Výsadba vrbových větví u chaty

výsadba vrbových větvíWillow může být skvělou výzdobou pro vaše stránky. V krajinném designu se tento strom používá v kompozičních kompozicích, uspořádání živých altarů a živých plotů. Aby se odrůdy kultivované odrůdy vrby usadily a vytvořily silný kořenový systém, je nutné dodržovat technologii výsadby.

Stravování na černém filmu

Nejefektivnějším způsobem zakořenění řízků z vrbové řepy je rostlina na černém filmu. S touto technologií, výsadba materiálu rychle vybudovat kořenový systém. Pouze dva měsíce po výsadbě bude vrba tvořit anténu.

Je důležité nezaměňovat černý film s agrobiolou. Při výsadbě je nutné použít celofánový film černé barvy. Agrofibre není vhodné pro růst vrby, protože udržuje vlhkost horší.

Technologie výsadby vrbových řízků na černém filmu může být použita nejen při pěstování semenáčků. Tato metoda je široce používána při pěstování větviček pro tkaní nábytku a živých plotů.

Výběr a příprava odřezků

Na rozdíl od odrůd ovocných stromů se vrbové vrby sklízejí během letního období při tvarování prořezávání. Pro rozvětvení jsou vhodná větve o tloušťce 5 mm. Délka odřezků je 40-45 cm. Taková tyč musí být řezána do půdy o více než polovinu. Takový řez vytváří silný kořenový systém.

Aby se kořeny mohly tvořit rychleji, je nutné provést šikmý řez na řízkách vrby. Pokud v létě sklízíte řízky a plánujete je na jaře před výsadbou provést “revitalizaci odřezků”.

K tomu je nutno umístit do vody při teplotě 30 ° C za den. Chcete-li zkontrolovat stav řezu, odstraňte z něj kůru. Pokud je stonka zelená, může být vysazena na fólii.

Technologie přistání

Řezy jsou vysazeny na fólii pod úhlem 45 °. To vám umožní umístit dva odřezky do jednoho otvoru. Tato technologie má několik výhod oproti přistání na otevřeném terénu:

  1. Černý film působí jako mulčování. Proto je ve filmu vytvořena vynikající mikroklima, která zvyšuje rychlost tvorby kořenového systému.
  2. Druhou výhodou této technologie je neschopnost vyvinout plevele, které často “kladou” vrbu při výsadbě řízků na otevřeném terénu.
  3. Třetím plusem takové výsadby je synergie dvou odřezků. Časem rostliny rostou společně do jednoho jediného organismu. Kořenový systém rostliny s touto technologií je velmi silný.

Chcete-li získat výkonnější kmen vrbu, rostliny rostliny ve vzdálenosti 30 cm. Chcete-li pěstovat vrby pro tkaní, vzdálenost mezi řízky je snížena na 15 cm.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 − 22 =