Ujistěte se, že rostlině v zemi užitečné bobule – sanberry

Sunberry - slunečno bobulePotomci venkovského prostředí generace čtyřicátých až padesátých let si vždycky pamatují babičské koláče “s bobulemi”. Bobule černého nočního stolku jedly a tak byly čerstvé, i když se nemohla pochlubit chutnými vlastnostmi. Ale rostlo samo o sobě a nevyžadovalo ani péči ani místo na místě.

Berry je malý a výhody jsou skvělé

Sklizeň saninyDnes se lékaři shodli na názoru, že toto prostě vypadající a ne tak chutné bobule je velmi užitečné. A její sestra – kterou před sto lety vyvodil Luther Burbank z amerického nočníku a naše malé, ale vysoce vydatné a odolné vůči nachlazení – je léčivou rostlinou uznáváno:

 1. Sunberry – takzvaný kultivovaný hybrid – se používá k léčbě bolestí v krku. Berry džus se zředí 1 díl na 3 díly vody a opláchne se krk.
 2. Šťávka z listů pomáhá s krvácením z děložního hrdla. A také má spací prášky.
 3. Čerstvé bobule zlepšují trávení, i když jsou mírně oslabeny, jsou úspěšně vyloučeny z těla parazitů.
 4. K uzdravení hnisavých ran a vředů jsou bobule mleté ​​a smísené se sušeným mlékem 50:50.
 5. Také bobule černého nočního mléka doporučuje národní lék pro dnu, křečové žíly, hemoroidy, revmatismus, psoriázu, pro odstranění bolesti hlavy.
 6. Někteří se domnívají, že plody skřítků mají antihypertenzní vlastnosti. Tato skutečnost však lékařství nepotvrzuje.
 7. Ale bobule jsou součástí drogy s názvem “Blueberry Fort”, který se úspěšně používá v medicíně ke zlepšení vize a v boji proti glaukomu.
 8. Známé léky “LIV-52”, které zahrnují plody, pomáhají při onemocněních jater.
 9. Lékaři říkají, že selen, obsažený v plodu malování, zpomaluje proces stárnutí, zlepšuje paměť, koordinuje pohyby, léčí neurózy, je používán jako preventivní proti rakovině.
 10. Anthocyaniny v černých nočních plodech zlepšují složení krve.
 11. Pektiny sanberri přispívají k odstranění jedů a toxinů z těla.

Stručně řečeno, tato rostlina je jen nálezem pro ty, kteří chtějí zachovat své zdraví a zůstat mladí po delší dobu! Bush Sanberry dosahuje výšky 1,5 m

Obecný popis kultury

Sunberry je každoroční rostlina. Ale vyrůstá více než jeden metr na výšku. A ovoce je schopné dávat 10 až 20 kg z křoví! Černá barva hybridního bobulí je velká, velikost třešně.

Plody Sanberry celé léto

Kvetoucí rostlina v průběhu léta, začínající v červnu a až do nejmrazí. Proto můžete vybírat bobule téměř denně. Velmi krásný vzhled shromážděný v klastrech květin, připomínajících brambory, vedle zelených a již černých bobulí.

Blooming Sunberry

Krásné květy sanberry

V dospělém stavu může Sanberry snadno tolerovat sucho, teplo a mráz. Příští rok je docela možné, že ze staré rostliny na starém místě získáte spoustu stromků. Zahradník jednoduše vybírá nejsilnější a nejvyšší klíčky a odstraňuje další.

Kultivace šalvěje

Semena této rostliny jsou velmi podobné rajčatům. Jsou dostatečně malé.

Semena švestky

Zpracování osiva před výsadbou

Nevýhodou šalvěje je, že semena jsou propíchnuta velkými obtížemi. Proto je třeba nejdříve uchovávat 20 minut v teplém roztoku manganistanu draselného. Pak opatrně řezte čepel na místě, kde se obvykle vyskytují semenné zárodky.

Semena švestky je třeba snížit

Někteří zahradníci nabízejí jinou metodu. Doporučují, aby neřízly semenný plášť, ale jen aby zuby na kůži vyměnily jehlou. A pak se semena umístí do nádoby s velkým praným a kalcinovaným říčním pískem. Měli by kapacitu naplnit polovinou. Při intenzivním protřepání plechovky se narušuje celistvost semenných obalů a jádra zůstávají nedotčena.

Udělejte to opatrně, aby nedošlo k poškození jádra uvnitř osiva!

Ovládané osivo je umístěno na vlhkém hadříku pokrytém filmem nebo sklem a umístěno na teplém místě, aby se vyléval. Tento proces může být trochu zpožděn, pokud budete porovnávat borůvky s rajčaty a paprikou.

Semena švestky na klíčení

Naplňte semínko sanberry na konci února, aby se rostlina podařilo dát dobrou sklizeň.

Pěstování sazenic

Secí semena z borůvky

Slunečnice se v agrotechnice od rajčat a paprik velmi málo liší. Můžete je vysadit i v jedné krabici s nimi. K získání sazenic je nutná neutrální zemina. Proto nepotřebujete přidávat rašelinu do půdy.

Sunrise střílí

Spodní část krabice se nalije z expandované hlíny, aby se zajistilo odvodnění. Nahoře je pokryta vrstva půdy – centimetry 10. Semeno je umístěno v hloubce půl centimetru. Půda je navlhčena a pokryta sklem nebo polyethylenem.

Pěstování sazenic

Mini skleník musí být pravidelně větrán, aby se půda nestala plísní. Sazenice se objeví za tři měsíce. Když rostliny vyhodí třetí skutečný list, jsou potápěny a umístěny na dobře osvětleném a teplém místě.

Pixie sazenice sanberry

Zavlažování sazenic není příliš časté, ale také umožnit zemi stát se “kámen” nemůže být.

Sazenice slunce potřebují sluneční světlo

Vysazování na otevřeném terénu a péče o sanberry

Přistání saniny se provádí s paprikou

Rostlina se vyrábí společně s rajčaty a paprikou. Pouze vzdálenost mezi kruhy by měla být nejméně 70 centimetrů, protože jsou velmi proliferující.

Sunberry vyzdobí zahradu

Během léta stačí několikrát krmit moruše a za den nebo dvě vody – a velmi brzy bude zahradník odměněn za své práce!

Recepty polotovarů

Hromada bobule z borůvky

Ne příliš chutné ovoce sanberry v čerstvé formě, ale prostě úžasné ve formě džemu. A víno z něj je skvělé.

Sunberry větev

Je důležité si uvědomit, že pro zachování příznivých vlastností černého hnízda, vaříme méně než 5 minut! Chcete-li zlepšit chuť, musíte do džemu dát citron.

Příprava “rozinky”

Bobule černého hnízda

Bobule se ponoří do vařeného cukrového sirupu na 2 minuty. Pak jsou hlučné a uklizené. Tuto “rozinka” můžete umístit do koláčů, zdobit je dorty a pečivo, zmrzlinu a přidat do kaše (ne mléčné výrobky).

Recept na léčivé džemy ze sanberry

300 g cukru zaspívá na 1 kg bobulí, zapálí a přivede k varu. V citronu na maso přidejte také nakrájené nebo mleté. Jam se vaří po dobu 5 minut a nalije se přes plechovky. Uchovávejte v chladničce, jak při normální pokojové teplotě bude kvašení.

Sunberry jam s citronem

Léčivé džemy ze sanberry

Použití by mělo být denně pro 5 lžic, můžete s čajem nebo šířit na bochníku.

Sunberry v hrnci

Video o sanberry v příměstské oblasti

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 6 = 12