Foto s popisem odrůd vlašských ořechů

ořechOřech je cenná plodina, pěstovaná ve velkých množstvích ve střední Asii a na Ukrajině, na jihu Ruska, v Moldavsku a na území Běloruska. Dokonce iv době SSSR byly získány a osvědčeny četné odrůdy vlašského ořechu s vysokými výnosy, vynikající odolnost vůči mrazu a rozmarná dispozice. Dnes se chovají i chovatelé z různých zemí, takže rozsah odrůd zajímavých pro zahradníky se výrazně rozšířil.

Ořech Ideální, fotografie a popis

ořech IdeálníMezi ruské odrůdy vlašského ořechu jsou hodně hodné, ale pouze Ideal dokázal dobýt zahrady zóny Černé země, oblasti střední a nižší Volhy a dokonce i některé oblasti nečerných zemí. Důvodem pro takovou popularitu je vynikající odolnost proti chladu, kompaktnost koruny, která nepřesahuje 5 metrů, a také rychlý výnos plodiny. Jak vidíte na fotografii, ořech Ideal začíná přinášet ovoce v prvním nebo druhém roce po výsadbě sadby v zemi.

Ořech Ideal toleruje mrazy na 30-35 ° C. Zima je dobře tolerována nejen kůrou a vytrvalým dřevem, ale také výhonky minulého roku.

Pokud dojde k chladu a může způsobit poškození této odrůdy, pak na jaře během opakovaných mrazů. V takovém případě postavení ušetří dlouhou obnovu kvetení, doplňující ztrátu květinových pupenů, které se odhalilo v květnu.

Sklizeň kombinovaná ve štětce, hladké oválné ořechy o hmotnosti 10-12 gramů se sklízí od poloviny září. Velké jádro je více než polovina hmotnosti. Plášť tohoto druhu vlašského ořechu je tenký, snadno oddělen od jádra.

Ořech obří

ořech obříDalší populární odrůda pro ruské zahradníky je ořechový obří, pojmenovaný pro opravdu velké ovoce, jehož hmotnost může dosáhnout 35 gramů. Na výnosu je tato plodina blízká předchozí odrůdě. Stromy jsou také docela kompaktní a jejich rozkládající se výška v koruně nepřesahuje 5-7 metrů.

Stupeň Giant je odolný vůči běžným onemocněním ořechů, nebojí se silných ruských zim a dobře se plodí s mírnou vlhkostí a výživnou půdou.

Walnut Grade

ořech půvabnýZískejte sklizeň ořechů Záhradníci středního proudu jsou zpomalováni dlouhou vegetací rostliny a strachem před chladným počasím.

Díky práci chovatelů se objevily odrůdy, které řeší oba tyto problémy. Tyto časné, nenáročné druhy zahrnují ořech půvabný, jehož vynikající kvalita a sladké chuťové plody jsou již v polovině září připraveny k sběru. V tomto případě stromy:

  • nebojí se sucha a běžných onemocnění;
  • jsou zřídka postiženi škůdci;
  • dobře-lemované koruny s výškou až 5 metrů lze snadno obsluhovat v soukromé zahradě.

Nicméně, s vysokým výnosem až 20 kg ze stromu, rostliny netrpí mrazy, během kterých jsou postiženy ledviny, kosterní větve a kmen trpí.

Odběr ořechů

sběr ořechůStromy této odrůdy vyrůstají až do výšky 6 metrů, jsou nenáročné na podmínky pěstování a nejsou špatné zimy ani v drsných podmínkách. Jeho název je Walnut Urozhainny obdržel kvůli vynikající plodnosti. Od čtvrtého roku života mohou rostliny dávat z 10 kg vybraných ořechů o hmotnosti vyšší než 10 gramů. Jejich sbírka začíná v polovině září a v závislosti na přistávací oblasti končí koncem října.

Rozmanitost ořechů Aurora

ořech AuroraMezi odolné vůči mrazu a chorobám předčasného dozrávání odrůd, Aurora vlašských ořechů má zvýšenou pozornost zahradníků. Na rozdíl od Ideal nebo Giant jsou tyto stromy mnohem silnější a vyšší. První vaječníky na rostlinách se objevují ve věku čtyř let a vzhledem k tomu, že narůstají, vzniká více a lepší plodiny. Hmotnost matice dosahuje v průměru 12 gramů, jádro s dobrou stolní chutí je více než 50% hmotnosti.

Odrůdy vlašských ořechů Dawn of the East

ořech Dawn of the EastDalší ořech, který je krátký a rychle vstoupí do plodného času, tvoří korunu o výšce 3 až 4 metry. Ačkoli ořechy Dawn of the East nemohou být volány velké, jejich váha je 9-10 gramů, kultura se těší od výnosu až do 25 kg ze stromu.

Chovatel obilí

šlechtitel ořechůO něco méně, přibližně 20 kg ořechů je poskytnuto chovatelem. Pro kulturu orientovanou na jižní oblasti je charakteristická stabilní, každoroční plodnost s převážně makulárním uspořádáním vaječníků. Navzdory odolnosti vůči chorobám a škůdcům rostliny netolerují mrazy. Po těžké zimě trpí nejen ledviny, ale i mnoholeté dřevo, kůra kosterních větví a stopky.

Vysoké odrůdy vlašských ořechů pro opeření, očkování a zahradnictví

ořechový květ

Vzhledem k tomu, že většina odrůd vlašských ořechů je zcela nebo částečně samo-sterilní, potřebují opylovače.

Jako takové rostliny chovatelé nabízejí odrůdy:

  • Spektrum s vysokými až 14 metry zimních tvrdých stromů a těžce ozdobené velké ořechy;
  • Orion, také dosahující 16 metrů vysoký a dává 11-gram vajec ve tvaru ořechů s lehkou skořápkou;
  • Marion, vysoký a silný, dává 12 gramů ořechů s tlustou skořápkou.

Tyto odrůdy vlašského ořechu se často používají nejen jako opylovače, ale také jako robustní zásoby, a také díky mocné, dokonale okrasné koruně pro zahradnictví.

Ukrajinské a běloruské odrůdy vlašského ořechu

ořech ukrajinského výběruNa jihu Ruska a na Ukrajině se pěstují odrůdy ukrajinského chovu. Takové odrůdy zahrnují:

  • Bukovinský 1 a 2;
  • Bukovinská bomba;
  • Karpatské;
  • Podněsterské a dokonce více než tucet zajímavých odrůd se středními nebo velkými ořechy.

Výběr vlašských ořechů v posledních letech se vědců z Běloruska hustě zabývá. Nejznámější z jejich odrůd je ořech Paměť Minor.

ořech v paměti MinovaTato odrůda, která před 15 lety prošla testováním odrůd, se odkazuje na velkoplodé. Vaječníky na silných velkých stromech se tvoří každoročně, hlavně na vrcholcích výhonků. Poprvé se ovoce od této odrůdy očekává 6 let po výsadbě. Sklizeň je v druhé polovině září.

Čím více ořechů se pěstuje na jih, tím vyšší jsou odrůdy, které využívají zahradníci. Například v moldavských zahradách stromy nejsou vzácné a dosahují výšky 20-25 metrů. Ale i tyhle rostliny místních odrůd jsou daleko od silného černého ořechu pocházejícího ze Severní Ameriky a rostou až do výšky 40 metrů.

ořech moldavského chovuTato kultura se stále více zajímají o zahradníky, kteří vědí o výhodných vlastnostech ovoce tohoto stromu a ozdobné vlastnosti jeho dřeva. Přes podobnost vnějšího vzhledu vlašského ořechu a černého ořechu jsou to dva různé druhy, které mají odlišné vlastnosti a agrotechniku.

Video o zahradě mladých ořechů

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 − = 13