Cherry Cherry: popis odrůdy, fotografie a péče o kulturu

cherry odrůda RevnaDíky chovatelům došlo k výraznému rozšíření zóny kultivace jižních teplomilných plodin zahrnujících oblasti středu Ruska a centrální oblasti Černé země. Výsledkem práce vědců Výzkumného ústavu Lupin byl Cherry of Revna. Popis odrůdy, fotografie plodů a recenze zahradníků prokazují jeho hodnotu.

Bryansk, kde se nachází vše ruský výzkumný ústav Lupin, nelze připsat místům tradičního pěstování třešní. A přesto místní zahradníci, stejně jako zahradníci na předměstí a dalších oblastech centrálního Ruska mají možnost vychutnávat sladkost šťavnatého ovoce z jejich místa každý rok.

Jako výchozí materiál pro výrobu třešňových odrůd Revna používali chovatelé semenáčky téhož Brianského růžového odrůdy. Během testování nové odrůdy potvrdila vynikající odolnost proti mrazu, kvalitu plodiny a odolnost vůči běžným chorobám plodin z ovoce. Ve státním rejstříku pro centrální oblast byla odrůda zařazena v roce 1994.

Vlastnosti odrůd třešní Revna

vysazování třešní v zemiSe správnou výsadbou a péčí o třešeň Cherry rychle roste a za 4-5 let strom tvoří průměrnou hustotu a výšku koruny. Vzhledem k tomu, že kosterní větve opouštějí kmen ve velkém úhlu, je rostlina dostatečně silná, aby odolala bohaté plodnosti, která začíná již ve věku pěti let.

Koruna se širokým pyramidálním tvarem umožňuje volný průnik světla a vzduchu do vnitřku, čímž pomáhá stromu odolat napadení plísní a houbami.

Na jaře jsou výhonky třešně pokryty velkými ovojími listy s špičatými špičkami, zaoblenou základnou a silně zúbkovanými dvojitými okraji. Na kožovitém povrchu tmavě zeleného povrchu se objevují reliéfy, které procházejí do husté krátké řapíky. Jako mladé výhonky je téměř úplně namalován v hnědozelených tónech.

cherry blossom RevnaPro odrůdu Cherry Cherry je charakteristické později kvetení. Až 80% shromážděných na 4-5 kusů květin je odhaleno na buketových větvích. Corolly s bílými okvětními plátky mají široký otevřený tvar s talířem. Pistil obklopený tyčinkami je v centru dobře označen. Díky vynikající zimní odolnosti v podmínkách silných zim v centrální oblasti je třešeň lehce poškozena.

Pevný pahýl, kosterní větve a ledviny se nebojí spáleniny. Během jarního mrazu však může trpět až 17% růstových pupenů a asi 70% květů.

Ovoce a opylovače pro sladké třešně Revna

doba zrání třešníPokud 4-5 let strom správně vytvořil tvarování prořezávání, kvete a nejprve tvoří vaječník. Podle popisu a fotografie patří odrůda Cherry cherry do média pozdě. Ovoce o hmotnosti 4,5 až 8 gramů se drží na větvích pomocí pevných krátkých stop. Mezi podobnými odrůdami třešní se odrůda Bryansk vyznačuje širokým kruhovým tvarem, nápadnou nálevkou, zaobleným vrcholem a tmavou, téměř černou kůží. Na řezu má sladká třešeň hustou plnou dužinu bohaté červené barvy.

Oválová kosti mléčně béžového odstínu tvoří pouze 5% hmotnosti zralého ovoce. Oddělit ji od dužina není příliš jednoduché, což je velmi důležité nejen při používání čerstvých třešní, ale výroba marmelád, kompotů a jiné formy ochrany. Podle odborných rad a fotografie Cherry of Revna má jeho ovoce atraktivní vzhled a vynikající chuť, zaslouží si ocenění 4,9 bodů.

Na rozdíl od mnoha dalších odrůd, které se rychle zhoršují, může být kvůli husté buničině třešní dobře ukládána a přepravována.

šťavnaté sladké ovocePro kulturu milující teplo, zvyklou na delší a horké léto, odrůda Cherna cherry ukazuje vysokou kvalitu sladkého ovoce. V úspěšných letech se jednalo o 100 gramů buničiny:

  • 12,6 gramů cukrů;
  • 18,8 gramů vlákniny, které nezasahují do vnímání chuti;
  • pouze 0,3 gramu organických kyselin, z nichž kyselina askorbová představuje 13 mg.

Vlastnosti výsadby a péče o třešně Revna

Třešeň byla sladká a šťavnatá, potřebuje slunce a vlhkost. Výsadba ovocných stromů je nutná na vyvýšeném, uzavřeném od studených větrů, ale na slunném místě a před začátkem dozrávání je zahrada nutně napojena.

ochrana plodů ptákůJak může být patrné z popisu a fotografií třešní žárlivý odrůda má vysoký zimní otužilost a bez úhony zažívá chladné období, na podzim, před nástupem ochrany mrazuvzdorný budete muset postarat o kmenech. Postupujte takto:

  • výsadba musí být napojena;
  • odstranit spadlé listy a trosky z kmenů;
  • Spodní část kufru je zabalena netkanou látkou, lepenkou nebo hustě pokrytá jehličnatými větvemi.

V letních měsících, kdy je vaječník naplněna šťávy a již maloval, koruna je užitečné skrýt před vetřelci, včetně vrabců a špačků, ochotně jí sladký pamlsek.

Užitečné a chutné třešňové ovoce si užije dospělí a malí gurmáni. Nicméně, bohatá sklizeň může být očekávána pouze při výsadbě odrůd pro křížové opylení poblíž. Mezi opylovačů pro třešně žárlivé odborníci strojní zařízení s názvem Kompaktní a cherry kultivar Vel’yaminov odvozené Bryansk Iput chovatele, stejně jako přizpůsobené k mírným klimatem a Ovstuzhenku Tyutchevku.

Pokud se nestaráte o užitečné sousedství v čase, třešňový sad nebude produkovat více než 5% případné sklizně.

Zvýšení návratnosti zahrady pomůže pravidelné ošetření stromů před škůdci. Navzdory odolnosti odrůdy vůči většině nemocí nebrání stromům preventivním postřikem a sanitárním prořezáváním.

Výsadba a péče o třešně – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 + = 37