Sklizeň kukuřice na zimu

konzervy kukuřiceKukuřice byla široce používána v evropských zemích na konci 19. století. Pomocí kukuřičných kuřat připravují francouzskou a italskou kuchyni. Konzervované cereálie se používají při přípravě salátů, Španělů a Řeků.

Kukuřičná zrna je 70% bílkovin. Obsahují vitaminy skupiny B, stejně jako látku nazývanou biotin. Biotin reguluje rovnováhu sacharidů a tuků v lidském těle a podílí se na syntéze antioxidantů, které zpomalují proces stárnutí. Kukurice také obsahuje velké množství minerálů, například vápník a hořčík, které mají pozitivní vliv na stav muskuloskeletálního systému.

Kukuřičné klasy hnijí již po dvou týdnech po sklizni a během zmrazení kukuřice ztrácejí velké množství vitamínů. Zachování kukuřice je skvělý způsob, jak zachovat své užitečné vlastnosti.

Uchovávání kohoutků je vhodné pro ty, kteří chtějí jíst kukuřici a sůl, a sklizeň pro zimní zrno bude výborným příkrmem masa a ideální pro saláty.

Konzervace z kukuřičných klasů

Cobs jsou vyčištěny z listů a kukuřičných škvarků. Pokud špička ucha nezraje, měkká část se ořízne ostrým nožem nebo se odlomí. Pak se kukuřice vloží do hrnce, nalí studenou vodou a zapálí silný oheň.

Po varu se oheň snižuje a kostičky se vaří až do připravenosti. Mléčná kukuřice je vařena asi 30 minut a zralá hodina. Při vaření nemůže být voda slaná.

Vařené kukuřičné klasy se omyjí studenou vodou a pak se vloží do třílitrové skleněné nádoby, která byla dříve sterilizována.

K tomu, aby banka nepraskla, by měla kukuřice a povrch plechovky mít stejnou teplotu. Pak musíte udělat několik jednoduchých věcí:

  • přidejte do nádoby dvě lžíce soli a čtyři lžíce cukru;
  • nalijte plechovku vroucí vodou;
  • sterilizujte plechovku s kukuřicí po dobu 40 minut.

Poté zakryjte nádobu pokrývkou. Kukuřice zůstane po dva dny ochlazena, až do úplného ochlazení. Po ochlazení v nádobě přidejte jednu lžíci 9% octa a zvedněte víko.

Zachování kukuřičných jader

Kukuřice je vařená, zrna jsou oloupána z uší. Pak se zrna rozloží na sterilní sklenice. V teplé vodě přidejte jednu lžíci soli a tři lžičky cukru. Marináda je přivedena k varu a naleje se do sklenic. Jsou sterilizovány po dobu 40 minut, svinuté a zabalené.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 7 = 17