Jak pěstovat elegantní salvu?

Semena Salvia byly vzaty od mé babičky. Miluje ji velmi a hodí ji do velkého počtu, takže se rozhodla se mnou sdílet. Řekni mi, jak pěstovat salvu? Kde semena semena – okamžitě na květináči nebo v hrnci jako první?

salviaRovné stonky salvií různých barev mohou být často vidět na květinových záhonů. Je to velmi krásné květy a pro tuto sezónu se to může stát až dvakrát. Rostlina je přirozeně vytrvalá, protože se k nám dostala z teplých tropů. V chladných zimních podmínkách v severních oblastech je květ většinou pěstován jako jednoletá nebo dvouletá rostlina. V oblastech s teplejším klimatem mohou některé odrůdy Salvia nosit zimu venku a používají se jako celoroční plantáže.

Způsoby růstu Salvia

V závislosti na tom, jaký druh květiny a v jakém regionu je výsadba plánována, můžete pěstovat salvu:

  • přímý výsev přímo do půdy;
  • metodu semenáží.

Na otevřeném terénu by se semena měla vysévat v jižních oblastech s teplými zimami. Povoleno jako jarní výsev a přistání na zimu.

Sazenice rostoucích výhonků

klíčky salvia

Nejčastěji se rostlina vysazuje pomocí sazenic. V pozdním únoru by se semena měla vysévat do výživného a volného substrátu a vrchní nádobu zakrýt vrstvou papíru, aby se udržela vlhkost. Vložte hrnec na dobře osvětlené okno v místnosti s teplotou nejméně 25 stupňů Celsia.

Aby se udržovala vlhkost půdy, musí být pravidelně stříkána z rozprašovače nebo naliata voda do pánve. Je lepší, aby nedošlo k přímému vniknutí do hrnce, jinak by semena mohly hluboké.

Chcete-li získat silnou sazenici, je třeba přeměnit výhonky dvakrát:

  • kdy jsou 3 skutečné listy;
  • 20 dnů po prvním transplantaci.

Po druhém ponoru jeďte na vrcholky sazenic tak, aby se semenáčky začaly kousat.

Přemístění sazenic do země

salvia transplantace

Od dubna by měla být Salvia připravená na vylodění. Chcete-li to provést, postupně snižte teplotu obsahu, a když je zařízení aklimatizováno na 10 stupňů, můžete vzít hrnce na ulici.

Výsadba sazenic na lůžku nemá cenu za začátek června, jinak hrozí nebezpečí zmrazení klíčky z nočních mrazů.

Místo pro salviu je lepší vzít na slunném místě, protože jen některé z jejích odrůd mohou růst ve stínu. V květináči připravte otvory, ponechte mezi nimi na 30 cm. V každém vylejte trochu humusu a opatrně projděte mladé keře spolu s půdou, ve které rostly.

Další péče o výsadbu

Salvia není charakterizována charakteristickou povahou a ošetřovatelství je poměrně jednoduché. Zavlažování, plenění, uvolňování – obecně není nic neobvyklého dělat, není nutné. Výjimkou jsou trvalé odrůdy. Dodatečně potřebují:

  • řez, aby vytvořil krásný Bush;
  • odstraňte pupeny, které vybledly;
  • střílet staré výhonky na zimu.

Co se týče krmení, je dobré pro tyto účely používat komplexní minerální hnojiva. Pro tuto sezónu budou k dispozici dva vstupy: dva týdny po potápění a během tvorby pupenů.

Rostoucí Salvia – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 78 = 84