Pěstování hrášku na otevřeném terénu

Hrach v příměstské oblastiZeleninový hrách je oblíbenou zeleninou. Hrách se pěstují kvůli svým příznivým vlastnostem. Kultivace obsahuje rostlinné bílkoviny, které se snadno digerují. Obsahuje 23 druhů různých minerálů a mikroelementů a má antiseptické a anthelmintické vlastnosti ve fázi zelených fazolí. Pěstování hrách v otevřeném terénu je k dispozici ve všech oblastech zemědělství.

Požadavky na pěstování hrášku

Cukr hrach je dobrý v jakékoli forměHrach je každoroční kultura. Pěstuje se v krátkých stoncích a jako kultura s dlouhým kmenem, který vyžaduje podporu. Ovoce je fazole, se semeny vyvíjejí uvnitř. Původ rostliny Asie a Středomoří. Hrách se pěstuje na všech kontinentech.

Sklizeň ze zahrádkyOdrůdy hrachu jsou rozděleny podle účelu produkce. Existují tedy odrůdy určené pro výrobu suchého zrna průmyslovým způsobem. Jiné druhy zeleninových plodin se používají pro konzervaci nebo konzumaci v čerstvé formě. Proto existují ostřelování, cukr a polosacharinové druhy této rostliny. Kromě toho se stupně liší a z dalších důvodů:

  • tvarem a hmotností zrna;
  • míra zrání;
  • délka stonku.

Cukr hrachu v zelených fazolích nemá tvrdou vrstvu a může být zcela recyklován. Peeling odrůdy hrachu se používají ke shromažďování zralého zrna, mají pergamenovou vrstvu. Pro pěstování dacha jsou nejlepším odrůdami cukr, senátor, Gloriosa.

Podle míry dozrávání jsou časné odrůdy uvažovány, když hrach zraje za 60-70 dní. Střední zralé odrůdy jsou nutné k naplnění až tří měsíců, pozdní odrůdy mají delší vegetační dobu. Můžete sejí na místě hrachu s různými obdobími dozrávání a neustále jíst lahodný a užitečný produkt.

Podvazek vysokých odrůd hrachuJe-li hrach vysoký, rozhoduje se o tom, jak se ke hrábě připojí. To může být zasazeno podél plotu z mřížky a podpora není nutná. Starým a osvědčeným způsobem jsou tyčinky z prutů do každé rostliny. Je rozumné roztáhnout síť po řadě.

Agrotechnika hrachu

Výsadba hrachu na otevřeném terénuRostlina je velmi odolná proti chladu, semena klíčí při nízkých plus teplotách. Mladé výhony mohou odolat mrazu až 7 stupňů, ale jen krátkou dobu. U semenáčků potřebují semena hodně vlhkosti, takže je optimální předčasně rozmnožovat hrách ve vlhké půdě. Semena je třeba utěsnit do hloubky nejméně tří centimetrů, takže nejsou slepeny dohromady ptáci.

Výsadba a péče o hrach v otevřeném terénu není obtížné. Samotná kultura je nenáročná pro půdu, ale na úrodné půdě s přídavkem superfosfátu a draselné soli bude výtěžek hrachu vyšší.

Samotná rostlina je zdrojem hnojiva. Dusíkem fixující bakterie na svých kořenech vytvářejí rezervu dusíku v uzlinách. Když cítíte tuto kulturu, v kompostu obohacuje složení dusíkem ve stravitelné formě.

Během klíčení rostlin je důležité, aby země byla bez kůry a kořeny mohly dýchat. Během růstu hrach vyžaduje vlhkost. Nalévání fazolí a současně kvetení na vysokých odrůdách vyžadují konstantní zvlhčování a nevzdávají se minerální hnojení. Křoviny Shtammovye dávají sklizeň současně. Zelená fazole se odstraní, když se do nich vylije hrach a samotná podložka je stále jasně zelená. Opakujte sběr každé 3-4 dny.

Mladý sladký hrášekAby byl v průběhu léta užitečný produkt, hrach se může vysévat do dvou týdnů před začátkem června. Vzhledem k tomu, že hrach se při vysokých letních teplotách špatně rozvíjí, na vrchol leta nesetávají. Můžete si v červenci zahrajte hrach, požádejte zahradníky. Ano, je zaseta v druhé polovině července a pak nízká teplota blížícího se podzimu splňuje jeho požadavky. Sklizeň zelených lusků je v září odstraněna.

To nezpůsobuje potíže při sběru hrachu na semenech. Obvykle je přidělena samostatná oblast, kde není lopata odstraněna. Ale v létě na tomto místě se ošetřují proti škůdcům a chorobám, aby se odstranily zdravé semena. Získaná stěrka je dobře vysušena pod slunečním paprskem a uložena v lněném pytlíku na chladném místě bez loupání.

Nejvyšší obvaz a škůdce

Hrách jsou atraktivní pro mnoho škůdců, mohou trpět různými houbovými chorobami. Abyste hrášku rostlinu jako produktivní zdravou kulturu, je třeba dbát na to, aby nedošlo k problému. Je-li půda dobře hnojena od jara, pak během kvetení stačí přidávat 30 gramů nitrofosu na 10 litrů vody do zavlažovací vody. Rychlost zavlažování je 5 litrů na metr čtvereční. Půda před hnojením musí být mokrá

Pro kontrolu škůdců po rozkvětu nelze použít chemické insekticidy. Obvyklé infuze lidových léků cibulí plevy, celandinu, infuze česneku by měla pomoci v prvních fázích usazování hmyzu. V extrémních případech je možné aplikovat fytoplazma nebo biologické přípravky. Phytocide-P + je lék schválený pro použití v domácnostech. Normalizace přípravku na ošetření hrášku

Hlavním škůdcem hrachu je:

  • hrachová můra, která poškozuje struky středního a pozdního zrání;
  • hrachové semeno, zimování v semenech, takže musíte ošetřit semena ve fyziologickém roztoku;
  • akátový oheň, který se pohybuje na hrášku nacházejícím se poblíž přistávek.

Je možné bojovat proti těmto škůdcům prevencí a střídáním plodin. Poškození hrášku a všudypřítomné mšice melounu, z nichž se můžete vyrovnat jen na samém počátku osídlení, dokud neorganizuje obrovskou kolonii. Hnilobné léze hrášku mohou vést ke smrti rostliny. Listové destičky a ovoce jsou postiženy Anthracose a Ascochitis. Kořenová hniloba se zesílenou výsadbou a zaplavováním půdy bez uvolnění rychle zničí závod. Falešná a praštitá plíseň také vede k smrti, pokud s nimi nebudou bojovat na začátku onemocnění. Porážka hrachu s houbou

Prevence je měřítkem střídání plodin. Hrách na jednom místě nelze pěstovat déle než dva roky. Pokud rostlina během vegetačního období zbarvila žlutou barvu, ztratila listí, není možné tyto stonky poslat na kompostovou hromadu. Měly by být zničeny spálením, protože stovky často nemocí v rostlinách jsou běžné, jsou přenášeny pouze spory.

Je důležité předem připravit přípravu půdy a semen. Před tím, než mohou být fazole vysázeny, mohou být rostliny ošetřeny fungicidy založenými na přípravcích z mědi jako profylaxi.

Video o hrášku

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 6