Jak líně rozvíjet trávník v zemi s vašimi rukama bez jakýchkoliv plevelů?

Dobrý den! Jsem unavená, že se míchám na chalupě s bramborovými a okurkovými lůžky. Rozhodla jsem se zasadit spiknutí s krásným trávníkem, abych odpočívala u dacha a ne tvrdě pracovat. Vznikla tedy otázka – jak pěstovat trávník v dachu se svými vlastními rukama bez jakýchkoliv plevelů? Existují nějaké triky a nástrahy, o kterých byste měli vědět předem?

Problém je docela naléhavý. Přesto krásný trávník je sen mnoha soukromých majitelů domů. Ale abyste získali takovou výzdobu země, budete muset vážně bojovat. Ano, nepracujte, ale bojujte – nepřítel musí být úplně a nesmírně zničen. Stačí stavět nějakou malou věc, takže tráva na trávu byla rozdrcena trávou. Takže začněte.

Příprava půdy

Příprava by měla být zahájena předem, nejlépe šest měsíců před zasazením trávníku. Nejlépe je to provést v srpnu nebo na začátku září.

Vymezte hranice budoucího trávníku a vybírejte bezmračný den (nejlépe v následujících dnech, slibujte déšť), ošetřete místo vhodnými herbicidy. Tornado a Agroquiller se ukázaly být docela dobré. Jsou schopni zničit veškerou vegetaci, proto je velmi pečlivě používejte, aniž byste zapomněli na ochranná zařízení.

Herbicidy

Po dvou až dvou dnech rostliny začínají být žluté a suché a po 5-7 úplně zemřou. Místo lze vykopat a odstranit stonky mrtvých rostlin.

Poté počkejte měsíc – semena plevelů ponechaná v zemi vykvetou. Opakujte represivní akci a zničíte zbytky. Obnovte znovu půdu a odstraňte zbytky plevele. Ponechte místo až do příštího roku – v polovině dubna až květnu (v závislosti na regionu a počasí v konkrétním roce) můžete pokračovat v práci. Během této doby jsou herbicidy zcela neutralizovány.

Boj proti mladým plevelům

Čerstvé trávníkové trávy vás už dlouho netěší svou čistotou a krásou. Bohužel, všudypřítomné plevele budou stále na trávníku. Mohou být přenášeny větrem, nebo prostě zůstanou z loňského roku, ne úplně zničeny herbicidy. Samozřejmě vážně poškozují vzhled trávníku.

Plevele na trávníkuS nimi je třeba bojovat vážně. Naštěstí proces není příliš komplikovaný. Trávník se doporučuje stříhat jednou za týden nebo dva. Během této doby má tráva čas růst na slušnou výšku, ale plevely jen vyhozou první listy a stonky. Proto budou jednoduše koseny společně s trávou na trávu. Ano, budou opět vzrůstat. Ale v létě budou růst jen pár centimetrů a zimní mrazy je dokončí. Nejdůležitější je, abyste jim nedovolili, aby rostli natolik, aby hodili šíp a osi trávník s čerstvou porcí semen. V opačném případě bude boj mnohem složitější. Takže v prvním roce pravidelné řezání trávy není jen záležitostí krásy, ale také bezpečnosti trávníku.

Chirurgická práce

Bohužel, dokonce i v příštích letech se budou cítit plevele. Například všudypřítomná pampeliška. Jeho semena jsou přenášena větrem po mnoho kilometrů a nelze je chránit před nimi.

Zde je třeba pracovat výhradně ručně a velmi pečlivě. Musíte odstranit celý kořen – nechte proces a za dva týdny obdržíte novou plevel. Nejlepší je to udělat po dešti, kdy je země důkladně namočená. Pokud nedošlo k dešti, použijte speciální odstraňovač kořenů.

Odstraňovač kořenových plodin

S jeho pomocí můžete jemně rozmíchat půdu pod trávníkem, prakticky nepoškozovat trávu samotnou a je snadné extrahovat plevel spolu s kořenem.

Samozřejmě, udržet trávník v dokonalém stavu není snadné. Jeho krásný pohled však zcela kompenzuje veškerý čas a úsilí.

Podrobnější prozkoumání problému, který vám bude umožněn video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 1 =