Pěstování brambor

Motoblok pro hradení bramborNakládání s bramborami je jedním z nejsilnějších procesů, zejména pokud jde o velké plochy. Manipulace lze provádět jak ručně (s pomocí motyky, motyky atd.), Tak i automaticky (pomocí kultivátoru nebo motobloku). V tomto článku budeme hovořit o tom, jak správně vybírat brambory. Než začneme příběh, pojďme se zabývat samotným procesem hillingu

Jak správně rozmazlovat brambory?

Zpracované pole bramborHázení brambor je povinnou činností. Jeho podstatou spočívá v kropení stonků keřů s uvolněnou půdou. To se provádí za účelem získání více kyslíku do kořenových plodin. Kromě toho hilling umožňuje do jisté míry zbavit se plevele, chránit rostlinu před nárazy a urychlit její vývoj.

Během sezóny budete možná muset strávit tři kopce. Hovoříme o nich podrobněji:

  • První vyklízení brambor by mělo být zahájeno, když rostlina dosáhne výšky 15 cm. Tato doba se obvykle vyskytuje v druhé nebo třetí květnové dekádě.

Během prvního hluku je třeba si uvědomit, že vrstva posypané půdy by neměla překročit 10 cm. Pokud toto pravidlo není pozorováno, výhonky se budou velmi obtížně vyvíjet.

  • Druhé vykrájení brambor by mělo být provedeno, když křoviny dosáhnou výšky 20-25 cm. Tento okamžik se zpravidla vyskytuje 1-2 týdny po prvním zahlcení.
  • Třetí a poslední hilling není prováděna všemi zahradníky, ale doporučujeme, abyste tento krok nepřekročili. Podstata procesu je stejná, ale tentokrát by stonky měly být posypány zeminou co nejvyšší.

Během hilling musíte věnovat pozornost stavu půdy. Nemělo by být příliš suché nebo mokré. Ideální volba – mírně navlhčená zem.

Chov brambor s blokem motoru

Klouzání s blokem motoruBlok motoru zjednodušuje proces házení brambor 10x. Například pole několika desítek hektarů ručně bude okuchit nejlépe den. Pokud se uchýlíte k použití motorového bloku, můžete to udělat za pouhých pár hodin. Podívejme se tedy na to, jak řádně kosit brambory s motorovým blokem.

Než začneme hovořit o samotném procesu házení brambor, promluvme o speciálních strukturách, kterými dochází k uvolňování půdy. Pokud někdo někdy viděl motoblok, už si uvědomil, že se teď jedná o vypékání pekařů a hillerů.

Samoobslužný kopírovací stroj pro motoblokPrvky jsou spíše primitivní, někteří zkušení zahradníci dokonce dokáží vyrábět bramborové brambory s vlastními rukama. Je všeobecně uznáváno rozlišování dvou typů hillerů: tvaru pluhu a disku. Každý se v některých vlastnostech liší. Nyní o nich povíme.

Vylévání brambor s blokem motoru s pluhovým kleštěm

Motoblok s pluhemPři práci s pluhovou pěnou je třeba dbát na to, aby se přizpůsobil úhel útoku a hloubka, ve které bude potápění probíhat. Když to bude hotovo, můžete začít pracovat.

Chcete-li to provést, musí být hilller prohlouben k zemi. V této pozici by mělo být celé v průběhu celého hillingu. Pokud je struktura během zpracování brambor nad zemí, musí být nutně snížena. K tomu je stojan nakloněn. Pokud dojde k reverznímu jevu, hillter je silně ponořen do země, pak musí být stojan vychýlen dopředu.

Hradení brambor s motorizovaným blokem s diskem

Motoblok s kopírovacími jednotkamiChcete-li pracovat s typem disku na svahu, musíte nastavit dva parametry. Jedná se především o vzdálenost mezi disky. To přímo závisí na rozmanitosti brambor a je v podstatě 40-70 cm.

Pak musíte zapomenout na nastavení úhlu útoku (rotace). Mělo by to být stejné pro oba disky.

Proces hillingu: jak se to stane

Proces utracení bramborTakže je čas sebrat brambory. První věc, kterou musíte udělat, je dát několik struků do pečiva před konstrukcí. Na zadní straně bude hill, diskutováno výše. Po provedení všech nezbytných manipulací můžete zahájit zpracování. K tomu je motoblock umístěn přísně uprostřed mezi řadami brambor a je aktivována minimální rychlost. Proces je spuštěn.

Správné výsadby bramborBrambory jsou na konci hřebenu spánkovány, pak je motorový blok pečlivě rozvinut a následující řady řádků jsou ošetřovány ve stejném pořadí. Podle mnoha odborníků v oblasti zahradnictví je možné brambory s motorem zablokovat pouze jednou. Během druhého zpracování křovin je vysoká pravděpodobnost, že hlízy budou samy poškozeny.

Pokud se brambory rozhodnou kosit s motorovým blokem, je třeba se starat o “správné” vysetí semenného materiálu předem. Zpracování pomocí této techniky je možné pouze tehdy, pokud je vzdálenost mezi řadami rostlin přibližně 65-70 cm.

Jak vidíte, že se brambory s motorovým blokem chytá, je to velmi jednoduché. Pokud zvládnete princip práce a začnete ji uplatňovat v praxi, ušetřený čas se může vynaložit na další důležité záležitosti.

Zabíjení brambor s motorovým blokem – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 7