7 tajemství rostoucích melounů a tykví

Každý ví, že dnes je riskantní nakupovat zeleninu na trhu pro neznámé lidi z mnoha důvodů.

meloun

Ale je tu cesta: pěstovat zeleninu ve vaší oblasti. Avšak ve středním pásu, kde je léto krátké pro zrání melounů a melounů, je to spíše obtížné. Ale je to možné!

Chcete skorý sklizeň? Sazenice na okně!

Ne každý ví, že melouny, které jsou obecně akceptovány ve středním pásmu Ruska osázeného semeny v půdě na začátku června, je docela možné začít v březnu a měsíci na svém okně.

Proč lidé používají tuto metodu trochu? Ano, jen přesunutí sazenic okurky, melouny, vodní melouny je velmi obtížné – jejich kořeny jsou jemné a poměrně citlivé na různé druhy zranění.
Právě kvůli tomu se semenáčky melounů vaří ve speciálních rašelinových hrncích, které se pak vysazují přímo do nich.

meloun

A pokud nejsou žádné, pak si můžete vyrobit kontejner … z obyčejného papíru!
U lahve, například deodorantu o průměru 3 až 4 cm, se navíjí pás o šířce 9 až 10 cm, takže okraj zůstává volný asi 4 cm. To bude dno nádoby. Musí být rozdrcena tak, aby se sklo vyrobilo. Poté je nádoba pečlivě vyjmutá z šablony a naplněna zeminou. Tam a zasadit semeno.

Péče o sazenice je častá: sluneční světlo, pravidelné zalévání. Důležité je jen to, aby neaplila sklenici vody, aby nedošlo k namočení přímo na okno.

Na konci května a na začátku června mohou být semenáři zasazeni do půdy stejně jako přímo v poháru. Během zalévání bude mokré v zemi a kořeny budou volně pronikat hluboko. To je obzvláště užitečné, protože papír (nebo rašelinový šálek) chrání kořeny před chladem. Potřeba průniku stěnami nádrže – nějaké “nabíjení” pro ně. Budou tak silnější a silnější.

Rostock bude pokrývat matryoshka-skleník – nechte se bát mrazu!

Můžete osadit semena a okamžitě do země. Udělejte to také na konci května. A že naše výhonky nejsou zmrzlé, jsou pokryty plastovými lahvemi. A tady je jeden trik.
Odříznout od pod liter lilku pokrýt osivo nebo výhonky, lehce utaplivaya jeho okraj v zemi. Můžete okapat její okraj pískem. Víko je nejlépe odstraněno – bude to v rozporu se zavlažováním.

bakhcha2
Na druhém úkrytu bude větší plastová kapacita 3 nebo 5 litrů. Je také odříznut zezadu a umístěn nad malou. Víko je vlevo otočeno. A zalévání lze provést přes hrdlo lahví. Samozřejmě během tohoto postupu je víko odstraněno.
Když se výstřely již nedotýkají spodní lahve, jsou odstraněny a zůstávají pouze nahoře. Může se udržovat přes sazenice až do poloviny června.

Tady je malý tip: melouny potřebují sluneční světlo!

Tykve jsou velmi citlivé na teplo a světlo – to není tajemství. Proto by měly být vysazeny pouze v otevřeném prostoru, kde nejsou žádné stíny.

bakcha3
Ačkoli existují určité potíže: v silných teplárnách může spálit. Proto v těchto dnech je lepší pokrýt melouny z paprsků lopatkami, novinami. Pokud existuje možnost, můžete dokonce stáhnout stanu a vytvořit kravatu.

Můj vodní meloun kudrnaté, bude chutnat sladce!

Že melouny melounů neplní půdu kolem, nezasahují do plenění a zalévání, musí dělat to nejlepší – nechte je plazit, přiléhají k jejich anténám! Je to jak esteticky příjemné, tak pohodlné a chrání výhonky před rozpadem.

bakcha4

Zavlažování vody, ale neplést všechny plodiny!

Další problém pro zahrádkáře ve středním pásmu Ruska – někdy hnilé zhnité ovoce ležící na zemi, jen potíže! Zvláště s nástupem chladných a deštivých dnů.
A aby se zabránilo tomuto incidentu, zkušení melounové okurky hromadí hromadu písku poblíž kořene krku rostliny – kopce 2-3 cm. Můžete použít seno nebo slámu.

bakhcha5

A mnozí leželi pod plody plaku. Někteří dokonce oblékli mřížky a pověsili je na podpěry – a keře je těžké je držet, nedotýkají se země a červy a slimáky se nedostanou do ovoce.

meloun
A tam jsou ti, kteří se starají o pohodlí skladování sklizně melounů. Koneckonců, kulaté ovoce mají schopnost jezdit, což způsobuje určité nepříjemnosti. A jestliže vaječník okamžitě vložil do průhledné nádoby s plochým dnem, například v pětilitrovém plastu z lilku, ovoce postupně naplní a ve tvaru obdélníku. Tady najednou mohou být zabiti dvěma zajíčci s jedním výstřelem: a chránit zeleninu před hnilobou a dát jí původní podobu.

bakcha7

bakcha8

Bakhchu ve straně napojen – s bohatou sklizní!

V severních oblastech jsou podzemní vody často velmi blízko k povrchu. A kořeny melounů rostou silně v hlubinách. Ale když se dostaneme do vodonosné vrstvy, začínají hnitět.
Sly zahradník vynalezl, jak oklamat přírodu. Pokud necháte rostlinu na kořeny, ale poněkud na boku, můžete se vyhnout tomuto problému. V tomto případě se kořeny rozšíří v šířce a cítí vlhkost.

meloun
Projděte drážku podél brázdy – a zavlažte vodou během zavlažování. Ale nezapomeňte na další den, aby se povolilo a zamíchalo drážku, aby se zabránilo tvorbě zemské kůry. A zalévání po vzniku vaječníků by mělo být sníženo. Je nutné pouze v teple.

Mizerný nadbytečný řez – sklizeň se neobtěžuje!

Chcete-li získat nejkrásnější ovoce v srpnu, musíte se o to postarat předem. K tomu je třeba odstranit zbytečné řasy – rostlina tráví na ni energii a nebude schopna zralé absolutně všechno ovoce, které bylo upevněno v prostředních podmínkách, to je prokázaná skutečnost.

bakhcha10
Proto musí melou vodní melouny všechny boční bičy a ponechat pouze hlavní – na ně se tvoří květy žen. Nechte na jednom poušti ne více než 6 vaječníků.
U melounů je nutné odstranit hlavní bič přes 6 listů. Jen nenechte rostlinu “krmit” více než 5-6 druhů ovoce.

bakhcha11
Využitím užitečných rad, které sdílí zkušení odborníci, dokonce začátečník zahradník bude moci rozmazlovat svou rodinu s melouny, pěstované s vlastními rukama.

Video o pěstování vodních melounů 20-35 kg.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − 72 =