Charakteristiky pěstování ořechového kultivaru Ideální

odrůda vlašského ořechu je ideálníOdvozený v polovině minulého století se ořech Ideal stal jedním z prvních sovětských odrůd této kultury. Ze tradičně pěstovaných v jižních oblastech ořechů se shromáždilo obrovské sklizně odhadované ve stovkách kilogramů. Ale odrůdy, které mají zahradníci k dispozici, byly velmi teplomilné, vysoké a dlouhé, než rostly, než dosáhly plodného času. Rozšíření oblasti pěstování ořechů, zjednodušení zemědělských postupů a urychlení sklizně vyžadují nové odrůdy.

S úkolem stanoveným v roce 1947 se úspěšně vyrovnali vědci z Uzbekistánské SSR. Ve Ferganě se chovatelům podařilo získat vytrvalé rostliny s vysokým výtěžkem a vynikající kvalitou zralých oříšků. Vytvořil S.S. Kalmykovová řada ořechů Ideální pro mnoho zahradníků je opravdu blízko k dokonalosti.

Popis odrůdy vlašského ořechu Ideální

Ideální ořechová plodina

Z většiny jižních odrůd Ideal se vyznačuje vysokou prekročností, krátkou postavou a zvýšenou odolností proti mrazu.

V průměru dospělé stromy dosahují pouze 4-5 metrů výšky, což je 1,5-2 krát méně než u jiných odrůd. První vaječníky na stále mladých rostlinách se objevují již 2-3 roky po výsadbě a při stabilním výtěžku ideální ořech dosahuje 5-7 let.

Stejně jako je třeba na ořech, kůra na zkrácené části stromů má vyjádřený šedo-hnědý odstín. Kostní větve a plodové výhonky jsou pokryty hnědou kůrou a mladý růst je zbarven zelenými tóny s jasným modravým květem. Listy cenné zahradní kultury jsou velké, husté, rozřezané do několika nepálených oválných částí.

První kvetení semenáčků ořechů Ideální je v druhém nebo třetím roce. Ve stejné sezóně, po zelenavě bílé, malé květy shromážděné ve štětce budou opylovány větrem, první vaječníky se tvoří na větvích.

Zvláštností kultury jsou dvojité květiny a přítomnost druhé vlny květu, která v úspěšných letech pomáhá najednou získat dvě plodiny vynikajících ořechů.

Opakovaný vzhled květinových kartáčů, podle popisu typu ořechového Ideal, začíná 7-15 dní po první, nejvíce masivní vlně a končí až do podzimu. Pokud na jaře jemné květní pupeny jsou postiženy mrazem, zahradník se nemusí starat o sklizeň. Ne tak hojný, ale určitě to bude.

ovoce ořech ideálníZrání velkých oválných plodů pokrytých hustou zelenou membránou začíná v září a trvá do konce října. Průměrná hmotnost vlašského ořechu Ideální je 8-11 gramů. Plášť světle béžového odstínu je poměrně tenký. Po vysušení se snadno rozbije, uvolňuje jádro s výbornou chutí, vysokou obsahem bílkovin a tuku. Pro sezónu s velkým stromem můžete získat až 100-120 kg vybraných ořechů.

plody odrůdy jsou ideálníMezi výhody této odrůdy patří:

  • rychlý vstup do doby plodu;
  • slušný výnos;
  • kompaktní velikost;
  • mrazuvzdornost, která umožňuje, aby ořech přenesl zimní teploty na 30-35 ° C bez vážných ztrát.

Ideální nevyžaduje speciální směsi půdy pro výsadbu vlašských ořechů. Rostliny jsou dokonale aklimatizovány a rostou na půdě s vysokým obsahem solí a kyselin.

Jediným omezením, které je třeba vzít v úvahu při přemísťování sazenice na zem, je blízkost podzemní vody. Jsou extrémně nežádoucí pro ořech s jádrovou strukturou kořenového systému.

Vlastnosti výsadby a pěstování odrůd ořechů Ideální

růst ideální ořechyPropagace vlašského ořechu Ideální semena a roubované sazenice 1-2 roky života. Druhá metoda je výhodná, protože sadby, ačkoli jsou více nenáročné a odolné, ne vždy zachovávají rodičovské rysy, zvláště pokud existuje možnost křížového opylení z rostliny jiného kmene.

Pokud se na pozemku pěstuje sadba ořechů, měla by být vysazena tříděnou rukojetí. Obličejové očkování je méně spolehlivé kvůli nebezpečí zamrznutí.

Pro výsev se vybírají zdravé ořechy, které jsou stratifikovány po dobu 30-45 dnů a pak na jaro nebo na začátku podzimu jsou převedeny do připravené půdy. Mladé stromy jsou také vysázeny na jaře nebo na podzim, měsíc před příchodem pravděpodobného chladného počasí. V prvním roce života je Walnut Ideal velmi neochotný růst, ale po zimování je velmi aktivní v růstu a dosáhne podzimu 1-1,3 metru.

Sazenice jsou ideální odrůdyPro výsadbu zvolte slunečnou oblast, kde strom nebude zasahovat do korun jiných plodin. Rozprostřený strom již potřebuje formaci od prvního roku, který se provádí tak, že:

  • každá větev koruny měla dost slunce;
  • byla vysílána celá koruna;
  • Opevnění květinových kartáčů neovlivňovalo odlévání a rostoucí výhonky.

S patřičnou péčí ořech Ideal přání s vysokými výnosy a nádherný výhled od 40 do 50 let. To je poněkud menší než u jižních bratrů, ale takový je poplatek za kompaktnost a schopnost růstu i v Černé Zemi, v oblasti Volha a v prostředním pásu Ruska.

Srovnání ideálních ořechů s jinými odrůdami – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 33 = 38