Opravená jahoda: výsadba a péče o ni

rassada-klubnikiPopularita jahody, kterou se každý může postarat, je vysvětlen tím, že dává dvě nebo dokonce tři plodiny sezónu. To vám umožní vychutnat si chuť a vůni plodů od prvních horkých dnů až po nástup chladného počasí. Tyto odrůdy se liší od zahradních v tom, že jejich keře jsou menší. Chuť jahod a její užitečnost však není ovlivněna. Rostliny rychle tvoří nové pupeny po sklizni dřívější plodiny, což vyžaduje z rostliny spoustu energie. Z tohoto důvodu je péče o jahody těchto odrůd zvláštní.

Vlastnosti a péče o jahody, jejich odrůdy

jahodový květOpravné plodiny žijí méně než běžné. Dva roky je pro ně normální čas. Zahradníci se zkušenostmi to vědí a berou v úvahu a také se snaží vybírat odrůdy, které jsou odolnější. Jedná se o druhy s malým a velkým ovocem. Dále se mezi sebou liší způsoby reprodukce. Existují odrůdy, které nedávají antény, takže se tyto druhy jahod reprodukují se semeny. Výsadba a péče o různé odrůdy je hodně stejná. Ale existuje mnoho rozdílů.

Odrůdy s malým ovocem jsou nenáročné, odolné vůči teplu a mrazu. Jejich výsadba je jednodušší kvůli tomu, že nedávají antény. Oznámení “ДСД” nebo “НСД” lze dešifrovat jako známky dlouhé a neutrální po celou dobu lehkého dne. Při získávání některé z odrůd musíte vědět o tom, jak se množí, pěstuje, o odolnosti proti škůdcům a nemocem. Někteří zahradníci si vybírají hybridy – druhy získané překřížením různých odrůd. Oni jsou zřídka nemocní a méně pravděpodobné, že jsou postiženi škůdci, a hybridy mají vyšší výnosy. Jejich nedostatek – nedostatek schopnosti reprodukovat. Označte hybridní jednotky označené F1.

Vlastnosti některých populárních odrůd jsou uvedeny v tomto seznamu:

  • Alexandrie je jakousi jahodou s malým ovocem, vynásobením metodou semen. Má vynikající odolnost vůči mrazu a dobrou “imunitu”.
  • Odrůda Ali-Baba je v mnoha ohledech podobná Alexandrii ve svých vlastnostech. Dává dobrou sklizeň. Jahoda této odrůdy je velmi chutná.
  • jahodové odrůdy sněhově bíléSněhurka je také malá ovocná jahoda, která se množí semeny. Výnos je dost bohatý. Bobule samy chuť jako ananas a mají bílé maso, pro které dostaly své jméno.
  • Americká odrůda jahod Diamant odborníci jsou vybráni pro svou odolnost vůči chorobám a mrazům, stejně jako pro velké bobule. Mají podlouhlý tvar, oranžově šarlatovou barvu, charakteristický lesk a úžasnou chuť. Výnos této odrůdy je také vysoký.
  • Rozmanitost bimy rimyOdrůda pochází z Nizozemska Vima Rina se vyznačuje také velkými plody, odolnými vůči suchu a chorobám. To může být rozpoznáno tmavými, lehce zkroucenými listy. Vima Rina bobule jsou špičaté, červené, s kyselou chutí. Hustota těchto plodů jim umožňuje úspěšně přepravit.
  • Královna Elizabeth je ruská odrůda s velkými bobulemi, je vhodná pro neutrální den světla. Má vysoké křoviny, několik knírek, bobule mají tvar kužele a mají kyselou sladkou chuť. Jejich buničina je hustá, což usnadňuje jejich transport. Výnos této odrůdy je vysoký – v sezóně můžete získat až 3 kg bobulí z každého keře.
  • Stupeň LaurentOdrůda Laurent je označena jako F1, tj. Je hybridní a má také označení IDC. Bush tohoto druhu je silný, má velké listy a bobule tmavě červené barvy se sladkou, mírně kyselou chutí. Může být pěstována ve středním pruhu.
  • Strawberry Inexhaustible – německá odrůda. Jeho křoví mohou být rozpoznány velkými tmavými listy. Plody jsou velmi chutné, velké. Druhá sbírka bobulí z těchto křovin je relativně pozdě, takže tyto bobule jsou pohodlně zmrazené na zimu.

Výsadba, pěstování a péče o patchované jahody

Pěstování jahod by mělo být neustále aktualizováno. Udělejte to obvykle koncem července nebo začátkem srpna. Před podzimem se keře podaří usadit a připravit se na zimování. Takže musíte si vybrat knír s dobře vyvinutými rozety a připravit je. Stopky, které se na nich objevují, by měly být odstraněny, aby v příští sezóně křoví předčasně sklízeli. Na konci léta musíte opakovat replantování. Tento způsob pěstování jahod je lepší pracovat s odrůdami NDT.

Jahoda potřebuje lehkou půdu s neutrálním pH. Pěstujte rostlinu obvykle na jaře, ale můžete to udělat koncem srpna. Způsob výsadby – hnízdění. Opravovaná jahoda, výsadba a péče, která je poněkud komplikovanější než péče o zahradní jahody, potřebuje více místa. Je nutné, aby se nové klíčky mohly zakořenit. Místo před dumpingem jahod je vykopáno a oplodněno. Péče o jahody na jaře (v dubnu) je připravit půdu – přináší hnůj. V těžké půdě je přidán také písek. V polovině května jsou rostliny vysazeny. Mezi otvory ponechte nejméně 65-75 cm. Mladé keře vyžadují denní zalévání. A podzimní přistání se vlastně koná na samém konci léta.

Řezání jahodOpravené odrůdy by měly být často napojeny, voda by měla být teplá. Užitečné pro jahody infuze bylin – kopřiva, pelyněk a řebříček. Jsou rozdrceny a nasyceny vodou, ponechány na slunci a po 7 dnech k zavlažování. Po zalévání nebo dobrém dešti je nutné jemně uvolnit půdu u kořenů. V péči o důležité a prořezávání jahod.

Musí se pravidelně upravovat. Na podzim je nutné připravit keřky na zimu – odstranit všechny stopky, odříznout listy.

Je také nutné zkontrolovat, zda kořeny nezůstávají prázdné. Země musí být uvolněna a stromy musí být pokryté listnatým humusem. Křoviny pokrývají trávu pouze s nástupem mrazu. Boj proti hmyzím škůdcům a prevenci nemocí se provádí na jaře a na podzim. Také, jako zahradní jahody, péče vyžaduje a opravuje třídy. Ještě intenzivnější. Ale sklizeň je bohatší.

Doporučujeme podívat se na pěstování odrůd jahod:

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + = 12