Hnojiva pro dracaena doma

Na mém mladém dracenovi se špičky listů začaly nedávno vysušovat. Můj přítel doporučil krmít květinu. Řekni mi, jaké hnojivo se nejlépe používá pro dracaena doma?

Dracaena rostla bujivě a potěšila oko svým jasným opadavým kloboukem, musí být pravidelně krmena. Kořeny rostliny rychle zabírají celý hrnec a zcela zapadají hliněnou hrudku. Za takových podmínek dracen velmi brzy vybírá z půdy všechny živiny. Je nutné pravidelně doplňovat zásoby mikroelementů, aby se květina mohla vyvíjet. S jejich nedostatkem dracaena listy nakonec ucpat.

Pro hnojení dracaeny doma můžete použít:

  • obchodní přípravky;
  • lidové prostředky.

Nejlépe oblékání dracaena by mělo být prováděno od jara až do listopadu, kdy kvet intenzivně roste. Během odpočinku v zimě neprodukují hnojiva.

Nakupujte drogy

zemědělsko pro palmy

Pro horní oblékání dracaena je možné použít hotové přípravky, které jsou určeny pro okrasné listnaté rostliny a obsahují potřebnou koncentraci živin, například:

  • Mistr;
  • Stimulus;
  • Agricola pro palmy;
  • hnojivo v tyčinkách.

hole

Minerální hnojení může být také provedeno nezávisle:

  1. Smísí se 0,3 g síranu amonného, ​​0,5 g dusičnanu draselného a 0,4 g fosforečnanu draselného. Přidejte výslednou směs do 1 litru vody. Požádat o stříkání na list.
  2. Přidejte 1 čajovou lžičku na litr vody. nitroammofoski. Je efektivní střídání takového řešení se zaváděním organických látek.

stříkání dracaena

Krmení přípravku Dracaena minerálními i organickými hnojivy se doporučuje maximálně dvakrát měsíčně.

Lidové prostředky

voda z masa

Dracaena dobře reaguje na zavedení hnojiv, připravených nezávisle na improvizovaných prostředcích, včetně domácího odpadu a hnoje. Nejčastěji se používají vrchní obvazy:

  1. Treska ptáků nebo nadhodnocená hnůj. K přípravě koncentrovaného roztoku vrhu se smíchá s vodou v poměru 1: 4 a 5 dní. Připravte infuzi ředění vodou (15 dílů vody pro 1 díl roztoku) a napusťte draken.
  2. Masová voda. Pro rostliny zalévání používejte vodu, ve které je syrové maso namočené nebo rozmrazené.

Vzhledem k specifické vůni hnoje a masa je žádoucí vzít hrnce na balkon a nechat ho na ulici pár dní. Během této doby zmizí nepříjemný zápach.

Péče o Dracaena doma – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 45 = 49