Melon Bukharka – výborný doplněk k výživě

Aromatický meloun BukharaMelon Chogar nebo Bukharka, jak se nazývá sladké ovoce obyvatel bývalého SSSR, se odkazuje na středoasijské zralé odrůdy chandalak nebo handalak.

Toto je plodný raný meloun se zaoblenými nebo mírně zploštělými plody. V rostlinách zařazených do Chogare sortit, zelená nebo světle žlutá kůra pokrytá sítí prasklin charakteristických pro kulturu. Buničina je tlustá, s tavící, šťavnatou konzistencí. Doba vegetace je 70-80 dní. S vhodným režimem zalévání a teplotní vlhkosti má meloun na krátkou dobu dostatek času k akumulaci hodně cukru, ale ovoce rychle převládá a nemůže být transportováno.

Rozmanitost melounu Bukhara 944

Rozmanitost melounu Bukharka 944 v prodejiOdrůda Bukharka 944 nebo Chogare byla odvozena pracovníky středoasijské experimentální stanice VIR. Nenáročné plodiny dokonale snášejí růst na solných půdách, mají odolnost proti plísním a jejich plody dosahují hmotnosti 4 až 7 kg. Kůže melounu je mírně vrásčitá, světle žlutá, zdobená řídkými skvrnami hnědého nebo oranžového odstínu.

Na řezu má meloun hustou bílou buničinu s obsahem cukru až 13,5%. Meloun této odrůdy má rozpoznatelnou vůni připomínající hrušku.

Kvůli kůře jsou zvlněné zralé melouny z melounu odstraněny nezralými. Sbírka přichází k několika recepcím a stupeň připravenosti určuje:

  • na vzhledu melounové příchutě;
  • na sušení bičů;
  • na zbarvení melounů;
  • vzděláním na povrchu oka.

Během sovětské éry byla odrůda Bukharka rozdělena do tradičních pro pěstování melounů a tykví Uzbek SSR a kazašské SSR. Dnes meloun melounů v těchto zemích jsou obsazeny s jinými odrůdami. V Uzbekistánu jsou upřednostňovány odrůdy melounů, jejichž plody jsou schopny dlouhodobě chránit svůj vzhled a dopravu na dlouhé vzdálenosti.

Prvním z hlučných ran se objeví značka ChogarePodle těchto indexů melouny druhu Chogare nesoustředí s velkými sladkými plody goulady nebo jiných druhů. Ale oni jsou stále miluje místní obyvatelstvo a jsou první, kdo se objeví v jasných hlučných trzích.

Vlastnosti zemědělské techniky

Nenáročná a raná zralost odrůdy Bukharka umožňuje pěstovat ji nejen v jižních oblastech, ale i ve středním pásu Ruska. V tomto případě můžete využít zkušenosti uzbeckých pěstitelů melounů, které pro melouny používají agrotechnické techniky charakteristické pro pěstování vodních melounů. Avšak kvůli náročnějšímu melonu na plodnost půdy se semena po zavedení hnojiv zapouští do vlhké půdy.

Ve střední Asii a v Malé Asii se již v dubnu vyskytují počátky melounů, kdy teplota půdy dosahuje 12-13 ° C. Na jaře je riziko zamrznutí mrazem v této oblasti minimální, a ve středním Rusku potřebují melouny úkryt, přinejmenším do poloviny června. Čím hustší je půda, tím menší je hloubka osiva. V uzbeckých melounech jsou semena v půdě ponořena v rozmezí 4 až 6 cm, což zajišťuje soudržné klíčení rostlin a rychlou tvorbu silného kořenového systému.

Video o výhodách melounu

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 + = 79