Fotografie chorob a škůdců hrachu, míra boje

Zelený hrášekPokud je zařízení oslabené, požadavky na agrotechniku ​​nejsou splněny, rovnováha výživy a teploty je narušena, škůdci se nutně objeví. Aby bylo zajištěno, že zahrada netrpí invazí nezvaných hostů, je nutné dodržovat pravidla rozšiřování takové rozšířené kultury jako hrachu. Na tomto materiálu se budou zkoumat fotografie choroby hrachu, škůdců a kontrolních opatření.

Mezi mnoha příčinami špatného vývoje nebo nízkých výnosů rostlin by člověk měl vynechat příčinu nebo nepřítele, který utlačuje rostlinu. Všechny faktory lze rozdělit:

  • hmyzí škůdci;
  • bakteriální a houbové onemocnění;
  • virové nemoci.

Škůdci hrachu

Mouka z masekMouka z masek Je to motýl, který začíná letět, když hraje květy. Na puchýře položí 24 vajec. Z nich budou hnízdiště, budou pronikat do fazole a budou jíst mladý zelený hrášek. Později budou oukuplyatsya, a tam bude nová generace hmyzu.

Hrášek moluKontroly proti škůdcům zahrnují hlubokou obdělávání půdy a časné sejení, takže kvetení začíná dřív, než se motýl regeneruje. Pokud se půda uvolní často pod hráškem, můžete zničit pupeny, které se nacházejí poblíž kešu. Zpracování hrachu, které je práškovité z rostlin, popelu nebo tabáku, přinese pozitivní výsledky.

Beetle BruchusJádro zrna je larva Bruchusova brouka. Larva hibernává na obilí, stejné koblihy na stejném místě a příští rok vystupuje nový brouk. Ochranná opatření zahrnují skladování zrna při mínus teplotách a moření s 3% roztokem obyčejné soli před zasetím. Přebytečné semena jsou odstraněny, v nich jsou pupeny chrobáků. Boj proti tomuto typu škůdců hrachu je v časném setí kultury.

 Pokud byl hrach uchováván v chladu, pak chyby vyšly později. Ukládání vajec, které se produkují na hrubém povrchu hlízy ne v pravý čas, zahyne.

Svrchní uzelSvrchní uzel přináší na hrách nic menšího poškození. Jedná se o malou chybu o pol centimetru. Jezdí mladé výhonky. On hiberne na zbytky rostlin. Jídlo nahoře, to neumožňuje hrách dokonce vystoupit, a stanoví larvy, které se živí kořeny a hrách.

Svrchní uzávěr poškozujeO měsíc později bude uvolněna nová generace škůdců. Nedovolte tomuto brouci hrachu, aby vyděsil formulaci. Tabákový prach, popel, prach z rostlinných zbytků měsíčku se stane ochranou.

Kuřátka obecnáVůně způsobuje velké poškození velké ztráty výtěžku hrachu v suchém roce. Způsob, jak zpracovat hrach od škůdce, závisí na populaci kultury. Stromy zmírňují rostlinu, sání šťávy a vytváření rány na povrchu, kde se mohou dostat spory houbových chorob. Na svých cukrových izolátech se usadí houba.

Strouhačka na stonkuBoj proti rozkladu jde společně s ostatními škůdci. Nejčastěji na hrách používají přípravky “Iskra”, “Fastak”. Velmi efektivní je fytovací zařízení, které se může spotřebovat v soukromých farmách.

Existuje spousta dalšího hmyzu, který může poškodit hrachovou náplast, je třeba bojovat s použitím odvarů, nástřiků a postřiku. Ale co je nejdůležitější, kde se škůdci hrášku rozvedli a onemocnění přijdou za nimi.

Nemoci hrachu a opatření proti nim

Květy hráškuK ochraně rostliny před houbovými a bakteriálními chorobami je nutná prevence. Je zaměřena na snížení faktorů poškození a sestává z:

  • v písemné střídání plodin;
  • odrůdová čistota semen a jejich kultivace s aplikací ošetření semenných plodin fungicidy a insekticidy;
  • ošetření políček s hráškem z chorob, fungicid pro hrach je směs Bordeaux, koloidní síra;
  • použití rozmanitých odrůd hrachu.

Hrášek na předchozím místě sečení by měl být vrácen po 4 letech. Jako preventivní opatření by mělo zrno vyschnout až 13% vlhkosti. Pole semena se navíc ošetřují fungicidy, když obilí dosáhne mléčné zralosti. Nemoci způsobené spóry hub mohou být potlačeny pouze přípravky obsahujícími síru a měď, nazývané fungicidy. V závislosti na stavu rostliny můžete určit, proč hráš žlutě na posteli.

Ascochitida hrachuAscochitida, houbové onemocnění, které se projevuje v celé rostlině ve formě hnědých skvrn s fringingem. Ve středu každého místa jsou body, které jsou tašky se spóry. Když spory zrají, pycnidia praskne a dojde k nové infekci rostlin. K vyklíčení vyžaduje určité podmínky – vlhké počasí, navinuté na ochranném nátěru rostliny. V důsledku tohoto onemocnění, rostlina zemře, plody se stávají nevhodnými pro výživu. Neexistují žádné stabilní odrůdy pro toto onemocnění. Po dobu 5 let je mycelium zachováno v semenech.

Moucha hrachuPlístná plíseň je další hrozivá nemoc hrachu, která vede k jeho smrti. Toto onemocnění se rozvíjí v mnoha kulturách a jeho projev na počátku vegetace je charakteristický. Objevují se pouze pupeny, na listových čepelích se objevují světlé skvrny a spory se rozvíjejí pod deskou. Při vysoké vlhkosti a chladu je nutné počkat na výskyt této nemoci. Při prvních známkách pomůže lízání lůžek se zelenými listy. Rostliny zastavují vývoj, vypadají deprimovaně, koruna je kudrnatá s fialovým odstínem.

Rust hrachuRust – nebezpečné houbové onemocnění hrachu. Onemocnění se šíří s mlékem a projevuje se na rostlině jako změna listu listu. Zhora je vidět malá žlutá skvrna, na zadní straně jsou jasně oranžové polštářky s výtrusy. Rust se skládá ze dvou druhů hub. Jeden z nich ničí listovou čepel a druhá ničí celou rostlinu. Tyto dvě houby pracují ve dvojicích.

Kořen hniloby hrachuKořenová hniloba – ohromné ​​nemoci. Když kořen zastaví krmení na rostlinu, hugo listů klesá, křovík klesá a stává se bez života. První dojem spočívá v tom, že keř je zvlhnutý kvůli nedostatku vlhkosti. Ve skutečnosti kořeny již nepodávají zemní část šťávy a další zalévání rostliny pouze zvýší zaměření této nemoci. Nemocné rostliny se snadno vytahují ze země.

Známkou porážky rostliny může být stimulace kořenové části. Kořenění může nastat během letního suchého horkého počasí.

Nemoci a škůdci hrachu nejsou uvedeny v seznamu. Ovšem kontrolní opatření pro zdravou zahradu jsou podobné. Existují systémové fungicidy a insekticidy, domácí prostředky. Úkolem zahradnictví je preventivní opatření k získání plodiny zdravé zeleniny bez zbytečné léčby jedovatými přípravky.

Video o škodlivých škůdcích

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − 40 =