תכונות של גידול בית Kalamondine

קלמונדן על אדן החלוןKalamondin או, כפי שהוא נקרא גם חדר מסוג זה הדר פרי הדר, citronfortunella הוא היברידי המתקבל חציית kumquat ואהוב על ידי גורמה רבים של מנדרינית. גידול Kalamondin בבית מאפשר לא רק כדי לחדש את האוסף עם תרבות אקזוטי, אלא גם כדי לקבל פירות קטנים בגודל בהיר.

זה היה בזכותם כי המפעל קיבל את השם הפופולרי “כתום זהוב”. גודלו הקטן של הפרי הריחני מכסה בשפע את הכתר ולפעמים נראה לא מציאותי. לכן, למגדלי הפרחים-למתחילים יש את השאלה: “האם אוכל לאכול קלמונדין?”.

פירות של Kalamondineמעוגל, עם צנום דק חוט עסיסי, פירות אכילים. אבל מחכה המתיקות של מנדרינית במקרה זה לא שווה את זה. עיסת קלמונדינים צהובים כתומים היא חומצית או מרירה, אבל הקליפה, כמו זו של קומקוואט, היא מתוקה וריחנית מאוד.

תכונות של טיפול וטיפוח של Kalamondine

קלמונדין מגוונת fructifiesבתכולת החדר, הצמח יוצר שיח קומפקטי או עץ החתמה אלגנטי, אם כי בחוץ היבול מגיע לפעמים לגובה של חמישה מטרים. עם טיפול פשוט בבית, clamondine הדרים:

 • גדל טוב;
 • נושאת פרי;
 • זה יכול להיות מופצות על ידי ייחורים או זרעים.

כיום, אוהבי צמחים מקורה מוצעים צמחים לא רק עם עלים monophonic, אלא גם צורות מגוונות, שבו אפילו פירות יש צבע מפוספס יוצא דופן.

במחצית השנייה של האביב, פריחת הדרים, ולאחר מכן את הכתר מכוסה פרחים ריחניים מאוד בצורת כוכב של צבע לבן. המפעל דורש האבקה ידנית, לאחר מכן שחלות רבות נוצרות על זה.

אפילו דגימה קטנה עם האכלה נכונה השקיה לא תאבד את זה והוא יכול לפרוח כאשר הענפים שלה עדיין יש פירות בשלים. על אי נוחות או הפרות של תנאי גידול, Kalamondin אותות על אובדן של העלווה.

אם אתה לא לוקח את הצעדים הנכונים, הצמח ימות. כיצד לטפל calamondin? מהן הדרישות לשמירה ולטיפול בתרבות זו?

טיפול הדר clamondin בבית

לאחר הרכישה, Kalamondin חייב להיות מושתלבפעם הראשונה, עם קמילה וירידה של עלים, הפרחים עשוי להיתקל כמה שבועות לאחר רכישת מפעל בהיר. העובדה היא כי רב שנתי אקזוטי אינו מותאם בקלות, וכאשר אתה עובר מן החנות אל הדירה זה משתנה:

 • טמפרטורת האוויר;
 • לחות;
 • הרכב המים להשקיה;
 • תאורה.

בנוסף לכך, הסיבות לבריאות לקויה והפסקת ההרג של הדליפת הקלימונדין עלולות להיגרם כתוצאה מהדלדול של עץ הפרי מהשהייה ממושכת בחנות או בחוסר טיפול נאות. לכן, הצמח עדיף להשתיל, לאחר שבדק ונקה את מערכת השורש של שברי מת או רקוב. הכתר יכול להיות מכוסה בחבילה כדי להעלות באופן מלאכותי את הלחות וליצור סוג של חממה.

בחורף, Kalamondin צריך תאורה אחוריתמכיוון שתרבויות אקזוטיות אינן אדישות לשמש, המקום בשבילן צריך להימצא על הצד החיובי. נכון, מחסה מפני קרניים ישיר עדיין צריך להיות מטופל.

קלמונדין, שנקנה בחורף, מוגן מפני טיוטות אפשריות ומיד לשים תחת מנורות פיטו להארכת שעות היום. ובחורפים הבאים, תאורה אחורית נדרשת.

בבית, גידול Kalamondin אינו מחייב את הפרחים לשמור על טמפרטורה מיוחדת. צמחים, אם כל הכללים לטיפול של clamondin הדרים הם נצפו, הם בקלות לסבול את העונה החמה, ואת הטמפרטורה האופטימלית עבורם הוא:

 • 18-24 ° C בקיץ;
 • 12-16 מעלות צלזיוס בחורף.

קלמונדן בונסאיצמחים הם hygrophilous ולהגיב היטב ריסוס, אשר מסייע להם לשרוד את החום. בעונה הקרה, לחות קרקע תכופה כזו אינה נדרשת.

רוטב למעלה יכול להיות מסורתי, בשילוב עם השקיה, ואת העלווה. ב האכלה משלימה, קלמנדינים צריך כל השנה, במיוחד עם פרי מתמיד ושפע פירות.

אם הטיפול של calamondin בבית מתורגל העליון foliar ההלבשה, השקיה צריך להיעשות על גב העלים כדי לא לקלקל את המראה של לוחות עלה מבריק. ביצוע נהלים כאלה מינו לערב, כך קרני השמש שרפו את המקומות שבהם טיפות נופלים.

זרע זרע וטיפוח של calamondin מ ייחורים

גידול של Kalamondin מ זרעים הוא עסק דקדקני דורש סבלנות יוצאת דופן, שכן פירות הראשונים ניתן לשבור את הפרחים רק לאחר 6-7 שנים. כדי להשיג עותקים חדשים של הדר, אתה יכול גם להשתמש ייחורים.

גידול Kalamondin מ זרעיםאבל יש גם מלכודות כאן. כדי לגזור שורש, תצטרך:

 • מצע רופף לחדור את החלקים apical של יורה;
 • חממה עם חימום נמוך;
 • שמירה על הטמפרטורה של כ 23-25 ​​מעלות צלזיוס;
 • יום אור ארוך.

גזרי קלמונדן צריכים להתבצע במאיייחורים השתרשות נעשים בצורה הטובה ביותר ממאי עד יוני, כאשר זה הכי קל לספק תנאים אלה. לאחר היווצרות השורשים, קלמונדינים צעירים נטועים על הסירים שלהם.

בחירת סירים להשתלת Kalamondin צריך לקחת בחשבון את הגודל של הצמח ואת מערכת השורש הגוברת. לכן, עדיף לקחת מכולות בתפזורת, שבו העץ יהיה נוח לפחות שנה אחת.

שתילים צעירים של קלמונדןבמהלך העברת תרדמת עפר לתוך מיכל חדש חשוב לא לפגוע בו. ועל יצוא של עודף לחות בתחתית הסיר ליצור שכבת ניקוז רב עוצמה. חישוב זה כך בעת התקנת מערכת השורש על שכבת הקרקע, הצוואר שורש כאשר המילוי הוא מעל פני השטח של המצע.

תערובת הקרקע לגידול Kalamondin עשוי מאדמה מוכן עבור גידולי נוי עם תוספת של חומוס או מאותו חומוס, פעמיים אדמה אדמה הרבה חול להנחיל רפוי. לאחר קדימה Kalamondin צריך להשקות, ואת האכלה הראשונה מתבצעת רק חודש לאחר מכן.

וידאו על התכונות של טיפול עבור Kalamondin

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 − = 19