Bližší seznámení s řetězovými pilami Echo

Řetězová pila ECHO ve službě člověkaEcho byla založena v roce 1963 v Japonsku. Zabývá se výrobou štěrků, zahradních nůžek, postřikovačů, ozubených kol Echo a dalších zařízení. Produkty Echo jsou vyráběny pouze z kvalitních materiálů a náhradních dílů, takže je tato značka známá po celém světě. Veškeré vybavení je zaručeno po dobu až 5 let, a to za dodržení pravidel provozu, řádné péče a údržby v servisních střediscích Echo.

Řetězová benzinová pila CS-353ES

Řetězová benzinová pila CS-353ESTato profesionální řetězová pila může být použita pro zpracování dřeva s libovolnou hustotou. Dvoutaktní motor s jedním válečkem, pracovní objem 34 cm3, chladicí vzduch. Výkon 2,16 hp nebo 1,59 kW, otáčky řetězů pily dosáhnou 13 500 ot / min. Při maximálním zatížení řetězové pily Echo CS-353ES je spotřeba paliva 0,74 kg / h. Olej vstupuje do řetězu automaticky, ale není možné regulovat průtok. Pro spuštění pily se používá ruční startér se systémem “Easy Start” a základním nátěrem.

Řetězový benzin viděl CS-353ES vyráběný japonskou společnostíPro použití řetězové pily bylo bezpečné, mezi řetězem a rukojetí v přední části je ochranný štít. V případě skluzu ruky bude na něm skákat a brzda automaticky zastaví otáčení řetězu. K ochraně uživatele před zlomeným vybavením je na zadní straně paliva řetězové pily Echo umístěn ochranný štít a je nainstalován sběrač řetězu. Hmotnost řetězové pily tohoto modelu činí 4 kg, bez namontované pneumatiky, pilového řetězu a spotřebního materiálu (palivo, olej). Pro pohodlnou práci je rovnoměrně rozložen po celém těle. Že publikovaný zvuk nebyl příliš hlasitý, tam je zvláštní tlumič pro jeho potlačení.

Úroveň vibrací je snížena tlumiči nárazůInstalované tlumiče výrazně snižují úroveň vibrací během provozu, což umožňuje přesnější řízení procesu řezání a nevytváří velké zatížení rukou.

Pro nepřerušený a dlouhý provoz pily se nedoporučuje používat benzin s oktanovým číslem menším než 89. Neplňte palivo obsahující methylalkohol.

Specifikace řetězové pily Echo verze 353ES:

 • délka řezné plochy je 30-35 cm;
 • Počet zubů na hvězdě – 6 ks;
 • Zapalovací systém CDI;
 • kapacita zásobníku oleje, který maže řetěz – 260 ml;
 • kapacita paliva – 250 ml;
 • Rozměry (DxŠxV) – 39,6×23,2×26,8 cm;
 • úroveň akustického výkonu je 115 dB.

Při náhodném stisknutí spouště plynu je nainstalováno zařízení, které zablokuje. Pro spuštění pily se studeným motorem prošel rychleji, karburátor je vybaven nastavitelnou klapkou pro napájení směsi vzduch-palivo. Držák stopky a značka zaměřovacího prvku na skříni pomohou při spuštění řezání přesně v místě, kde ji uživatel potřebuje. Zablokovaný vzduchový filtr lze rychle a pohodlně vyčistit nebo vyměnit, protože je umístěn pod snadno otevíratelným krytem. Pro výměnu a napínání řetězu ze strany je na pouzdře speciální šroub.

Původní modelKompletní s řetězovou pilou obsahuje pneumatiku, řetěz pilou, příručku pro údržbu a opravu, ochranný kryt pneumatiky a sadu nástrojů skládající se z malého šroubováku, klíčů ve tvaru T a L.

Řetězová pila Echo verze CS-350WES

Řetězová řezačka Echo CS-350WESŘetězová pila Echo CS-350WES – profesionální nástroj pro domácí potřeby. Může být použita jak pro řezání stavebních materiálů, odřezků uzlů a větví, tak pro válcování malých stromů v zahradě nebo ve venkovském domku. Příslušné rozložení hmotnosti na těle, ergonomické rukojeti a systém tlumení vibrací umožňují uživateli pohodlně pracovat po dlouhou dobu. Motorová pila je vybavena dvoutaktním motorem s pracovním objemem 35,8 cm3 a chlazení vzduchem. Výkon nástroje je 1,48 kW, takže maximální otáčky řetězu dosahuje 13500 ot./min.

Doporučuje se používat benzín 89 nebo velké oktánové číslo. Neplňte palivo, ve kterém je více než 10% ethylalkoholu.

Řetězová pila Echo 350 je spuštěna elektronickým zapalováním CDI a systémem “Easy Start” s základním nátěrem. Chcete-li rychle nastartovat pilu se studeným motorem, na těle je rukojeť, která reguluje klapku směsi vzduchu a paliva pro karburátor. Stejně jako předchozí model nástroje je řetězec automaticky olemován, ale je možné regulovat intenzitu jeho napájení. Při maximálním zatížení spotřeba paliva na 1 hodinu zanechává 1,12 litru. Z bezpečnostních důvodů je pila vybavena ochranným štítem před rukojetí a setrvačnou brzdou pilového řetězu. Řetěz se napíná pomocí bočního nastavovacího šroubu.

Hmotnost řetězové pily CS-350WES je 3,6 kgSpecifikace značky řetězové pily Echo verze CS-350WES:

 • délka pilového kotouče – 40, 30 a 35 cm;
 • rozteč řetězu – 9,53 mm;
 • kapacita zásobníku olejového mazacího oleje – 230 ml;
 • kapacita paliva – 370 ml;
 • rozměry (DxŠxV) – 39,2×23,3×24,2 cm;
 • úroveň akustického výkonu je 110 dB.

Hmotnost řetězové pily CS-350WES je 3,6 kg, ale bez řetězů, pneumatik a spotřebního materiálu (benzín a olej). Aby nedošlo k náhodnému stlačení spouštěče plynu, je na nástroji blokátor. Chcete-li chránit ruce před zlomeným nebo zlomeným řetězcem na pile, je nainstalován záchytný řetězec a ochranný kryt zadní rukojeti. Tlumič hluku řetězové pily Echo CS-350WES-14 má pouzdro, které zabraňuje uživateli před náhodným popálením, když se s ním dostane do kontaktu.

Kompletní sada nástrojůKompletní s nástrojem je řetěz s pneumatikou a krytem, ​​příručka pro opravy a údržbu, klíč ve tvaru písmene T (10 x 19 mm) a malý šroubovák.

Porovnávací tabulka s charakteristikami řetězové pily 350WES a 353ES:

CS-350WES-14 CS-353ES
Výkon, kW 1,48 1,59
Pracovní objem, cm3 35.8 34
Rychlost otáčení řetězu, otáčky za minutu 13500 13500
Objem zásobníku oleje, ml 230 260
Objem palivové nádrže, ml 370 250
Hladina hluku, dB 110 115
Rozměry, cm (VxŠxH) 39,2×23,3×24,2 39,6х23,2х26,8
Hmotnost, kg (bez spotřebního materiálu, pneumatik a řetězů) 3.6 4

Snadná a snadná obsluha řetězové pily Echo

Oba modely řetězové pily Echo jsou snadno ovladatelné a budou vyhovovat jak pro začátečníky, tak pro profesionály. Hlavním úkolem je při používání nástroje dodržovat všechna bezpečnostní pravidla a včas provést jeho údržbu. Pak bude řetězová pila trvat co nejdéle a pracovat s ní bude vždy potěšením.

Výroba řetězové pily ECHO – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

91 − 81 =