Pěstování cizrny a jiných luštěnin

fazole z cizrnyLuštěniny jsou obzvláště bohaté na proteiny mezi rostlinami. Cizrna, nebo jak se tomu říká cizrny, drží vlhkost studnu. Dokonce i v horkém počasí listů a stonků cizrny bude vlhký. Pěstovat cizrnu na svém letním chatě, je nutné v souladu s obecnými doporučeními pro pěstování luštěnin, jakož i vytvářet příznivé podmínky pro pěstování cizrny.

Co je cizrna a kde rostou?

Chickpea je rostlina. Říká se to tvaru mladého ovoce. Semena mladé cizrny jsou podobné hlavám skopového masa. Když kukuřice úplně dozrává, zrna se zbarví do žluté a zaokrouhlují. Na rozdíl od lusků pravidelného hrášku jsou chilli papričky velmi malé. V každém podstavci jsou pouze dvě semena. Na jedné stonce mohou cizrny obsahovat až 50 lusků. Z jedné rostliny lze sklízet až 100 semen. V srpnu dozrává chuťovka. Sbírá se spolu se stonky rostliny. Pak jsou lusky ručně odříznuty od stonků. Semena jsou vyčištěna a vysušena pro skladování. Na jaře se cizrna vysazuje na otevřeném terénu.

V přírodě vzrůstá ve státech Arabského poloostrova a na Středním východě olivový hrách. Cítek obsahuje velké množství rostlinných bílkovin. Pokud jsou cizrny tepelně ošetřeny, vytvářejí se enzymy, které napomáhají trávení. Mák se aktivně používá k vaření jídel židovské, egyptské a turecké kuchyně. Nejznámějším místem s hráškovým hráškem je hummus. Hummus je hrachová pasta připravená přidáním koření a zrna zirka.

Nádoby z cizrny a jiných luštěnin způsobují vyšší produkci plynu. Abyste se vyvarovali poruchy trávení, musíte přidat kobylku, koriandru nebo fenykl.

Chov ptáků

Chickpeas, stejně jako ostatní luštěniny, jsou zasazeny do otvorů nebo žlábků. V jamkách je umístěno 5 děr. Vzdálenost mezi semeny v drážce by měla být od 3 do 5 cm. Matice miluje lehce úrodné půdy. Nasycen chickpeas na konci května. K dosažení maximálního výnosu musí být půda napojena rostlinnou infuzí.

Naložené cizrny ve vaší oblasti budete nasycovat půdu dusíkem, což příznivě ovlivní vývoj jiných kultur. Ječmen hrach je také vynikající ciderát pro solanaceous kultury. Suché cizrny se používají pro mulčování cibulovitých rostlin. Kuřata jsou vysazena v blízkosti postelí s česnekem, aby se vyděsili z hrachu a listového válečku.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 18