מצא begonias שלך בין מאות זנים ומינים לפי תמונה ותיאור

בגוניה בדרום אמריקהלאחר מאהב יוזמה של צמחים אקזוטיים – מושל האיטי מישל Begon ארגנו משלחת לאיי הודו המערבית. בחקר הצומח המקומית, מדענים גילו פרח יפה להפליא ושמו אותו – ביגוניה. כך הנציח את שמו של מר Begon, אשר מימן את הטיול בשנת 1687.

הצמח הוא הסוג הנפוץ ביותר, שבו יש יותר מ 1000 סוגים של פרחים. הוא יכול לגדול גבוה בהרים, ביערות הלחים של האזורים הטרופיים, וגם בקווי הרוחב הסובטרופיים. מספר עצום של מינים וזנים של ביגוניה גדל בדרום אמריקה, שם הוא התגלה. הוא נמצא גם בהרי ההימלאיה ובאפריקה. כמה בוטנאים מאמינים כי מקום הולדתו של פרח ייחודי הוא יבשת אפריקה. משם התפשטה ביגוניה על פני האדמה.

מידע כללי על היופי האקזוטי

בגוניה צומחת על פני האדמה במובנים רבים. גננים לציין את הדברים הבאים:

 • זוחל עשבי תיבול;
 • בצורת שיחים קטנים;
 • גבוה אופציות זקוף.

מערכת השורש של הצמח מפותחת היטב, אשר מאפשרת begonias לגדול לא רק במגורים, אלא גם ברחוב. השורש הוא מחודד, מסועף או פריך.

עלים של ביגוניה בצורה אסימטריתעלים של היופי “בחו”ל” יש צורה אסימטרית. על הקצה שפה גלית. סוגים מסוימים יש עלים שלמים, אחרים – לחתוך לפרוסות קטנות. החלק התחתון של הצלחת הוא אדום, לילך או חום. ומהראש הם לא רק ירוק מוצק, אלא גם גוונים אחרים. בנוסף, הם מעוצבים עם דפוסים שונים, כתמים או משיכות. יש מינים של בגוניות, בהם גבעולי המכרז נראים על הגבעולים והעלים.

פריחה בהירה של ביגוניהפרחים begonias הם זרי פרחים קטנים המורכבת inflorescences בגדלים שונים. הם:

 • אדום;
 • ורוד;
 • צהוב;
 • כתום;
 • לבן כשלג;
 • גוונים שונים של קצוות עלי כותרת.

בכל התפרחת, begonia יש פרחים של מינים שונים. בזכות זה, היא מאבקת. אחרי זה, גזע טריאדרלי יוצא דופן עם זרעים זעירים גדל. פריחה צמח כל הקיץ עד סוף הסתיו. זנים ביתיים – בבקשה את העין לפני תחילת החורף.

נוף מקסים של ביגוניה

מספר עצום של זנים של “זר” אקזוטיים מדהים את הדמיון. בסביבה הטבעית, הבוטנים מנה 1600 מינים שונים. אבל רק קצת יותר ממאה מהם משמשים קישוט דקורטיבי של הפנים או הנוף.

ברוסיה נפלה ביגוניה בימי שלטונו של פיטר הראשון. מספר מינים מוזכרים בקטלוג הפרחים הטרופיים, שהובאו בשנת 1717 מהולנד. כיום, בגנים הבוטניים של מוסקבה, סנט פטרסבורג ונובוסיבירסק, גדלים אוספים ייחודיים של צמח אקזוטי.

הבוטני הרוסי וורונסוב V. V. מותנה בקטגוריות כאלה של בגוניה:

 1. נוי, נשירים.
 2. מועדון.
 3. שיכור.
 4. יפה להפליא.

הסיווג נעשה על פי המאפיינים החיצוניים של המפעל ותחום היישום בגננות.

ביגוניה דקורטיבית ונשירה

סוגי begonias דקורטיביים נשיריםלצמחים מסוג זה אין גזע עיקרי, ועלים מבושלים מוזרים צומחים מן השורש. הם באים בצורות שונות וגוונים. לרוב יש עלים ירוקים, כסופים, לבנים, חומים ואדומים. בנוסף, הם צבועים במקור עם דפוסי רבגוניים, כתמים וקצוות חיצוניים.

צמחים כאלה, ככלל, גדלים בחללים סגורים. לאור זאת, טיפול בגוניה בבית דורש גישה מוכשר. עיקרי לחפש הם:

 • תאורה שנבחרה כראוי;
 • את השליטה של ​​לחות האוויר;
 • השקיה בינונית מתונה;
 • רוטב עונתי העליון;
 • השתלת צמחים תקופתית.

בהתחשב ברגעים אלה, הגנן תמיד ליהנות הפרחים דקורטיביים פורח.

עם חוסר תאורה מפוזר, עלים לאבד את האפקט הדקורטיבי שלהם, ולכן חשוב לבחור את המקום הנכון לשתילת פרח.

פקעת בגוניה

בגוניה פריחה של מגוון פקעתצמחים של זנים tuberous נבדלים על ידי קנה שורש מסוים, שממנו יוצאים גבעולים שקופים למחצה של הטבע בשרני. הם גדלים עד 50 ס”מ גובה. פרחים הם רגילים או טרי, מזכיר אדמוניות או ורדים, קטנים או גדולים. ב inflorescences וב גרסה אחת. זה במהלך תקופת הפריחה חשוב לדעת איך לטפל בגוניה, כך זה משמח את העין, זמן רב ככל האפשר.

ישנם שלושה סוגים של begonia פקעת: עשבוני, שימורי, ampelian, גדל בסירים תלויים. עלים בצורת לב הם:

 • מרופט-מט;
 • מבריק;
 • גלי;
 • שטוח.

וצבעם ספג את כל גוני הירוק. ביגוניה כזו מתחילה בחודש מאי ומסתיימת באוקטובר. מתנה מקסימה באמת מן הבורא.

מיני בגוני של בגוניות

פרחי ארגמן של שיחי שיחכל מיני ביגוניה שיח מבודדים בברך כפופה, מזכירה במבוק. עליה צומחים ענפים צפופים. צמחים כאלה להתרבות על ידי זריעה זרעים או ייחורים. עדיף להשתמש יורה צעיר של צמרות של בוש דקורטיבי.

אתה יכול לגדל שיח begonias בטמפרטורה של 15 מעלות לאורך כל השנה. אם האוויר מתחמם עד 10 מעלות, הצמח מת. מינים אלה כמו אור מפוזר בהיר, אוויר צח ולחות. לכן, טיפול מוכשר עבור begonias היא התחייבות של פנים חיים שיק.

על מנת שהצמח יקבל כמות מספקת של מים, הסיר מונח על מיטת חצץ עם גישה נוזלית קבועה.

כאשר עלים של ערוגות או עלים נבולים מופיעים על השיחים של בגוניה, יש להסירם מיד. לכן, עלים בריאים לא יסבלו, ואת המפעל יהיה ארוך בבקשה היופי שלה.

Begonia יפה פורח

יפה ביגוניה פורחתמוחלט מוחלט של כל הזנים של בגוניה הם גרסאות פורח להפליא. הם עלו על קרוביהם החצופים והנשירים.

זנים פורחים לגדול בצורה של שיחים של טופס מפואר, מעוטר אשכולות של inflorescences חמוד. גובהם מגיע לחצי מטר. העלים של הצמח הם אסימטריים, בצורת לב. בשוליים יש להם קצוות משוננים. צבע – גוונים שונים של ירוק. זנים חדשים של begomias פורח נעים חובבי קישוטים חיים עם צבע סגול של עלים.

תיאור של זנים פופולריים של בגוניה

יופי ייחודי בחו”ל זכה בלבם של אלפי גננים. לכן, הוא גדל הן במגרשים אישיים ובבניינים למגורים. היכרות עם זנים מפורסמים של begonia מקסים יעזור לך למצוא את הפרח הנחשק.

קורליין או ביגוניה אלמוגים

אלמוגים אלמוגיםהפרחים של בגוניות כאלה הם משני גוונים: ורוד או כתום-אדום. צלחת כסף עם ורידים בצבע זית. החלק האחורי של פניה באדום. מסתכל על התמונות של פרחים begonia, אתה יכול לראות מברשת אופנתי עשוי פרחים מיניאטורי בהיר ורוד. לרוב הם פורחים בחורף.

Coralina גדל כמעט עד מטר גובה. לכן, הוא משתלב בהרמוניה לתוך הפנים הגן בעציצים מושעה. טיפול וגידול בגוניה בבית דורש גישה רצינית. הודות לכך, המפעל ישמח מעריציו במשך 5 שנים.

נוף מלכותי – גריפון

ביגוניה מלכותית גריפיןBegonia עם שם כזה אקזוטי הוא כמעט חצי מטר גבוה. זה שונה מקרוביה עם עלים דקורטיביים ענקיים. לגדל אותו לקשט ולהדגיש את הניגוד בגנים החורף. בקיץ בגוניה נטוע על קרקע פתוחה מוקף צמחים עשבוניים אחרים.

זה סוג של begonia הוא די קשה לתנאי מזג האוויר. הוא לא צריך אדמה מיוחדת, והוא לא רוצה להשקות. בגוניה גדלה באופן מושלם במיכלים בדירה, כמו גם בחלק מוצל של הגן.

גרסה דקורטיבית של בגוניה – רקס

Begonia רקס עם עלים צבעונייםזה היברידית נגזר זנים המלכותי של בגוניה. בדרך כלל זה לא לגדול ל 25 ס”מ גובה. זהו צמח קטן למדי. הוא מאופיין inflorescences ורוד בולט.

לוח של עלים – רחב, סגלגל. הקצוות משוננים. יש צבעים כאלה:

 • אפור או כסף;
 • סגול או חום;
 • אדום או דמים;
 • ורוד בעדינות.

מגוון יכול להיות מדולל על ידי חלוקת בוש לתוך חלקים או באמצעות ייחורים. הוא אוהב את החלקים המוצלים של הגן עם לחות בינונית.

עלים אדומים

ביגוניה אדומההמפעל קיבל את שמו כי האחורי של העלים שלו צבוע אדום. צורתם דומה למעגל לא אחיד. פריחה ורודה בעדינות הוא קישוט מדהים של בוש.

בדרך כלל הצמח אינו גדול. גופו הבשרני נלחץ בחן אל הקרקע, הדומה לקשתו המנומסת של משרת אל ג’נטלמן נדיב.

סוג זה של מבט מקורי על האגרטלים התלויים. אם ביגוניה אדומה- leaved לא פורח, טיפול בבית יאפשר יצירת שיחים צפופים יפה.

בגוניה אוהבת טמפרטורת אוויר מתונה ומקומות מוצלים. לכן, בעת בחירת אתר הנחיתה, יש לקחת בחשבון גורמים אלו.

חפתים או צווארון צווארון

כיתת צווארון של בגוניהמגוון זה יש גזע זוחל עם עלים ירוקים בהירים. בשוליים הם מורדים קלות, ועל הצד האחורי הם מעוטרים עם תולעים אדומות. מעל הסדין הם יוצרים שושנה מיניאטורה שנראית כמו צווארון או שרוול. מכאן השם יוצא דופן.

מבוגרים begonia השרוול יכול לפרוח עד 5 פעמים בעונה. זה מאפשר ליצור עיצוב אופנתי בחדר. הצמח מתרבה באמצעות ייחורים ועל ידי חלוקת הבוש.

מתכת בגוניה

begonia עם האבקה של צבע כסףעל כל גיליון של מתכת begonia נצפתה האבקה של צבע מתכתי. בשל כך המפעל קיבל את שמו. זה מרגיש נהדר בכל טמפרטורה. הוא גדל עד 90 ס”מ גובה.

מתכתי בגוניה צריך השקיה מתונה. במקרה זה, החדר צריך להיות נמוך לחות. האדמה חומצית. התפשטות מתבצעת בעזרת עלים אשר מודגרות בעבר במים או חול. ביגוניה מקורה לא צריך להיות מרוסס, פשוט לשפוך את המים בקערה מתחת לסיר.

על מנת שלצמח יש צורה יפה ולגדול באופן שווה, מומלץ לסובב אותו באופן קבוע סביב צירו. התנועות הפשוטות האלה יוצרות יצירות מופת אמיתיות.

עיטור חיים מקורי – נמר בגוניה

הנמר בגוניההמפעל קיבל את שמו בשל צבע סגנונית של העלים. לפעמים קוראים לזה באואר. לוחית הזית החומה מעוטרת בקצוות ירוקים קטנים בשוליים. לכל עלה צורה בצורת לב עם קצות מחודדים. אורכו כ -7 ס”מ.

במבט הצמח, אחד נזכר באופן לא רצוני בעל חיים מפואר עם צבע דומה. Begonia מסוג זה הוא מסוגל להתרחבות מהירה, בשל אשר גרסה דקורטיבית המקורי נוצר. זה מכפיל ידי מחדש גזרי.

באביב ובקיץ יש לשתול את הצמח בצורה מתונה. נוח במיוחד באואר מתפתח תחת תאורה מפוזר. הטמפרטורה לא צריכה ליפול מתחת 16 מעלות.

כאשר השקיית נמר begonia, חשוב להימנע מקבל מים על העלים. אחרת הם יאבדו את המראה הדקורטיבי שלהם.

קליאופטרה שאין לעמוד בפניו

ביגוניה נהדרת קליאופטרההמפעל עם ייחורים בורגונדי שעליו עלים ירוקים כהים ממוקמים מושך את תשומת לבם של אוהבי הפרחים. Begonia קליאופטרה הוא קצר, כ 35 ס”מ.

היא לא אוהבת קיצוניות – אוויר יבש ושקיית יתר, כמו גם ריסוס. מופצות על ידי ייחורים של גבעולים או עלים.

נוי – מגוון נשירים של לוצרן

דקורטיבי לגש begonia של מגוון לוצרןחובבי הצמחייה הרוויה מעדיפים את לוצרן בגוניאס. יש לו יציקות בצורת אליפסה גדולה, עד 20 ס”מ גודל על הקצוות הם חתכו במקור, מה שנותן את הצמח קצת קסם. הצלחת הירוקה כהה של העלה מעוטרת בכתמי כסף. הגב הוא אדמדם.

כאשר הפריחה ביגוניה, פרחים ורודים מופיעים בצורה של מברשת. אי אפשר להישאר אדישים, להסתכל על היופי הקסום שלה.

וידאו על זנים של ביגוניה נשירים דקורטיביים

בהתחשב רק כמה סוגים של היופי בחו”ל, אפשר להגיע למסקנה כי סגולה העיקרי הוא עלים. הם גוונים בהירים להפליא, צורות מקוריות וגדלים. בטבע, אין צמחים דומים. בנוסף, כל כיתה של begonia מעוטר פרחים מפוארים. אופי יומרות של צמח זה מושך את תשומת הלב של גננים. העיקר הוא למצוא begonias שלך בין אלפי זנים.

היכרות עם ביגוניה מסוגים שונים בתערוכה – וידאו

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + = 6