Způsoby přípravy několika typů kompotů z turnaje na zimu

lahodný kompot z bodlákůPlody trní se liší od švestky kyselější, sladivé chuti, jsou nasyceny vitamíny a živinami. Chcete-li zachovat své užitečné vlastnosti, můžete z kompozice vyrobit kompot z zimy. Září je nejlepší čas na přípravu dostatečného množství trnového nápoje. Může být provedeno sterilizací a bez ní. Pokud přísně dodržujete recepturu a technologii přípravy, pak tento nápoj může být skladován po dobu až dvou let při pokojové teplotě.

Užitečné vlastnosti trnité a kontraindikací k jeho použití

užitečné ovoce trníTurn posiluje imunitní systém tím, že obsahuje vitamíny B, P, C a E. Navíc, Bush bobule je bohatá na organické kyseliny, steroidy, sacharidy, minerální soli, karoten, třísloviny, glukózy a fruktózy. Takový prostředek umožňuje jejich použití v léčbě mnoha onemocnění a jako profylaktické činidlo. Taková onemocnění zahrnují: poruchy trávení, zácpa, gastritida, nedostatek vitaminu, hnisavé infekce kůže, poruchy fungování kardiovaskulárního systému, jater a ledvin. Zařízení pomáhá s nervovou podrážděnost, nespavost a celková slabost těla. Fresh slíva šťáva pomáhá vyrovnat se s hepatitidou typu A. Je také plodem trní jsou krovoochistitelnym, protizánětlivé, vyvolávající pocení a dezinfekční prostředky, odstraňuje toxické látky a toxiny z těla, snižuje pocit nevolnosti, který je důležitý pro těhotné ženy s toxemia.

Bobule trnité mohou viset na mrázách a jsou zdroji vitamínů, čerstvých a ve formě kompotů, kissels, džemu a infuzí. Je důležité, aby po tepelném ošetření udržovala společnost threen svou léčebnou hodnotu a výhody. Kompot z černého ořechu pro zimu je výborným nápojem pro zdraví celé rodiny!

Ale stejně jako každý jiný výrobek má obrat kontraindikace k použití. Jedná se o zvýšenou kyselost žaludku, tendenci k alergiím, vředu a gastritidě v akutní fázi, individuální intoleranci.

Vlastnosti vaření kompotu

Vyrábět kompot z otáčení na zimu je dost snadné. Pro dlouhodobé ukládání je však důležité dodržovat některá pravidla:

 1. V první řadě musí být řada pečlivě roztříděna, odstraňovat červené, zkažené, pokrčené, plísněné a popraskané ovoce. Pokud se dostanou do kompotů bodláku, bude to nutně kazit. Je také nutné odstranit stonky. Důkladně důkladně protřete a důkladně umyjte
 2. Je dobré opláchnout bobule z otočení, pomocí tekoucí vody, věnujte pozornost každému ovoci. Pak je třeba je vysušit na ručník nebo ubrousek.
 3. Připravte břity požadované velikosti, umyjte je, aplikujte sódu nebo hořčičný prášek. Po sterilizaci na páru nebo v troubě a vysušte.
 4. Trnitý nápoj je důležité, aby byl hermeticky utěsněn. Chcete-li to provést, musíte připravit kovové kryty šroubů nebo určené k západu slunce pomocí klíče. Také se sterilizují ve vroucí vodě po dobu pěti minut.

Recepty třezalového kompotu na zimu

Neobyčejně lahodný kompot olivového ovoce pro zimu je připraven sterilizací a metodami několika náplní.

Recept bez sterilizace

Pro přípravu kompotů z turnu bez sterilizace potřebujete:

 1. Naplňte nádobu třetí třetinou. mohou plnit břity trní
 2. Do horní části krku nalévejte do horké vroucí vody, zakryjte čistým víkem a trvá 15-20 minut. nalijte vroucí vodu a nechte ji vařit
 3. V této době musíte měřit 375 gramů cukru. nalijte cukr do pánve
 4. Když se kompot usadil, vložte víko do nádoby sítkem a nalijte kapalinu do hrnce granulovaného cukru. nalijte infuzi do hrnce s cukrem
 5. Umístěte hrnce na sporák a počkejte na vaření, aby se lépe rozpustil cukr, doporučujeme míchat sirup. vařit vonný sirup
 6. Vařte sirup v nádobě s širokým nálevem, okamžitě zakryjte sterilním víčkem a válečkem. naléváme trnitý sirup a zrolíme
 7. Po válcování otočte nádobu a omotávejte ji přikrývkou tak, aby bylo chlazení pomalé.

Za 24 hodin je nutné zkontrolovat těsnost uzávěru kompoty, pokud se uvolní trochu tekutiny, pak se po dlouhou dobu nedoporučuje opustit takovou plechovku. Po dalších dvou dnech je nutné zjistit, zda je nápoj zakalený, v případě průhlednosti jej můžete bezpečně vyjmout pro dlouhé skladování.

Chuťové vlastnosti kompotů z řady na zimu, které jsou připraveny bez sterilizace, se prakticky neliší od chuti nápoje, vyrobeného podle klasického receptu. Podstatnou výhodou je, že na jeho přípravu trvá méně času. Před použitím, pokud se zdá příliš sladká, můžete ji ředit vodou.

Tradiční recept na kompot z turnu pro zimu se sterilizací

Proces zadávání zakázek:

 1. Vařte 2,5 litru vody, nalijte 0,5 kg cukru a míchat až do úplného rozpuštění.
 2. 1 kg čistého trnu vložte do cedníku a vložte do varného sirupu, držte bobule po dobu 5-7 minut.
 3. Nalejte opečené ovoce do připravené třílitrové nádoby a doplňte sirup, pak zakryjte nádobu s připraveným víkem.
 4. Umístěte látku na dno hrnce, vložte na něj nádobu a naplňte ji vodou na úroveň “ramen”.
 5. Nalijte panvu na nízké teplotě a sterilizujte nádobu 15 minut po varu.
 6. Poté je nutné vyjmout nádobu z pánve a pevně ji utáhnout víkem, položit ji vzhůru nohama, zabalit ho a nechat ho tak den. Pak můžete vyčistit kompot na skladovacím prostoru.

Podle tohoto receptu je možné připravit kompot bez ovoce, protože bobulovité plody v sirupu by měly být delší – 10-15 minut. Zbývající část technologie vaření bude stejná.

Recept na kompot z trní a jablek na zimu

přísady pro kompot

Způsob přípravy kompotu dvou složek:

 1. Spal jablka, nakrájíme na velké plátky, smícháme s trnem a naplníme třetí část nádoby. v květináčích položte jablka a otočte
 2. Ovoce nalijte vroucí vodou, nasypeme 10 minut, pak tekutinu nalijeme do hrnce a nasypeme cukrem rychlostí 0,3 kg na litr vody.
 3. Přiveďte vodu k varu, promícháme, aby byl cukr zcela rozpuštěn.
 4. Nalejte výsledný sirup ovoce trnu a jablek.
 5. Sklenici vložte do hrnce, přidávejte vodu, jak je popsáno výše, a sterilizujte 10 minut od doby varu.
 6. Vyjměte nádoby a utáhněte je pevně víčky. Pak v obrácené poloze zabalte přikrývku a během jednoho dne ji můžete odložit pro uložení. odebereme kompot pro uložení

Kompot, vařený podle tohoto receptu, je považován za univerzální, protože jablka zřeďují ošklivost bodláků a nápoj má rád téměř každý.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 2 =