Odrůdy patissons, jejich odrůdy, popisy a fotografie

Jídlo od patissonPrvní kulturní odrůdy patissonů měly bílou barvu pokožky a správný tvar ovoce s mírně zvlněným okrajem. Dnes se mohou kamionáři rozhodnout z desítek odrůd různého období dozrávání, tvarů a barev. Mladé ovoce s tenkou, ještě nevykostěnou kůží se používají při vaření a konzervování, a zralá squash je skladován ne horší než dýně a může být použit v zimě.

Moderní druhy squashu jsou rozděleny do:

  • Brzy, umožňující přijmout první plodinu ve 40-50 dnech od okamžiku, kdy se objevily nad půdou prvních výhonků;
  • středně zralé, které dávají ovoce po 50-60 dnech;
  • pozdní formování vaječníku za 60-70 dní.

Rozmanitá barva a rohatá forma squashuKromě toho, že Bush patissons může dát užitečné a chutné tykvyny, některé odrůdy s neobvyklou “rohatou” formou ovoce a pestrobarevné barvy – to je krásný ornament pro místo. Mezi rostlinnými odrůdami jsou nejen neplodné odrůdy patissons. Ovoce se žlutým, oranžovým a zeleným zbarvením kůže a buničiny již nejsou vzácností.

Jak vypadají patissony různých odrůd a jaké jsou výhody tohoto nebo druhů?

Patisson White White 13

Patisson White 13Tato odrůda bílé bobule se silnými větvenými keři je považována za jednu z nejlepších na otevřené půdě. Diskovidnye, se špatně vyjádřenou segmentací ovoce, může být zkrácena 55-67 dní. Dýně tohoto druhu patisson, na fotografii, má hladkou tenkou kůži a hustou bílou bobulovinu, která připomíná chuť cukety. Průměrná hmotnost patissonu od 0,3 do 0,5 kg, od bush pro sezónu až po 3,5 kg mladého plodu univerzálního určení.

Patisson Polo F1, fotografie odrůdy a její popis

Patisson Polo F1Včasné dozrávání hybridů vytvářejí kompaktní kruhy a poskytují ploché ovoce o hmotnosti od 0,3 do 0,4 kg. Mladé patisony mají světle zelené barvy na kůži, která se stává bílá, jak dozrávají. Maso ovoce Polo je lehké, husté, velmi chutné, díky čemuž je možné používat konzervy a jiné kuchařské pokrmy. Hybrida je odolná proti plísním a vykazuje stabilní vysoké výnosy.

Patisson odrůdy Disc

Patisson DiskZ výhonů do sbírky prvních lahůdek je tato zraněná odrůda od 47 do 53 dnů. Mladé ovoce, upevněné na silném křoví, mají nejprve zelenavý nádech, pak se změní na bílou. Forma squashu je blízko zvonu, spodní část ovoce je zploštělá, horní část je téměř sférická. Průměr zralého ovoce s vysokými obchodními vlastnostmi je 18-22 cm, váha – asi 0,35 kg. Rozšířené patissony jsou dobře zachovány až do poloviny zimy a vaječníky ve věku 3-5 dní jsou nejchutnější v konzervované zelenině a grilované.

Patisson ze Slunce

Patisson SolnyshkoTato odrůda se vyznačuje průměrnou dobou zrání, která se rovná 58-70 dnech od okamžiku vzniku. Stejně jako na fotografii, patissová odrůda Sunny dává silný kompaktní bush, na němž se tvoří nádherně oranžově žlutý vaječník, čímž se zvedne a získává váhu na 250-350 gramů. Rostliny jsou vysoce výnosné, zřídka postižené falešnou a prašnou plísní. Patissons jsou chutné, dobře udržované a velmi atraktivní, takže mají univerzální účel.

Popis a fotka patisson odrůdy UFO White

Patisson UFO bíláOdrůda se vyznačuje průměrnou dobou splatnosti 55-65 dní. Na rozvětvovacích pouzdrech se tvoří ovoce připomínající zvonky s okrouhlým okrajem. Hmotnost dospělých patissons je 0,4-0,5 kg. Vaječníky tohoto druhu patissonu mají světle zelené barvy, ve fázi biologické zralosti se barva změní na bílou, kůže se ztuhne. V patissons s průměrem až 8 cm, buničina je jemná, chutná a semena jsou prakticky necítí. Účel odrůdy je univerzální.

Patisson UFO Orange

Patisson UFO OrangeJednou z charakteristik tohoto druhu patisson je velmi brzké období dozrávání, nepřesahující 40-45 dní. Na bush rostlin na sezónu může zrašit 20 až 30 ovoce o hmotnosti 400-500 gramů. Ovoce ve tvaru kotouče s mírně zvlněným okrajem má hladkou, žlutooranžovou kůži a hustou jemnou bílou dužinu. Nejcennější jakost pro použití v kulinářských a konzervárenských oblastech.

Patisson Sunny Bunny F1

Patisson Sunny Bunny F1Sběr plodů z mocných křovin tohoto hybridu může být již 42 až 45 dnů po klíčení semen. Rostliny se vyznačují masivním a velmi masivním plodem. Současně se na bush nachází až 20 mladých cukrářů této odrůdy, stejně jako na fotografiích s krásným tvarem kotouče, žebrovanými okraji a jasnou, bohatou žlutou barvou. Průměrná hmotnost patissu připraveného ke sběru je 150-250 gramů. Celulózový krém nebo světle oranžová, výborná chuť a hustá konzistence. Křepy jsou odolné vůči infekci plísní. Účel – kulinářské a domácí konzervace.

Patisson Arbuzinka F1

Patisson Arbuzinka F1Původní pestrobarevné hybridní jako meloun a dostal jméno, a to nejen zdobí stránky, ale také dát bohatou úrodu šťavnaté disku ve tvaru dýně, že jako zaoblené zrání. Hmotnost plodů této palety patissonů je od 300 do 450 gramů, doba zrání je střední, křoví jsou velké, rozvětvené.

Patisson Chartreuse F1

Patisson Chartreuse F1Hybridní odrůda patisson vykazuje brzké zrání a bohaté výnosy lahodného ovoce s bohatou tmavě zelenou barvou. Tvář, velmi příjemné tělo mladých patissonů je zelené, zralé jsou zřetelně lehčí. Průměrné průměry vaječníků až do 3 cm jsou v salátech a grilované, větší plody jsou vhodné k plnění a konzervování.

Gosshova patisseta odrůdy

Patisson GoshaDiskovidnye plody rané odrůdy jsou připraveny ke sběru ve 46-52 dnech od začátku vývoje rostlin. Kruhy jsou velké, vysoké. Na fotografii jsou odrůdy patissons, ve stadiu technické zralosti, namalovány v tmavě zelené barvě, čímž se stávají nasycenými, téměř černými v době biologické zralosti ovoce. Průměrná hmotnost je asi 300 gramů. Plody odrůdy Gosh mají hustou křupavou konzistenci, která přetrvává při konzervování.

Rostliny jsou dlouhé a hladce ovoce, odolné vůči chorobám a hnilobě, plody jsou dekorativní a chutné.

Pěstování patissonů – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 2