Charakteristiky pěstování a péče o celer v otevřeném terénu

celer na posteliTato vitamínová greeny jsou již dlouho známa a milují zemědělci nákladních automobilů za vynikající chuť a léčivé vlastnosti. Pěstování celeru a péče o něj na otevřeném pozemku nebude pro začátečníky příliš obtížné, pokud budete dodržovat jednoduchá pravidla zemědělské techniky. Ale na oplátku můžete získat a vrcholy, kořeny a dokonce i řapíky! Pro tento účel je však nutné vysadit celer ze všech tří druhů.

Obecné informace o celeru

druhy celeruCeler odrůdy jsou rozděleny do tří odrůd – listy, řapíkaté a kořenové. V podmínkách středního pásu mohou být všechny druhy vysazeny v sazenicích, protože tato kultura je charakterizována dlouhou vegetační dobou. V praxi se tato metoda rozrůstá pouze v posledních dvou a list se zasílá přímo do půdy na začátku jara nebo v zimě.

Pěstování celeru v otevřeném terénu vyžaduje postupnou přípravu půdy. Všechny druhy postelí jsou připravovány od podzimu:

  • vyrábějí fosforečná a draselná hnojiva;
  • přidat dobře rozložený hnůj nebo kompost;
  • nalijte popel nebo dolomitovou mouku pro kyselou půdu;
  • příkop s vidličkami, odstranění kořenů plevele;
  • tvoří lůžka.

Chcete-li vysadit celer do země, zvolte volné slunečné místo. Doporučené dávky hnojiv jsou uvedeny na obalu, organické rostliny potřebují v průměru na čtvereční metr kbelíku, a množství dolomitu může být vypočítána na základě úrovně kyselosti půdy v místě. Ve slabé kyselině udělejte 350-450 g na metr čtvereční, pro kyselé, budete potřebovat dvakrát tolik. Pokud je půda alkalická, můžete to udělat použitím 100-150 g, aby se nasytila ​​vápníkem a hořčíkem.

Rostoucí celer a péči o ně v otevřeném poli vyžaduje časté zálivku a pravidelné hnojení kapalných organických hnojiv – divizna a kopřivy infuze.

Když je nedostatek vody, listy a řapíky budou hrubé a vláknité a kořenová plodina nedosáhne správné velikosti.

Kdy sejí semena

celer semenáčkůCeler a kořenové druhy celeru se vyskytují v sazenicích v únoru nebo březnu. Pozdní zrání odrůdy by měly být zasety dříve. Před výsadbou semena, je žádoucí udržet v růžovém roztoku manganistanu draselného, ​​opláchněte a čistý po dobu 10-12 dnů na spodní polici chladničky, zabalené v vlhkým hadříkem. Semena celeru jsou proto rozvrstvená a v budoucnu jsou rychlejší a přátelštější.

Doba přistání v zemi

je čas nasadit na postelKdy chcete vysadit celer na otevřeném terénu – počasí poví. Půda v době transplantace by se měla zahřát na +8 stupňů. Ve středním pruhu se to obvykle vyskytuje v polovině května. Sazenice v této době by měla mít několik silných listů, rozvinutý kořenový systém a být vytvrzený. K tomu je pravidelně prováděno odpoledne na balkoně nebo na ulici.

Vlastnosti zemědělské technologie kultury

péče o celerV půdě celeru vysazeného v řadách. Optimální vzdálenost mezi nimi není menší než 50-60 cm, a mezi rostlinami – 25 cm.

Rostliny zasazené silnější nebudou přijímat živiny a světlo. Po vysazování se sadby polétají hojně.

V budoucnu, pro dobrý růst a vývoj celeru pravidelně napojený, plevele jsou odstraněny a uvolněny.

bobulovitý celer na otevřeném terénuPěstování petioled zeleru v otevřeném terénu se v některých rysech liší. Od poloviny sezony keře trochu brambora, a v pozdním létě, když jsou stonky téměř dosáhl prezentaci, mohou být těžší kopce a lehké obtékání papíru. péče o petioled celer Tyto postupy jsou prováděny za účelem získání bělených stonků – jsou citlivější a nejsou bělenější.

Pěstování kořenového celeru v otevřeném terénu má také jemnosti, bez znalosti kterého je obtížné získat rovnou a velkou kořenovou plodinu. Sazenice je třeba zasadit na hřebeny, ne prohlubovat. celerové lůžko Když rostlina začne tvořit kořeny, je třeba pravidelně odstřelovat vnější listy, pečlivě snížit postranní kořeny a dohlédnout na to, že půda byla jen několik tlusté dolní kořeny. Země od kořenů je pravidelně rozkládána a uvolňována. V opačném případě je riziko získání štětce z kořenů místo kulatého kořenu. Pro normální růst kořenového celeru jsou dost dobře vyvinuté mladé listy a nejnižší kořeny.

Při odstraňování přebytečných listů a kořenů z kořenového celeru bychom neměli zapomenout na pravidelné hnojení organickými hnojivy. Pak rostlina vytvoří velkou kořenovou plodinu.

Když je celer odstraněn

celer stonkuČištění listového celeru začíná jakmile rostou první zelené listy. Během letního období je několikrát řezán. Po řezání je rostlina napojena a napájena.

kořenová plodina celeruČištění řapíkatých a kořenových druhů se provádí selektivně, protože jednotlivé křoviny zrají. Je třeba ji dokončit před nástupem podzimních mrazů, tedy do poloviny října.

S těmito jednoduchými doporučeními bude růst celeru a jeho udržování v exteriéru nebude obtížné a bude mít za následek lahodnou a vitamin bohatou sklizeň.

Video o pěstování kořenového celeru

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 61