Jak nakrájet vlašské ořechy

zralé vlašské ořechyŘezání ořechů je povinným postupem při zahradnictví. Pro ni je přinejmenším nutná příprava, protože jedno vlastnictví zahradních nástrojů nestačí.

Jak začít

Vše v pořádku:

  1. Od počátku identifikujte nemocné nebo staré části rostliny.
  2. Formovat budoucí vývoj mladých poboček.
  3. Dosažení výnosu a řádného růstu.

Samotné prořezávání by mělo být prováděno v určitou dobu roku.

Kdy budeš odříznout?

prořezávání vlašského ořechuSamozřejmě, péče začíná na jaře před vývojem výhonků. Nejlepší čas je v březnu a v dubnu. Jak správně řezat ořech v tomto případě? Musíme se rozhodnout o počasí. Když teplota v noci klesá nebo jednoduše mrazy již skončily, zahradní rostliny ještě nezažily. Toto období je ideální pro práci.

Další fází je stažení v podzimním období. Je však prováděno pro hygienické účely a nikoli pro tvorbu plodu. Takže strom bude snazší vydržet zimu. Pokud je na jaře s pozdějším zpracováním, nebude tato volba nadbytečná. Jak oříznout ořech? Odstraňte suché a nemocné části větví. Jinak se v zimě objeví na stromu paraziti. Vše, co není v budoucnu potřeba na ořechovém stromu, je nutně řezáno.

Základní chyby

probuzení po ziměŘezání ořechu vyžaduje:

  1. Kvalitní, naostřený nástroj. Blunt řezáky nebo pily zanechávají stopy, které poškozují kmen.
  2. Příslušné zpracování. Plátky nemusí být mastné s odvarováním nebo barvami, protože to není očkování. Stonka rostliny se rychle léčí sama.
  3. Nezačínávejte při nízké teplotě. Když je okno daleko od června, větve vlašských ořechů jsou křehké a odstraňování je obtížnější.
  4. Experimenty. Ano, vše podle pravidel a předpisů, ale prořezávání vlašských ořechů není suchá instrukce. A jen experimentálními prostředky je již možné “pomoci” stromu při tvarování koruny. Ale nenechte se unášet s ořezávátkem nebo nožem, jinak by rostlina mohla zemřít. S věkem můžete pracovat na tom trochu víc.

Více o jarní sezóně

Jak již bylo řečeno, po zimě se snažíme vytvořit korunu matice.

Můžete začít pracovat s mladou rostlinou až po dosažení určité výšky – to je 1,5 nebo více metrů.

A samotný kmen není menší než 80 centimetrů. Koruna asi 60 cm nebo více. Pro kompetentní formování v budoucnosti stačí nechat 10 kosterních větví. Záběr by měl být zkrácen o 20 centimetrů.

Video: ořezávání vlašských ořechů:

Co jiného je žádoucí:

  1. Odstraňte stonky.
  2. Střed je řezán až po vytvoření čerstvých větví.
  3. Odstraňte výkrmy výkrmu.

Schéma prořezávání vlašského ořechu na jaře: jarní prořezávání

Mohu zpracovat ořech v létě?

Řezání trvalého vlašského ořechu na začátku léta je přijatelné. Předběžně je to v polovině června. Toto období není tak aktivním tokem sap. Je povoleno pracovat na koruně a uvolnit strom z větví, které rostly uvnitř.

Ale nedoporučujeme se dotýkat slabé rostliny. Nečekaně čeká na rok, kdy bude strom získávat sílu. Obvykle to není méně než 2-4 roky po výsadbě. Je nejdříve tvořen ne 10, ale pouze 5 výhonů, předtím, než odřízne všechny ostatní, zatímco ledviny zvětšují.

ovoce z ořechůA na dvouleté ořechce jsou všechny větve odříznuty, takže zůstávají jen dva pupeny. A jedna hlavní, druhá – záloha. A pokud se obě probudí, pak nechte pouze jednu. Pro příští sezónu, vše podle stejného schématu – nechte v perspektivě pouze jednu ledvinu. Takže dosahují dobrého plodu.

Dokonce i v mladých stromech v podzimní sezóně odřízněte výhonky, pokud rostou nad 60 cm. Doporučuje se to udělat v září.

Řezání pro omlazení

vytvoření koruny vlašských ořechůTento postup je zapotřebí již ve stromu pro dospělé a používá se při tendenci ke snížení výnosu. A také, pokud se plod narodí z menší nebo nestandardní formy. Zde je nutné počkat na jaro. A odřízněte větve, které rostly nad ostatními. Koruny, které rostou uvnitř, jsou také odříznuty. To je nezbytné pro zvýšení množství světla a shromažďování matice na stejné délce větví je mnohem jednodušší.

Nezapomeňte na větve, kde jsou boční větve. Jsou také odříznuty. A v budoucnu budou nové ledviny, které tvoří správné výhonky pro čerstvou korunu.

Stává se také, že ořech dostal omrzliny a všechno zemřelo na kořen. V tomto případě je nutné kufřík vyříznout na pahýl a samotná rostlina se obnoví. Časem můžete vytvořit novou korunu, stačí počkat na nové větve.

Zmrazená koruna by měla být vyrovnána. A na takových stromech už v teplé sezóně není zakázáno zpracovávat malé porostlé větve. Mohou tvořit mnoho ročních výhonků. A to je základ pro budoucí sklizeň.

Formace koruny vlašského ořechu – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − = 10