Bezzemí způsob, jak pěstovat sazenice

sazenice astersPěstování sazenic zahradních květin, včetně asterů, začíná na jaře. Pěstitelé květin většinou od podzimu sklízejí živnou půdu nebo používají substrát pro sklad. Ale pokud se náhle z nějakého důvodu selhal předkupní nebo připravit půdu, můžete využít velmi zajímavý a praktický způsob, bezzemků pěstování pomocí šneka. Tato metoda je často nazývána “pro líný”, ale je velmi pohodlná. Kromě toho, že nevyžaduje žádnou půdu, tak i pro sazenice jsou nenáročná na údržbu, nemluvě o tom, že se pěstují sazenice lze libovolně odstraněn ze šneků bez poškození ostatních.

Jak si vyrobit hlemýžď?

Namísto kontejneru se zeminou semena semena budou klíčit ve speciálním hlemýždě. Můžete to udělat takto:

  • rozložte odpadní pytel na stůl, abyste získali dlouhou pásku (nepotřebujete ji otevřít);
  • na horní části balení položila pásku toaletního papíru;
  • další pásku papíru položit, vyrovnání na dně balíčku (že to dosáhlo pro vodu);
  • posledním, třetím páskem toaletního papíru, opět obložením horní části obalové pásky.

Namísto pytlů na odpadky můžete z filmu vystřihnout dlouhé pásky.

Objednávka pro hlemýžď ​​je připravena.

Jak si zasadíš hvězdice v hlemýžďu?

Nyní je zapotřebí rozstřikovat toaletní papír z pistole. Potom se z horního okraje pásky odtáhněte o 0,5 cm a použijte mokrý párátko, abyste rozložili semena asteru, přičemž mezi nimi zůstala podobná vzdálenost.

Poté, co semena jsou uloženy jemně otočíte pásku ve svitku, který je, aby sám o sobě velmi šnek a dát ji přímo do sklenice na jejímž dně se nachází malé množství vody. Voda na toaletním papíru se dostane až k semenům, jakmile uschne, a vytvoří tak potřebnou vlhkost. A plastová taška zabalená ve sklenici ji zachová a vytvoří skleníkový mikroklima.

Při instalaci hlemýžďu do kontejneru s vodou je důležité nezaměňovat, kde je jeho horní část se semeny.

Kdy k transplantaci sazenic?

Kontejner s kochle musí být umístěn na lehkém prahu. Asi o týden později bude aster klíčit a balíček bude muset být odstraněn. Když sazenice silnější, nasadit hlemýžď ​​a jeden po druhém dostat sazenice. V závislosti na době sečení jsou sazenice ponořena do jednotlivých šálků (s časným setím) a pěstována tam. Nebo se okamžitě zasadili na otevřeném pozemku, pokud se semena v květnu osetá.

Charakteristiky rostoucích asterů v hlemýžďovém videu

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =