Metody boje proti chorobám a škůdcům petunie

Několikrát jsem se snažil chovat na loggii petunie, ale neustále zahynuli z různých důvodů. Napište o chorobách a škůdcích petúnie a bojujte proti nim. Ráda bych uspořádala luxusní květinovou zahradu.

Obecně platí, že petunia je poměrně silná, houževnatá a nenáročná rostlina. Ale to bylo přineseno z Jižní Ameriky, takže při chovu v naší zemi, a dokonce i hrnce, mohou existovat různé potíže. Psát o všech chorobách a škůdcích petúnie a boj s nimi je nemožné – jsou dost početné. Ale vědět o nejčastějších případech bude užitečné pro každého pěstitele.

Nemoci postihující petunii

Možná, že černá noha je nejčastější nemoc, která může zničit petunii iu zkušeného květináře. Petunia s černou nohou

S její nadzemní částí zárodečných černí začíná hnitit a rostlina umírá. Léčba rostliny je téměř nemožná. Ale můžete zabránit vzniku a rozvoji nemoci. Chcete-li to provést, pokuste se dodržovat následující pravidla:

  1. Nesejte semena příliš.
  2. Dodržujte teplotu (nežádoucí topení nad +20 ° C).
  3. Nepoužívejte půdu s vysokou kyselostí. Optimální pH je 5,5-7.

Dalším běžným onemocněním je šedivá hniloba Šedá hniloba

Je to velmi snadné to odhalit – listy jsou pokryty šedými skvrnami, které rychle ucpávají. Časem se listy objevují na šedém náletu.

Chcete-li tomu zabránit, snažte se dlouho udržet petunii při teplotě pod + 12 … + 15 stupňů a dostat dostatek světla. Může také způsobit nadbytek dusíku v půdě. Léčivé rostliny mohou používat léky Integral, Maxim a Skor.

Škůdci petunie

Nejčastějším škůdcem, který se objevuje na petunii doma, je roztoč pavouků. Je to snadné si to všimnout – tenký pás se objeví na listech, který se stává hustší. Pokud neprovedete kroky, listy vysuší a rostlina zemře. Spider roztoč

Pro léčbu můžete použít Demidan nebo Apollo acaricide. Infuze pampelišky nebo česneku je také dobře zavedená.

Může zničit petunii a thrips – malé rostliny hmyzu. Můžete je vidět pouze tehdy, když se podíváte pozorně – pokud listy začaly suché a deformované, nezapomeňte zkontrolovat rostlinu a zvednout spodní část listu. Thrips v petunii

Můžete se zbavit škůdců pomocí Insecticide Confidor nebo Aktara.

Ve videu je otázka chorob a škůdců petunie podrobněji zvážena:

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 + = 80