Jak rozvíjet vodní melouny na otevřeném terénu?

Meloun na zahrad슝avnaté sladké melouny jsou vždy spojeny s létem a sluncem. Prasknutí pruhované kůry pod špičkou nože, charakteristické aroma a tání, osvěžující buničina. Co by mohlo být lepší, než se na chvíli zapomínat na podnikání, užijte si plátek zralých bobulí. Dnes si můžete dopřát meloun téměř kdykoli v roce. V supermarketech jsou vždy tyto obrovské bobule, které se však pěstují na druhé straně světa nebo ve skleníku.

Nejkvalitnějším melounem je, že byl nasycen silou slunce a nevyrůstal pod filmy, ale na posteli.

Mnoho zahradníci se zajímá, jak rostou vodní melouny v zemi? K dnešnímu dni existují všechny podmínky pro to. Kvůli vzhledu raných odrůd a hybridů mohou dokonce i obyvatelé Země bez černé země rozbít svůj vlastní meloun a získat plodiny vodních melounů. Jak rozvíjet vodní melouny na otevřeném terénu? Jakou péči vyžaduje kultura a kdy mohu odstranit první ovoce?

Příprava semen melounů pro setí

Příprava osiva melounu k setíZe všech melounů mají melouny nejobtížnější semena. Aby byly výhonky přátelské a silné, nejprve semena jsou ponořena do slané vody. Umožní to identifikovat a odstranit neobvyklé, lehké vzorky a ty, které jsou těžší a ponořené do dna, používané k setí.

To však nestačí. Krátce před výsadbou se semena zahřívají 3-4 hodiny při teplotě 55 ° C nebo po dobu jednoho týdne na slunci, aby se dezinfikovaly semena tímto způsobem. Pak, po dobu jednoho dne, semena jsou namočená v teplé vodě, která urychlí klíčení a dodá bakteriím extra sílu.

Zalévání melounů se semeny

V oblasti Chernozemye a jižních oblastech, kde se pěstují melouny v příměstských oblastech a průmyslových melounech, lze kulturu vysadit na otevřené půdě semeny.

Rostlinné melouny vysázenéNejlepší doba pro to přijde, když půda v hloubce 10 cm je zahřátý na 12-15 ° C. Pro písek a jiné typy světla drobivý hloubka půdy meloun setí je 4-8 cm, ale v případě, že půda je těžká, hustá, správné zakopat semena ne více než 4-6 cm. A čím menší je semeno, menší drážky jsou vyrobeny, a pro jejich přistání .

Pěstování melounů, zejména v době dozrávání, vyžaduje dobrou výživu, kterou poskytuje základní kořenový systém a malé kořeny vytvořené na samostatných řasích. Při pěstování vodních melounů v otevřeném terénu je proto na výsadbu přidělena poměrně velká plocha, jejíž velikost závisí jak na typu půdy, tak na odrůdě, stejně jako na očekávaném zatížení rostlin.

 • Pokud jsou melouny vysázeny v řadách, mezi kruhy se ponechají mezery od 0,7 do 1,5 metru. Řády v tomto případě by neměly být menší než jeden a půl metru.
 • Při použití plánu čtvercové výsadby mezi rostlinami se položí vzdálenost 0,7 až 2,1 m.

Nejdůležitější je, že když se výsadba rozrůstá, nejsou příliš zesíleny a všechny zbytky bobulí nemají světlo, vlhkost a výživu.

Sazenice způsobu pěstování melounu

Pěstování sazenic pro transplantaci do zeměStřední pás podmínky, např., V non-černých oblastí a při delším Cold Spring v jižních oblastech meloun pěstované na poli možný přes sazenic. Od okamžiku vysetí k transplantaci mladých rostlin do půdy obvykle trvá od 25 do 35 dnů. Pro výsev je nejvhodnější použít rašelinové hrnce o průměru asi 10 cm, které jsou naplněny směsí stejných množství:

 • humus;
 • půda;
 • rašelina.

Ve vlhké půdy zakopat semena 3-4 cm, načež hrnce před vzejitím vlevo pod filmu na teplotu, která není nižší než 20 až 25 ° C, až v průběhu noci se teplota vzor může být snížena až o 18 ° C,

Když se klíčky objeví nad úrovní půdy, jsou sazenice přenesena do chladnější místnosti. Při teplotě 17-18 ° C musí semenáčky melounů zůstat po dobu 3 až 4 dnů, což jim umožní získat silné výhonky a zabránit jejich protažení. Dále se denní hodiny opět vrátí na teplotu 22-25 ° C.

Pravidelné zalévání se provádí teplou vodou a snaží se se dostat na desky. Týden po vypití výhonků se sadba pod kořeny krmí hnojivem obsahujícím dusík a fosfor.

Vzhledem k tomu, melouny – na světla a tepelné milující kulturu, mladé rostliny meloun vybrat dobře osvětlené teplé místnosti nebo skleníky, ale týden před vstupem do sazenic v otevřeném terénu by měl být podroben temperování. Za tím účelem jsou sazenice vystavena otevřenému vzduchu po dobu 2-4 hodin, poté se postupně zvyšuje doba. V prvních dnech června nebo koncem května jsou semenáčky melounů vysazeny na lůžka.

Výběr půdy a půdy pro pěstování melounu v zemi

Dobrá sklizeň melounů je možná pouze se správným výběrem místa přistáníChcete-li získat dobrou sklizeň z dobře pěstovaného melounu, je důležité, aby místo určené k výsadbě:

 • byl dobře osvětlený;
 • je zavřená ze studených větrů;
 • za předpokladu, že rostliny mají správnou výživu.

Nejlepší půda pro melouny je měkká, plodná a volná. Optimální, pokud jsou letní chalupy písečná a písčitá hliněná půda, obohacená humusem nebo jiným organickým odpuzováním od podzimu.

Nejlepšími předchůdci vodních melounů jsou luštěniny, křupavé, včetně zelí a ředkvičky, stejně jako brambory a rajčata.

Před pěstováním vodních melounů na otevřené půdě je třeba dbát na přípravu postele a oplodnění půdy. Na lůžkách na jaře jsou:

 • 24 až 35 gramů síranu amonného;
 • 40 až 45 gramů superfosfátu;
 • 15-25 gramů draselných hnojiv.

Oplodněné solární lůžkoNavlhčené jamky umístěna v intervalu 1-1,5 m 1-2 rostliny vysazené nebo ponořeny na jeden rašeliny s sklenici tak, aby zůstala nad děložních listů úroveň půdy. Po výsadbě je postele mulčována pískem a rostliny jsou chráněny před sluncem. Podobně přijde, když nastane vzplanutí, jestliže se melouny v otevřené půdě pěstují ze semen.

Během prvního týdne, když probíhá proces aklimatizace, se melou vodní melou teplou vodou.

Vlastnosti zalévání a krmení melounů

Rostlina se vyvíjí dobřeJe nemožné pěstovat meloun v dachu bez toho, aby rostlina měla řádné zalévání a vrchní oblékání. Bez vody je těžké mluvit o šťavnatosti sladkých bobulí, ale nemusíte to přehánět, jinak nedosáhnete cukrovky, kterou každý miluje. Před výskytem květin se vodní melouny naplavují pomalu a když se na řas objeví vaječníky, je to mnohem štědřejší.

V letním sídle pro vodní melouny je vhodné používat systém kapačového zavlažování, pomocí kterého můžete provádět pravidelné hnojení rostlin.

Pěstování melounu u dacha si musí pamatovat, že kultura miluje vzácné, ale hojné zavlažování, které je v horké sezóně mimořádně nezbytné v podmínkách nedostatku přírodní vlhkosti. Pohodlá půdní vlhkost vodních melounů je 85%. Na písečné půdě, špatně zadržující vlhkost, se lůžka častěji napojují a na cernozem a jílové půdě – méně často. Když se bobule nalévají a jejich zrání začíná, zavlažování je méně časté a pak se úplně zastaví.

Harmonogram krmení vodních melounů pěstovaných v dacha zahrnuje tři postupy, během kterých by měla rostlina představovat přibližně 2 litry tekutých hnojiv. Týden po výsadbě v zemi vodních melounů napojených roztokem 10 litrů vody:

 • 40 až 50 gramů superfosfátu;
 • 30 až 35 gramů síranu amonného;
 • 15-20 gramů draselných solí.

S dobrou hnojivostí poskytují křoviny bohaté vaječníkyKdyž se na rostlinách začne aktivní růst vazeb, melou vodní melouny druhé hnojení s polovinou koncentrace fosforu a draselných hnojiv. Se začátkem tvorby vaječníků se provádí další hnojení, čímž se získá roztok pro růst na vodní dýmce na základě:

 • 20 až 25 gramů síranu amonného;
 • 10 gramů superfosfátu;
 • 35 gramů draselných solí.

Zavedení živné směsi se provádí v předem uspořádaných bradě ve vzdálenosti 15-20 cm od pouzder.

Snížení podílu dusíkatých hnojiv je spojeno s možností akumulace dusičnanů v dužinách. Také toto opatření přiměje rostliny k nastavení zelené hmoty, ale ke zrání.

Péče o vodní melouny pěstované u dachy

Výsledkem péče o zahradníkaPéče o pěstování v otevřených vodních melonech je:

 • v pravidelném uvolňování půdy pod rostlinami;
 • při zalévání a vrchní úpravě melounů;
 • při odstraňování vegetace plevele;
 • v boji proti škůdcům a chorobám rostlin;
 • při ochraně řas a vaječníků před mrazem.

Půda pod rostlinami je uvolněna až do hloubky 7 cm nejen po výsadbě, ale i po napájení a dešti, dokud biče a listoví neuzavře mezery mezi jednotlivými křovinami.

Chcete-li ochránit vaječníky a výhonky před větrem, je vhodné fixovat bič na zem pomocí drátěných kolíků nebo posypat oblasti stonku vlhkou půdou.

Pokud je oblast, kde se vodní melouny rostou, je zde riziko, vody stagnace či není dostatek světla pro rostliny a konstrukci mřížoví na začátku růstu řas výhonky přeneseny do půdy v silných svislých podpěrách. Stejná metoda je užitečná, pokud v venkovském domě není dostatek místa k pěstování melounů s tradičními melouny. Jak rostou výhony, jsou rozloženy přes mřížovku nebo rozloženy na zemi tak, aby jeden bič neskrýval druhý.

Pěstování vodních melounů na mřížovkáchV případě, že země meloun pěstované na mřížoví, doporučuje ponechat pouze jeden hlavní metlou, ve kterém po odkvětu, v závislosti na odrůdě a klimatu by měly být upevněny od 3 do 6 ovoce. Zbytek výhonků špetka v raných fázích růstu, a pak, když vaječníky dosahují velikosti pěti rublu mince odstraňte špičku rodící stonku.

Pěstujte mladé bobulePři pěstování vodních melounů na otevřených melounech, vytrhněte všechny výhonky po 3-6 vaječnících, odstraňte stonky, které se vyskytují z dutin listů a ženských květin.

Je zajímavé, že obřezané boční biče mohou být zakořeněné a také se z nich dostanou, byť pozdní a malé, ale kvalitativní plodiny.

Pokud je oblast, kde se vodní melouny rostou, je zde hrozba mrazů rostliny poskytují ochranu pomocí speciálního kartonu nebo krycí materiál.

Kdy shromažďovat vodní melouny?

Vyrostl dobrý šťavnatý melounZralé rajčata jsou snadno rozpoznatelné změnou barvy. S okurky a cukety – hlavní věcí není zůstat s kolekcí tak, aby zelenina neztratila svou šťavnatost a užitečné vlastnosti. A kdy shromažďovat vodní melouny, jak rozlišovat zralé bobule od toho, který ještě má zahřívat strany na slunci?

Nejvzácnější odrůdy melounů v centrální části Ruska mohou vykázat až do poloviny srpna. Zároveň nedochází k masové sklizni v předměstské oblasti, s výjimkou případů, kdy jsou plody na melounech ohroženy mrazem. Zatímco teplé období trvá, nejvíce rozdrobené melouny jsou řezány z řas:

 • s lesklou hustou kůrou;
 • s hluchým, slyšitelným zvukem při klepání;
 • s hladkými stonky, bez zelených stonků;
 • se suchým brakem a knírkem na spodní straně listu.

Všechny tyto příznaky dospělosti je třeba posuzovat společně, a teprve potom sbírat melouny, v opačném případě je možné, že řez bude nezralé plody.

Nicméně, když jsou melouny slouží ke skladování nebo přepravě, je lepší, aby se ovoce před několika dny plné zralosti. Tyto melouny, že v suché teplé místnosti, může dozrát bez ztráty užitečných vlastností, bez chuti a vůně. Ale k získání semen jsou vhodné pouze vodní melouny, shromážděné ve zcela zralém stavu.

Pěstování vodních melounů ve středním pásu – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 81 = 88