Fáze zralosti kukuřice

hlava kukuřiceKukuřice obsahuje mnoho živin. Ve složení je více než 50 vitamínů a stopových prvků. Nejhodnotnější z nich je biotin. Tato látka se podílí na syntéze antioxidantů, které blokují působení volných radikálů a zpomalují proces stárnutí.

Složení kukuřičných jader

Největší množství biotinu obsažené ve šťávě z obilí, takže sklizeň je třeba ve fázi mléčně voskové zralosti uší. Mléčná kukuřice také obsahuje:

  • vitaminy skupiny B;
  • makro a stopové prvky;
  • aminokyseliny;
  • karoten.

Obsah těchto látek se snižuje, když kukuřičné klasy zrají. Zrnitá zrna obsahují více vláken, železa, hořčíku, draslíku a zinku, které posilují lidskou imunitu a podílejí se na tvorbě kostní tkáně.

Zralé kukuřičná zrna jsou 40% bílkovin, zatímco podíl bílkovin v mléčné kukuřici je 70%. Zralá kukuřice je špatně stravitelná, protože obsahuje velké množství nestravitelných vláken.

Zralou kukuřici nelze používat lidé, kteří trpí onemocněním gastrointestinálního traktu a ledvin. Mléčná kukuřice naopak má pozitivní vliv na střeva.

Jak zjistit zralost kukuřice

Sklizeň kukuřice se provádí počátkem srpna, kdy se kukuřičná stigma stává hnědou. Abyste zjistili stupeň zralosti kukuřičného klasu, mírně ohněte jeden z listů kukuřice.

V případě, že stigma v plechu je stále zelené, ale z vnější strany, které již koupili hnědá – kukuřice je ve fázi mléčně voskové zralosti. Během tohoto období obsahuje nejvíce živin.

Pokud lehce zatlačíte na zrno mléčné kukuřice, z něj bude plynout bílá sladká šťáva. Taková kukuřice může být konzumována, jak ve vařené tak čerstvé.

Aplikace kukuřice

V Americe se ke krmení pro kuřata přidávají kukuřice. Vzhledem k vysokému obsahu bílkovin a draslíku ve skořápce, pták velmi rychle získává svalovou hmotu.

Kukuřice může být zanechána, dokud nejsou stigmy pod listí suché. Zralé zrno kukuřice dokonale odpovídá masa jako obloha, lze je použít k přípravě konzervace na zimu.

Stigmata zralého obilí může být připravena nálevy a, které se v lidové medicíně používají při léčbě onemocnění trávicího traktu, žlučníku a jater.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 + = 58