Kdy a jaký druh hnojiva vyrábějí brambory na písčitých půdách

Pomozte radu! V loňském roce byly brambory pěstovány na novém místě. Byli jsme okamžitě varováni, že půda je písečná. Sklizeň nebyla příliš působivá – země je suchá po celou dobu, i po pravidelných deštích. Možná hnojiva vyřeší problém? Řekněte nám o použití hnojiv na brambory na písčitých půdách, prosím!

Písčitá půda je vážným problémem pro mnoho zahradníků a letních obyvatel. V takových oblastech můžete získat bohatou sklizeň, ale je to velmi obtížné.

Pěstování brambor na písečné půdě

Ale předtím, než mluvíme o aplikaci hnojiv na brambory na písečných půdách, bude užitečné dát trochu teorii, vyprávět o slabých a silných stranách takové půdy.

Výhody a nevýhody písečné půdy

Hlavní výhodou písečné půdy je snadné zpracování – zem je snadno vykopaná. Kromě toho se zahřeje pod prvními jarními slunečními paprsky mnohem rychleji než jiné. Ale tato důstojnost skončí. Nedostatky začínají:

  1. Voda opouští písečnou půdu velmi rychle, prakticky bez prodlení;
  2. Během mrazů se půda ochlazuje rychle;
  3. Jakékoliv hnojivo lze snadno vypláchnout během zavlažování nebo pravidelných dešťů.

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené skutečnosti, zaměřujeme se na hlavní problém – bramborové hnojivo. To je velmi důležité – brambory vytáhnou z půdy spousty živin a je třeba je obnovit, aby nedošlo k úplnému vyčerpání zeminy.

Správně hnojte půdu

Začněte oplodnit půdu by měla být přímo při výsadbě brambor. V každé díře, před bramboru, je třeba přidat hrst rašeliny nebo kompostu. To vám umožní vytvořit malý polštář, který nejenže poskytuje hlízce potřebné látky pro růst, ale také udržuje vlhkost po zalévání a dešti, když písek rychle uvolňuje vodu do hustších vrstev.

Kompost napájí brambory a udržuje vlhkost

V obzvláště suchých oblastech je kompost nebo rašelina v dírách bohatě napojena před výsadbou brambor. Rychle se namočí a uvolní půdu obklopující půdu a dlouho udrží vlhkost.

Dokonale se ukazuje jako hnojivo “zelená kaše”. Je připravena jednoduše – všechny rostliny, které rostou v zahradě, jsou namočené na několik dní ve velkém množství vody.

Zelený kal - skvělé krmení pro brambory

Když se voda stala zeleně hnědou a získala charakteristický zápach, je možné vyrobit zalévání. Část vody nevyhnutelně projde pískem, ale část bude absorbována do kompostu nebo rašeliny společně s živinami.

Problém krmení brambor zvýrazní toto video více

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 + = 67