Seznamte se s nejoblíbenějšími druhy kamélie

kamélie různých druhůCamellia je unikátní rostlina, dekorativní a kvetoucí současně. Husté listy s pevnou strukturou, malované v bohaté zelené barvě a samy o sobě jsou docela krásné. A když se na jejich pozadí objevuje mnoho kvetení různých tvarů a barev, kamélie se stává hlavním ornamentem sbírky květin.

Je pozoruhodné, že kvete pouze v zimě a v létě začíná položení nových květinových pupenů.

K dnešnímu dni chovatelé produkují mnoho odrůd kamélie. Mezi nimi jsou jednoduché i dvojité odrůdy a dokonce i květiny s barevným zbarvením květenství.

Nejčastěji v domácnosti najdete takové druhy rostlin:

  • Camellia Japanese;
  • hora kamélie.

Japonská Camellia

V přírodě tato kamélie roste ve formě křoví nebo malého stromu (výška 10 m). Pěstované odrůdy jsou zřídka nad jedním metrem a jsou široce používány k pěstování jako mateřská škola, která je v létě vyvezena do zahrady. Ve skleníku může odrůda dokonce přinášet ovoce.

Listy japonské kamélie nejsou delší než 10 cm, namalované v tmavě zelené barvě. Okraje listové desky mají malé zoubkování a ona sama má tvar oválku. Kvetení se koná koncem listopadu a trvá do začátku května.

Květenství u většiny zástupců tohoto druhu jsou malé, až do 4 cm v průměru, ale existují zahradní odrůdy s květy až do 12 cm v průměru. Jsou uspořádány v malých skupinách a jednotlivě. V závislosti na konkrétní odrůdě může být barva květenství buď monofonní nebo skvrnitá. K dispozici jsou také jednoduché a dvojité typy.

Velice pěkný vzhled takových odrůd japonské kamélie:

  • “Adolphe audusson” s semi-dvojitými červenými květy, jejichž středem jsou viditelné žluté tyčinky;
  • “Buttermint” s bílými plátky;
  • “Lavinia maggi” s pestrými květenstvími, které mají světle červené pruhy na bílém pozadí.

Horská kamélie

Nejčastěji se odrůda nachází v zahradách, ale existují i ​​typy míst horské kamélie, které úspěšně rostou v prostorách za předpokladu, že jsou vybaveny chladnou teplotou. Rostlina je keř, v zahradě dosahuje 5 m výšky, v místnosti stejné velikosti kamélie je obvykle kompaktnější a snadno nastavitelná ořezáváním.

Horská kamélie se liší od ostatních druhů tím, že její listy a květenství jsou o řádu menší. Kromě toho je střední žíla na listu ze spodní strany mírně pýřitá.

Bush kvete na konci podzimu a kvete v průměru 3 měsíce. Květenství jsou nejčastěji osamělé, ale mohou být uspořádány a několik kusů dohromady. Barva je převážně bílá a různé odstíny růžové.

Některé z nejkrásnějších druhů horské kamélie lze považovat za:

  • ««Bílé dvoulůžko s froté květy;
  • “Enishi” s semi-dvojitými jemně růžovými květenstvími.

Výběr videa odrůd kamélie

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 + = 46