Na mém mladém dracenovi se špičky listů začaly nedávno vysušovat. Můj přítel doporučil krmít květinu. Řekni mi, jaké hnojivo se nejlépe používá pro dracaena doma?

Dracaena rostla bujivě a potěšila oko svým jasným opadavým kloboukem, musí být pravidelně krmena. Kořeny rostliny rychle zabírají celý hrnec a zcela zapadají hliněnou hrudku. Za takových podmínek dracen velmi brzy vybírá z půdy všechny živiny. Je nutné pravidelně doplňovat zásoby mikroelementů, aby se květina mohla vyvíjet. S jejich nedostatkem dracaena listy nakonec ucpat.

Pro hnojení dracaeny doma můžete použít:

  • obchodní přípravky;
  • lidové prostředky.

Nejlépe oblékání dracaena by mělo být prováděno od jara až do listopadu, kdy kvet intenzivně roste. Během odpočinku v zimě neprodukují hnojiva.

Nakupujte drogy

zemědělsko pro palmy

Pro horní oblékání dracaena je možné použít hotové přípravky, které jsou určeny pro okrasné listnaté rostliny a obsahují potřebnou koncentraci živin, například:

  • Mistr;
  • Stimulus;
  • Agricola pro palmy;
  • hnojivo v tyčinkách.

hole

Minerální hnojení může být také provedeno nezávisle:

  1. Smísí se 0,3 g síranu amonného, ​​0,5 g dusičnanu draselného a 0,4 g fosforečnanu draselného. Přidejte výslednou směs do 1 litru vody. Požádat o stříkání na list.
  2. Přidejte 1 čajovou lžičku na litr vody. nitroammofoski. Je efektivní střídání takového řešení se zaváděním organických látek.

stříkání dracaena

Krmení přípravku Dracaena minerálními i organickými hnojivy se doporučuje maximálně dvakrát měsíčně.

Lidové prostředky

voda z masa

Dracaena dobře reaguje na zavedení hnojiv, připravených nezávisle na improvizovaných prostředcích, včetně domácího odpadu a hnoje. Nejčastěji se používají vrchní obvazy:

  1. Treska ptáků nebo nadhodnocená hnůj. K přípravě koncentrovaného roztoku vrhu se smíchá s vodou v poměru 1: 4 a 5 dní. Připravte infuzi ředění vodou (15 dílů vody pro 1 díl roztoku) a napusťte draken.
  2. Masová voda. Pro rostliny zalévání používejte vodu, ve které je syrové maso namočené nebo rozmrazené.

Vzhledem k specifické vůni hnoje a masa je žádoucí vzít hrnce na balkon a nechat ho na ulici pár dní. Během této doby zmizí nepříjemný zápach.

Péče o Dracaena doma – video