קצת. שורש הצוואר צריך להיות מיושר עם פני הקרקע.

החור סביב השיח לא צריך להיעשות כדי להוציא את הצטברות מי הגשם בתוכו.

טיפול actinidia

כדי להעלות את התשואה וליצור מיני צמחים דקורטיביים, זה צריך להיות מטופל כראוי.

Actomidium colomict, סיעוד ואת השלבים העיקריים שלה:

 1. השקייה – לעתים קרובות, אך ללא היווצרות של מים עומדים. זה הכרחי כדי לשמור על הלחות מתמדת של הקרקע, כפי השורשים של הצמחים הם רדודים. לצמיחה נורמלית של חלקי צמח של הצמח דורש אוויר לח, כך במזג אוויר חם מומלץ לרסס את העלים במים, רצוי פעמיים ביום, בבוקר ובערב.
 2. ההלבשה העליונה של הצמח מתבצעת בתחילת הקיץ. כדי לעשות זאת, להשתמש עירוי של mullein, מדולל במים בשיעור של 1:10. אתה יכול גם להשתמש סוגים אחרים של דשנים מינרליים.
 3. על מנת שהקרקע לא תתייבש, מומלץ להרכיב אותה בשיטות שונות. הדרך הפשוטה והיעילה ביותר היא למלא את פני השטח עם נסורת.
 4. אקטנידיה קולומיקטא מגוון, נטיעה וסיעוד בפרברים וסיביר מספק גם מחסה לתקופת החורף.

גיזום אקטינידיה ובשביל מה זה נחוץ

חיתוך actinidia בסתיוצמחים גיזום מתבצעת מיד לאחר הפריחה שלה או בסוף הסתיו, אחרי כל העלים נפלו. באביב, במהלך תקופת littering, זה לא מומלץ לקצץ את הצמח, כי הצמח יכול להחליש, או לגמרי למות, בגלל אובדן מיץ. גיזום actinidia כרוך דילול הצמח, כמו גם לחתוך את הענפים חלש וקמל.

יצירת מושבות actinide

ערכת kutz עבור actinidiaגידול Actinidia Kolomikta וטיפול, והיא נועדה להרכיב, במגוון אשר תלוי באזור שבו הוא גדל, באתר הנחיתה ואת סוג של הפרגולה.

בגוש באמצע Actinidia גדל בצורה של שיח, מסודר על סבכה על ידי דפוס של האוהד. כדי לעשות זאת, לבחור 3-4 ראשית, בריחה אנכית, אשר תהיינה אוהדי שרוולים. בסתיו, לאחר נפילת עלה, הם לצבוט את החלק העליון, לרמה של גפני zaderevenevshey, כך הענפים בצד יגדלו בשנה הבאה. בחירה מן היורה אלה הן חזקות ביותר, קשר את הפרגולה, עם הכיוון בכיוונים שונים.

בשנה הבאה, ענפים מקוצרים לגדול, מוכן לשאת פירות. הן קשורות בתנוחה זקופה. בעוד שנה, הם שוב יורה, אשר יצטרך לקשור במצב אופקי, ליישר אותם לכיוונים שונים. יורה שכבר הופר, מומלץ לקצר על ידי 5 כליות, סופרת מן גרגרי העליון.

וידאו על נטיעת actinidia

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

55 + = 64