Chcete-li dosáhnout dobrého výsledku, musíte vědět, jak nakládat sleď

sůl sleď domaSlaný sleď je pokrm tradiční kuchyně. Zpočátku se lidé obávali, jak se snáší sleď, aby byl dlouho uložen, a ne zkažený a na chvíli se obecně považoval za potravu chudých. Faktem je, že s klasickými způsoby vaření této ryby se člověk cítí hořkostí, pokud nevyjímá žáby. Později, když se rybáři naučili, jak řádně řezat a ulevit sleď, nezanedbávali to ušlechtilé osoby. Dnes každý má příležitost naučit se lahodně slané sleďové doma a předložit ho ke stolu.

Přečtěte si také: moření marin doma!

Jak si vybrat sleď na solení?

vybrat sleď pro mořeníV obchodech si můžete vybrat hotový výrobek, který zůstane jen proto, aby se dostal z balíčku a dal si pokrm. Nicméně, každá žena v domácnosti se obává kvality ryby a její chuti, a nejlepší způsob, jak si být jisti výrobkem, je vařit sami. Čerstvá ryba a složení slané vody zůstávají v pochybnostech, pokud se neúčastní všech fází vaření.

Před zasolením sleďů doma je třeba vybrat správnou rybku.

 1. Čerstvý sleď na trhu nebo v obchodě by neměl vyzařovat nepříjemný zápach. Beam vybírat celé tělo s hlavou – čerstvost ryb může být posuzována stavem jeho očí a žábry.
 2. Mražené ryby by měly být odebrány v obchodech s datem zmrazení a datem vypršení platnosti produktu. Její kůže by měla být čistá, bez poškození a žlutého nádechu.
 3. Kvalitní sleď v jakékoliv formě má stříbřitý lesk, čisté nekomplikované oči, těsné ploutve a žáby v blízkosti těla.
 4. Pokud je na výběr, je lepší vzít sleď ulovený v oceánu. Mořská voda je více nasycená toxiny, těžkými kovy a škodlivými produkty při zpracování různých látek.
 5. Sleď ulovený v zimě má hustší tukovou vrstvu.

koření pro solení sleďůČerstvý sleď – to je nejlepší možnost, zvláště pokud ho můžete koupit v blízkosti místa zachycení. Pokud to není možné, pak zůstane doma osévání čerstvě zmrazeného sledě. V každém případě je lepší vybrat velkou rybu s kulatými stranami a hustou zadní částí – bude mít nejkrásnější maso.

Příprava na moření

připravte ryby na mořeníPrvní pravidlo platí pro zmrazený sleď – je třeba ho rozmrazit tak, aby neztrácel jeho chuťové vlastnosti. Za tímto účelem se ryba ponechá přes noc v chladničce. Tato teplota bude stačit k roztavení ledu, ale zachová strukturu a chuť sledů. Nedoporučuje se odmrazovat při vysoké teplotě.

Před vysolováním sleďů je nutné odstranit žáby. Přinášejí nežádoucí hořkost konečnému výrobku, kvůli němuž nemohl být dlouho uvařen. Tento postup lze provést rukama, nožem nebo nůžkami.

Pokud není sleď vykalen před solí, bude sůl a koření rovnoměrně rozloženy po celém těle. Samozřejmě můžete také odstranit vnitřnosti, abyste později prostě museli řezat ryby. Pokud jsou opuštěné ryby s vnitřkem, kaviárem a mlékem ponechány a také v solanky.

Existuje samostatná metoda přípravy před rychlé solení sleďů. Vyčistí se ze žláz a vnitřností, hlava, střeva a filmy se odstraní a pak se umístí do slaného nálevu. Maso rychle vstřebává sůl a koření a je připraveno k použití po 3-4 hodinách. Jedná se o expresní verzi, když potřebujete rychle připravit ryby na slavnostní stůl. Takto slaný sledě nemůže být dlouho skladován a jeho chuť může být méně jasná než při delším slaní.

Recepty pro domácí vaření

Je třeba říci, že recepty se liší od typu a velikosti ryb. Před nakládáním sleďů Don se připravuje okurka, která není vhodná pro oceánské ryby. Koncentrace složek se může mírně změnit na chuť.

Klasický recept

sleď s klasickým receptoremSleď klasického solení, bez dalších koření, může být použita v jakémkoli pokrmu. Je přidán do salátů “Olivier” a “Sleď pod kožešinovým kabátem”, stejně jako samostatně s oblohou. To je způsob, jak vyčistit sleď v domácnosti zcela, to znamená, že před tím, než ho budete konzumovat, budete muset vyčistit a vyčistit. Pro tento recept potřebujeme 2 velké ryby, 1-2 lžíce soli a cukru a 700 ml vody.

Poté je třeba připravit slanou a sleďovou směs a kombinovat je do jedné nádoby:

 1. Ryby jsou odstraněny ze žáruvzdorných žlábků, ponechány uvnitř a rozloženy do hluboké skleněné nádoby. Na obrázku je schematicky znázorněno, jak správně odstranit žáby pomocí nůžek. čistíme sleď
 2. Voda se vaří odděleně přidáním soli a cukru a poté se ochladí na teplotu místnosti. připravujeme slanou vodu pro ryby
 3. Ryby se nalijí se solankou tak, aby byly zcela zakryty kapalinou.
 4. Během první hodiny se sledě musí udržovat v horké poloze a pak se vyčistí v lednici. Po 2 až 7 dnech je sleď připraven k použití v jakékoliv formě.

Slaný sleď trvá od několika dní do týdne, záleží na osobních vkusových preferencích hostesky. Po dobu 2-3 dnů se ryby osolejí a za týden absorbují velké množství soli.

Pikantní solené sleď

slaný sledě s kořenímDalší recept na slanování sleďů je pikantní sleď, který se získává s jasnou chutí a charakteristickým zápachem. S kořením můžete experimentovat, ale tradiční způsob přípravy kořeněných ryb vyžaduje:

 • 2 velké ryby;
 • 1 litr vody;
 • sůl (3 lžíce) a cukr (1 nebo 2 polévkové lžíce);
 • 10 hrášek černého pepře;
 • 4 velké bobkové listy;
 • několik suchých nezmrzlých květy květu.

sojový sleďDále se tento proces neliší od předchozí metody. Ryby se nalijí solankou, ponechají se v horké hodině a poté se umístí do chladničky. Doba moření je od 2 do 7 dnů.

Sleď s hořčicí

koření pro solení rybPodle tohoto receptu můžete celý salivovat sleď v domácnosti. Kromě dvou ryb, 1 litru vody, 5 polévkových lžiček. l. sůl, 3 polévkové lžíce. l. cukr, 1 lžíci černého pepře, koriandru a zeleniny podle chuti. Pak můžete použít jeden ze způsobů:

 1. Ryby jsou rozmražené, žábra jsou odstraněny, ale nejsou vykuchané. Jsou úplně namazány s hořčicí omáčkou, zatímco zbývající přísady se vaří a ochlazují. Sýr se nalije se solankou a odešle do ledničky.
 2. Sleď se čistí, odstraňuje vnitřek, žábry a hlava. V pánvi smíchejte všechny přísady, s výjimkou hořčičného prášku (přidává se po varu). Slaná voda se ochladí a do ní se nalévá sleď.

Správně připravená solanka pro slanování sleďů je hlavním cílem. Může být přidána jakákoli kombinace přísad. Hlavní věc je, že se nezhoršují a nezmění konzistenci slané vody. Proto se do kapaliny přidá jen prášek z hořčice – úplně se rozpustí a vstřebá se rovnoměrně do masa. Používáte-li hořčici ve formě omáčky, je lepší je ručně rozdělit do jatečně upravených těl.

Sleď ve slaném nálevu

sleď ve velkém solném roztokuTuzluk – silný fyziologický roztok, který dlouho zachovává čerstvost ryb. Jedná se o jeden ze složitých receptů na slanování sleďů doma. V hrnci se zahřeje litr vody a po varu se k ní přidá sůl. Slaná voda je považována za připravenou, když se sůl již nerozpouští, ale usadí se na dno. Poté se ryby připravené k solení nalije solankou a umístí se do ledničky po dobu 2-7 dnů.

Pokud vložíte vejce do slaného nálevu, mělo by zůstat na povrchu a neumývat.

Suché moření

sledě suchého soleníExistuje také způsob sušení suché ryby bez přípravy solanky. Jedna průměrná ryba potřebuje lžíci soli a cukru, stejně jako koření na ochutnání.

Proces slanění sleďů:

 1. Každá jatečně upravená těla se pečlivě nanese směsí koření. Sůl by měla být absorbována rovnoměrně, včetně žil dutin. Dobře protřete rybu solí
 2. Každá ryba je zabalena do několika vrstev potravinářského filmu a umístěna do ledničky. zabalte ryby do potravinového filmu
 3. Sleď je připraven k použití během několika dní.

Není-li čas čekat týden, existuje způsob, jak rychle a lahodně vybělit sleď. Pokud ráno rozmrazit a vyčistit ryby, večer bude připraven. Jatečně upravená těla se otírá směsí koření (2 lžičky soli a 1 lžička cukru), zabalené ve filmu a posílá se do chladničky několik hodin. Pak se extrahuje, promyje pod vodou, ochucuje cibulovými prsteny a slunečnicovým olejem a vrací se zpět do nachlazení. Po půl hodině se už může podávat na stůl.

Slanění Donu Herringovi

oslí sleď ve slaném nálevuDon Herring je dobrá volba pro moření, protože je mastnější a má mírně krémovou chuť. Tradičně je sleď z Donu nebo Černého moře slaněný ve slaném nálevu a ponechán na zimu v sudech. Způsob moření sleďů doma-jako v slaném nálevu je poněkud odlišný od klasiky, protože ryby jsou drženy v malé skleněné nádobě. Pro slanou vodu potřebujete nejméně 100 g soli na 1 litr vody, stejně jako koření podle chuti.

lahodné rybySlaný sledě je nejen složkou salátů a sendvičů, ale i nezávislým pokrmem. Abyste se nemuseli starat o kvalitu obchodních ryb, můžete strávit malý čas a vařit sami. Hlavním předmětem je sleď čerstvé a správně připravená slaná voda. Koncentrace roztoku se liší v závislosti na druhu a velikosti sleďů: recepty na sůl Don Sheep doma nejsou stejné jako u jiných druhů. Existují způsoby rychlého a suchého solení s kořením a hořčicí, lehce solené a solené sleď.

Solení sleďů v Kamčatce – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 − = 29