Chutná a užitečná džem z borůvky na zimu

borůvky pro džemyMalina a rybíz džem v plném proudu jde do období nachlazení. Plody z borůvky nejsou o nic méně užitečné a po připravení džemu z borůvek na zimu je možné poskytnout domácnostem chutnou a užitečnou ochranu až do příští sezóny.

Předsádky z borůvky se doporučují používat při aktivaci virových infekcí pro celkové posilování imunity. Na rozdíl od tabáku, většinou nepříjemného chuti, “drobné léky” dychtivě konzumují malé děti.

Užitečné vlastnosti džemu z dýně byly zaznamenány našimi předky. Červené bobule mají charakteristickou kyselou chuť a mají protizánětlivý účinek, zvyšují chuť k jídlu a zlepšují funkci střev. Drobná tinktury se užívají s onemocněním jater a žlučníku.

Tajemství spočívá v složení ovoce, které obsahuje velké množství vitaminu C, beta-karotenu, minerálů a tříslovin, stejně jako tři typy kyselin:

 • víno;
 • citrónová;
 • jablko.

Existuje mnoho receptů na džem z borůvky. Několik z nich, nejoblíbenější, je uvedeno v tomto článku.

Předtím, než začnete s rušením, bude důležité připomenout, že kadeřnice nejsou sklizeny až do září. Bobule v tomto okamžiku jsou již zralé, ale dosud nezměkly a zůstaly pevné.

Tlustá džem z dýně

silný džem z dýněPro vaření budete potřebovat:

 • berberry – 2 kg;
 • voda – 800 ml.

Bude také potřebovat cukr v písku v množstvích:

 • 1 kg – pro nalévání bobulí;
 • 2 kg – pro sirup;
 • 0,5 kg – pro přidání do džemu na konci vaření.

Zrnká z borůvky na zimu je možné provést s kostí nebo je předem vybrat – zde se každý rozhodne, podle svých preferencí chuti. V každém případě přítomnost jamek nepoškozuje chuť.

Takže umyjte dýně, zakryjte cukrem a vložte na chladné místo po dobu 24 hodin. usnout s borůvkovým cukrem

Když je šťáva vysílána po 24 hodinách, měla by být vypuštěna v samostatné misce. Tím se odstraní přebytečná kapalina a zaseknutí se zvětší. Samotná šťáva může být konzumována samostatně, v případě potřeby zředěná vařenou vodou nebo vařit želé.

Pak připravte hustý sirup z vody a cukru. připravíme sirup na džem

Ponořte do něho namočené borůvky a nechte je stát 4 hodiny. Když je dýně podávaný, přiveďte džem k varu. vyjměte pěnu z uvíznutého papíru

Snižte teplo a vařte a míchávejte, dokud se neztuhne. Nakonec naplňte zbývající cukr, vaří se dalších 10 minut a rozpustí se. na konci vaření přidejte zbytky cukru

Džem je připravený, zbývá to přebalit a zabalit ho.

Barvířský džem sterilizovaný

sterilizované džemy z dýněZralé plody v množství dva kilogramy, aby se opláchly pod tekoucí vodou, aby se vybrali poškozené ovoce a listy. Nalijte do cedníku, aby se zbývající voda vyprázdnila. připravte bobule na sklizeň

Během této doby připravte koncentrovaný cukrový sirup:

 • nalijte 600 g vody do hrnce a přivedete k varu;
 • nalijte 2 kg cukru;
 • míchání sirupu, nechte cukr úplně rozpustit.

připravte koncentrovaný sirupPoté, co se sirup vaří, jemně nalijte do paninky. Dejte obrobku k varu, vyjměte pěnu, vypněte varnou desku a nechte spát na noc.

vařit džem z džemuDruhý den přineste džem k varu a vaříme na nízkém ohni, dokud nebude mít požadovanou konzistenci.

Připravenost na zaseknutí je kontrolována malým odkapáním na podšálek. Pokud se kapka nerozšíří, můžete ji vypnout.

Hot jam z dýně s kostimi, aby se rozložil do pollitrových sklenic a sterilizoval 15 minut. Chcete-li rolovat, zabalte.

Aromatický džem z dýně a vanilky

jarní džem s vanilkouJam dělá ve třech přístupech:

 1. Připravte ovoce: 5 lžící. Dýně, omyjte, odstraňte kosti a nalijte do hrnce nebo jiné nádoby. Z 8 polévkových lžiček. cukr a 4 polévkové lžíce. voda vařte sirup a nalijte jej vyčištěné dýně. Nechte na den.
 2. Nalijte hrnce na oheň, přivedete k varu a vařte 15-20 minut. Opět nechte na den.
 3. Třetí den přineste džem až do vaření na nízké teplotě, přidáním na konci trochu vanilky. Rozložte na džbány a zrolujte.

Nesprávné uvíznutí

surový džem z dýněTento recept na džem z dýně bez vaření je velmi oblíbený u příznivců tradiční medicíny. Bobule, které nepodléhají tepelnému ošetření, si uchovávají všechny užitečné vlastnosti. Denní příjem čajové lžičky těchto „vitaminových bomb“ posiluje imunitu nachlazení a nasycuje tělo vitamíny.

Na rozdíl od receptů, pro které je dýně varena, “surová metoda” přípravy džemu zajišťuje povinné čištění ovoce z kostí.

Před přípravou bobulí by měla být tříděna, dobře umýt a nechat v cedníku k odtoku. Množství borůvky a cukru je stanoveno v poměru 1: 3, tj. Jeden kilogram mleté ​​bobulové hmoty potřebujete 3 kg cukru.

Použijte mixér, mletý bobule. Můžete také použít běžnou mlecí stroje na maso. mletí bobule

Odvažte hmotnost bobulí, přidejte potřebné množství cukru, dobře promíchejte a vložte do sklenic. Je-li to žádoucí, můžete také přidat citron, který byl poražen masovou mletí.

Surové džemy z dýně na zimu se nejlépe uchovávají v chladničce.

Jam-želé z dýně

jam-želé z bobulí berberryVzhledem k vysokému obsahu pektinu je snadné vyrobit želé z dýně bez přidání želatiny. příprava Recept liší naprostý nedostatek vody a množství cukru závisí na hmotnosti pureed ovoce.

Chcete-li získat krásné rubínové želé z borůvky, jsou plody předvařené. vařit dýně

Jakmile je borůvka měkká, vypusťte vodu a rošťáky pomocí síta. Kosti si vybírají a zlikvidují. Výsledná hmota by měla být zvážena pro stanovení požadovaného množství cukru. mleté ​​vařené plody

Jeden kilogram mletých bobulí je pokryt 1 kg cukru. Neustále míchávejte, přeneste směs do varu a vyjměte pěnu. Vařte, dokud se želé neztuhne. vařit želé až do husté

Horka se může rozložit na 0,5 litrové nádoby a pasterizovat po dobu 15 minut. Rolovat, zabalit a nechat vychladnout. pasterizační želé

Chcete-li diverzifikovat chuť džemu z dýně, učinit z něj bohatší a bohatší, mohou být plody kombinovány s jiným ovocem. Velmi neobvyklou delikatesu získáte, pokud přidáte jablka k borůvkům, nejlépe sladkým odrůdám.

Taková konzervace je vhodná pro výrobu koláčů, posypeme džemem s palačinky nebo jednoduše jíte s chlebem. Navíc je džem z borůvky na zimu vynikající alternativou k lékárnám vitamínům, které si užívá s potěšením dospělí a děti. Bon appetit a být zdravý!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 85