Pěstujeme domy pestrých Aglaonem: zvláštnosti výsadby rostlin

pestrobarevný AglaonemaAglaonema je představitelem rodiny Aroids. Tato rostlina je okrasná-listnatá a má velmi krásné velké listy, díky čemuž je široce využívána pro pěstování v kancelářích a soukromých domech. V přírodních podmínkách mají listy Aglaonem monofonní barvu – mají zelenou barvu. Doma, existují pestřejší odrůdy se vzorem na listí.

Aglonema velmi dobře reprodukuje vrstvy. Časem se kolem dospělého křoviska vytvářejí děti. Když vyrůstají a tvoří svůj vlastní kořenový systém, jsou odděleni od mateřské rostliny a přemístěni do samostatného hrnce, čímž získávají nový křovin.

Jaký pot s Aglauname potřebuje?

Pro vysazování aglaonemy je lepší použít mělké mísy, protože kořeny se nedostávají do ní.

Není-li taková květináč po ruce, můžete si vzít obyčejný hrnec, ale je nutné do něj nalévat dobrou drenážní vrstvu a naplnit nejméně 1/3 výšky nádoby.

Tím se výrazně sníží objem květináče: v hrnci nebude žádná nadbytečná půda a voda bude dobře protékat drenáží, což eliminuje riziko rozpadu kořenů. Kromě toho by měl být pro mladou rostlinu použit malý hrnce. V prostorném hrnci Aglaonema nemůže zvládnout veškerou půdu, bude růst špatně a může ublížit.

Jaký druh země připomíná květinu?

Aglaonema miluje lehkou a výživnou listovou půdu, v tvrdé půdě je pro ni obtížné vytvářet děti. K pěstování květiny lze použít dva typy půdy:

  1. Směs substrátů pro skladování: u okrasných listnatých rostlin a u orchidejí. První půdní směs je příliš volná a má spekulační vlastnosti, což není pro Aglaonema příliš dobré. Ale pokud jej zředíte stejným množstvím substrátu pro orchideje, dostanete optimální variantu půdy pro aroids.
  2. Pro ty květináče, kteří preferují přípravu půdní směsi sami, je třeba připravit a rozmíchat v rovnoměrných částech humus a listovou zem, přidat asi třetinu řek písku, stejně jako malé uhlí a kůru.

Jak rostlina?

Pokud se mladá rostlina podaří růst dlouhé kořeny, neměla by být odříznuta, ale je lepší ji jemně položit a rozložit ji do hrnce a posypat ji zemí. Někdy musí být Aglaonema umístěn na samém okraji hrnce, takže tam je místo pro pokládání kořenů, ale s tím není nic špatného.

Při vysazování Aglaonema by se mělo pamatovat na to, že její kořeny jsou velmi křehké, takže není nutné příliš mnoho půd zhutňovat kolem bush, aby nedošlo k jejich rozbití.

Kolik světla potřebuje květina?

Stejně jako všichni nejmilejší, Aglaonema netoleruje přímé sluneční světlo, ačkoli je tohle rostlina mezi ostatními členy rodiny, která potřebuje jasnější osvětlení. To je způsobeno skutečností, že list listu rostliny má lehčí vzorek, a všichni pestrobarevných odrůd je známo, že vyžadují světlo víc než květy s čistě zelenými listy.

Co potřebujete vědět o pěstování Aglaonema – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

91 − 81 =