Elektrický přímotopný ohřívač vody

Atom ohřívač vodyTekoucí elektrický ohřívač vody je zařízení, které je navrženo k ohřevu malého množství vody. Pomocí tohoto topného zařízení můžete pohodlně umývat nádobí, ale pohodlné sprchování nebo rychlé naplnění vany téměř není realistické. Teplota topné vody je od 40C až 60C.

Výrobci vyrábějí modely ohřívačů vody s elektrickými ohřívači. Vyrábíme také modely zařízení s topnou cívkou. Některé příslušenství jsou dodávány s některými modely, například s myčkou na nádobí nebo plastovou kohoutek s masážní tryskou pro pohodlné mytí rukou.

Ohřívací prvek může být topný prvek s anodou hořčíku umístěnou uvnitř tělesa ohřívače vody. Také jedna nebo dvě kovové desky mohou vyčnívat z topných těles. Takové topné desky velmi rychle vyhořejí a ohřívače vody selhávají.

Výběr ohřívače tekoucí vody

Při výběru průtokového ohřívače vody je třeba dbát na záruční podmínky, dodatečné vybavení, topný článek a bezpečnostní skupinu.

Je velmi důležité, aby ohřívač vody byl vybaven snímačem pro přívod vody. Tento snímač automaticky vypne napájení topných těles.

Tato funkce šetří energii a chrání topné desky před poruchou a plastové části z tavení. Některé elektrické okamžité ohřívače vody jsou vybaveny teploměrem pro měření teploty vody a displejem pro jeho nastavení.

Instalace okamžitého ohřívače vody

Chcete-li nainstalovat tekoucí elektrický ohřívač vody, musíte odstranit zadní kryt přístroje a nastavit topný článek na určitou teplotu ohřevu. Poté je nutné vyznačit otvory pro upevnění elektrického ohřívače vody. Šrouby pro upevnění jsou k dispozici ve dvou provedeních: plastové nýty nebo nerezové kovové knoflíky. V prvním případě je ohřívač vody instalován silikonovým suchým zipem. Pro montáž na kovové knoflíky vyvrtejte otvory s děrovačem nebo vrtačkou.

K přívodu studené vody musí být namontován uzavírací ventil. Na zadní straně ohřívače vody je vyříznut otvor pro cirkulaci vody, který je nezbytný pro chlazení plastových částí. Na výstupu horké vody je instalována hadice odolná proti vysokým teplotám. Dále je instalován mycí prostředek na mytí nádobí spolu s ohřívačem.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − 15 =