Opatření na kontrolu mouky na rosni a prevenci jejich šíření

Sladké a kyselé jahodové bobule je milováno mnoha zahradníky. A jak to udělat bez jediného bush ve vaší dacha, vědět o velkých výhodách egreše? Koneckonců je to nejbohatší zdroj vitamínu C.

Ale jen tím, že pěstujete toto bobule ve vaší zahradě, ne všichni uspějí v získávání velkých a krásných plodů sklizně kvůli nevědomosti, jak chránit keře před různými škůdci a nemocemi. Jedním z nejobtížnějších problémů začínajících zahradníků je vzhled mouky na angrelu. Toto onemocnění je nejhorším nepřítelem pro rostlinu, která ničí nejen ovoce, ale také časem zabíjí životaschopnost celého keře a zasáhne i kořeny.

Prášková plíseň

Prášková plísně na angrelu je plísňové onemocnění, které se šíří přes spory mikroskopické velikosti. Krusty egreše mohou být infikovány hmyzem, který nese spory, nebo mycelium se spóry se může dostat na rostlinný keř pomocí vítr. prachová plíseňPrášková plíseň se vyvíjí nejen na křoví angreštu, ale je nejhorším nepřítelem malin, rýže, yoshty. Není vůbec těžké odhalit postižené oblasti tímto onemocněním. Mycelium se spóry tvoří bílý povlak na listí egreše, podobně jako rozptýlená suchá mouka. mouka na listí egrešePrášková plíseň se týká nejen listů bush, ale i mladých výhonků egreše. prachová plíseň mouka na ovoci z angreštůNení-li čas využit, plíseň plísní nakonec překvapí i ovoce egreše.

Jeho vývoj začíná koncem května, kdy se angreštiny stávají novými výhonky a vylučují barvu pro další formování ovocných vaječníků. Příznivé podmínky pro chov spór vytvářejí teplé počasí a vlhkou atmosféru.

Vývoj choroby začíná spodními větvemi křoví, jsou to oni, kteří mohou přežít loňské infekční spory. Mnozí letní obyvatelé, kteří nepoznávají prašivé plísně na samém začátku, jsou překvapeni tímto obrazem. prachová plíseňPrášková plíseň vypadá po několika týdnech, lehký povlak se stává drsný a změní barvu na hnědou. Takové plody jsou nevhodné ke konzumaci, protože kůra je velmi špatně oškrábaná z bobulí, zvláště když dozrávají.

Všechny postižené listy se nakonec kroutit, zastavit se v růstu a výhonky změnit svůj obloukovitý tvar a vyklouznout. Většina vaječníků spadne, což vede ke ztrátě sklizně. Pokud rostlina nepomůže, prostě jednoduše zemře.

Jak se vypořádat s plísní?

Dokonce i taková složitá onemocnění ovocných keřů jako plísní je možné zabránit a porazit. Boj proti plísním znamená tři přístupy.

  • Agrotechnical – platí pro drobné poškození křovin, pokud jsou nalezeny jednotlivé případy poškození.

Tato metoda spočívá v výsadbě rezistentních na rýžové plody a včasné prořezávání infikovaných větví na podzim nebo na začátku jara.

Od rezistentních odrůd patří “Gingerbread Man”, “Harlekýn”, “Ural hrozny”, “Grušenka”, “Kuibyshev”, “Masha”, “senátor”, “africké”, “výročí”, “finské”, “Houghton”.

Řezaný infikovaný materiál je buď spálen nebo zakopán v půdě v místech vzdálených od plantáže egreše.

S nástupem prvního jarního tepla je nutné odstranit loňské listy z křovin egreše, které mohou také sloužit jako vynikající hnízdiště pro spory.

Poškozené listy a větve je třeba ihned odstranit. Před otok pupeny na větvích keřů provedených angrešt roztok léčby manganistanu draselného, ​​se zahřívá na teplotu 90 ° C, a to za horka sprcha dezinfikuje všechny větve a zemi pod vlastním pouzdrem (deset litrů vody chováni dvě polévkové lžíce manganistanu draselného).

Krmivo angreštu keře by měly pouze potaš a hnojiva, které jsou zodpovědné za vznik plnohodnotné silnými výhonky, které mohou odolat plíseň, zatímco dusíkatá hnojiva, naopak brání rozvoji mladých výhonků, tak oni jsou více náchylné k porážce tohoto onemocnění.

  • Chemical – je použitelná, když jsou nakaženy velké plantáže z angreštů a skládá se z postřikových keřů se silnými léky.

 Doporučuje se rozstřikovat kousky před květem a po jejím dosažení k dosažení efektivnějších výsledků.

K tomu použijte síran měďnatý (100 gramů na deset litrů vody), přípravky “Topaz”, “HOM”, “Tivit Jet”, “Vectra”, “Cumulus”.

  • Agrochemikálie – kombinace v praxi s výše uvedenými způsoby boje proti plísním.

V otázce, jak se vypořádat s plísním na angreštích, jsou také drahé lidové recepty, jejichž účinnost dokládá praxe mnoha zahradníků.

Tradiční metody ošetření angreštů z plísní mají takové vlivné účinky:

  • příprava roztoku pro stříkání křovin z angreštů ze sody a gritu na velkém strouhaní (deset litrů vody, padesát gramů sody a mýdla);
  • příprava roztoku s popelem (deset kilogramů vody tři kilogramy popela);
  • Příprava roztoku močí (pro pět litrů vody jednu sklenici moči).

Postříkáním křovin se provádí i chemické přípravky, před květem a po něm, pokud je to nutné, opakuje se několikrát.

Ořechy bez mouky – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + = 14