Veigela keř je vynikající ornament zahradní zahrady

Weygel na chatěVytvoření jedinečného designu vašeho webu, věnujte pozornost dekorativní křovinné břidlice, která patří k rodinnému zimolezu. Pro pěstování v zahradě používejte pouze 10 druhů listnatého veygelu s vysokým rozlišením. Pozornost zahradníků přitahuje jednoduchá péče o rostliny, snadná reprodukce, krása listů a květin.

Popis křoviny Wegel

Rostlina roste stejně dobře jak ve stínovaných oblastech, tak v otevřených prostorech. Zařízení vám podělí vlastníka s velkým množstvím barev, pokud mu poskytnete dostatečnou vlhkost. Odrůdy vozů se vyznačují barvou listů a květin. Výběr několika odrůd pro vaši zahradu, můžete vytvořit originální kompozice, které budou hrát bílé, žluté, červené, krémové, růžové a jiné odstíny během období květu.

Při správné výsadbě a péči mohou kvete na jaře a pak v pozdním létě. Na konci kvetení v místě květin se tvoří krabice se semeny.

My závod Weygel

Chcete-li chránit mladou rostlinu před zamrznutím a dát jí malou sílu, je lepší, aby rostlina na jaře předtím, než se pupeny nabobtnou. Ideálním místem pro výsadbu keře je jižní strana pozemku, uzavřená od severního větru u domu, plotu nebo rostoucího jehličnatého. Je-li lokalita silně hustá půda, je nutné provést přípravné práce. Výsledkem tohoto přípravku bude volná půda nasycená humusem s mírně zásaditou reakcí.

Doporučuje se, aby byly v otevřeném terénu umístěny tříleté veygely.

Pokračujeme k přistání:

 1. Vykopněte hloubku otvorů 40-50 cm.
 2. Umístěte odvodnění z štěrku nebo zlomených cihel.
 3. Nalijte vrstvu plodné půdy s přídavkem kompostu a nitrofoski.
 4. Kořeny sazenic jsou ošetřeny jakýmkoliv stimulátorem tvorby kořenů pro lepší přežití.
 5. Vložte keř do připravené jámy a jemně rozmístěte kořeny. Začněte plnit půdou a dobře utěsněte. Dávejte pozor na umístění kořenového krku. Nemůže být pohřben v zemi více než 2 cm.
 6. Zastavte rostlinu a pokryjte oblast mulčováním.

Péče o dekorativní keře

Na jaře pečlivě prohlédněte věšák a provádějte sanitární prořezávání. Zmrazené, zlomené a staré větve jsou předmětem odstranění. Chcete-li získat svěží kvetoucí křoví, musíte být zbaveni zhušťujících větví. Jednou za čtyři roky budete muset udělat silné omlazující prořezávání pro prodloužení života rostlin.

Pokud je léto příliš horké, budete muset vodu častěji. Pečlivě odstraňte burinu, aby nedošlo k narušení kořenového systému kroužků. Zavedení hnojiv po řádném výsadbě bude zapotřebí pouze po dobu 3 let. Pro intenzivní eskalaci výhonků je nutné zavést univerzální minerální hnojivo s obsahem dusíku, draslíku a fosforu.

Když se objeví první pupeny, proveďte další oblékání fosforem a draselnými složkami. Po jarní kvetení v polovině června je nutné stříhat keře. Po chvíli začnou rostou nové výhonky, které na konci léta přinesou nový kvet.

Výběr odrůd velice pro zahradu

Ozdobou zahrady bude krásný břich a její pestrá sestra Veigela variegatnaya.

Ujistěte se, že věnujte pozornost Weygel Florida a jeho podobám:

 • trpaslík Alba;
 • mrazuvzdorný Variegatu;
 • purple veygelu;
 • Weigel růže;
 • Dekorativní s červenými listy k Veigel Victoria.

Najděte na svém webu místo hybridního břicha a jeho odrůd:

 • kompaktní vaigel Red Prince;
 • rychle se rozvíjející Wigel Bristol Ruby.

Kompletní sbírku Veigel Middendorf s velkými květy krásného žlutého odstínu.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − = 53